Mesleki ve Teknik Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mesleki ve Teknik Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Mesleki ve Teknik Okul Yönetim Kurulu’nun bu yılkı ilk toplantısı 05.12.2018 çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 2016/21 Sayılı Genelgesi’ne istinaden Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğrenim gören ve mezun olan öğrencilere yönelik Genelge doğrultusunda Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Serik Belediye Başkanlığı adına Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan, Serik İlçe Sağlık Müdürlüğü adına İbrahim İrfan Süer, İşkur Serik Temsilciliği adına Hatice Alkan, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası adına Oda Başkanı Recep Savaş  ve Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) adına Bölge Müdürü Sinan Işık ve İlçemiz Meslek Liseleri Müdürlerinin katılımlarıyla Mesleki ve Teknik Okul Yönetim Kurulu’nun bu yılkı ilk toplantısı 05.12.2018 çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cem Ezgün toplantının açılış konuşmasını yaparak bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında kurul üyelerine detaylı bilgiler verdi. Ayrıca ülkemizin “2023 Eğitim Vizyonu” İle ilgili mesleki ve teknik eğitimi ilgilendiren slayt gösterimi ile birlikte sözlü olarak da sunum yaparak Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde önümüzdeki eğitim öğretim dönemlerinde planlanan düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Halen öğrenime devam eden veya mezun olmuş meslek lisesi öğrencilerinin karşılaştıkları sorunlar kurul üyeleri ile görüşülerek çözüm yolları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Kurul üyeleri tarafından önerilen birçok konu hakkında planlamalar yapıldı. İlçemizde yoğunlaştırılmış hem gramer hem de iletişim anlamında yabancı dil kurslarının arttırılarak gençlerimizin hem eğitim hayatında hem de iş yaşamında daha da etkin bir birey olacağı söylenerek bu konuda çalışma yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerimiz için önümüzdeki günlerde de kurul olarak daha etkin çalışmalar yapılarak meslek liselerinin öğrencilere ne denli katkısının olacağının önemine vurgu yapıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yedisu’dan Sağlık TaramasıÖnceki Haber

Yedisu’dan Sağlık Taraması

Aspendos, 2019'un En Güçlü Tema AdayıSonraki Haber

Aspendos, 2019'un En Güçlü Tema Adayı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar