Muratpaşa Belediyesi Çocuk Haklarını Koruma Öğreti Semineri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Muratpaşa Belediyesi Çocuk Haklarını Koruma Öğreti Semineri
ÇocukÇa Derneği ile Muratpaşa Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Çocukça Derneği tarafından Muratpaşa Belediyesinde, belediye personeli ve halka yönelik ilk seminer gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İbrahim Cephaneci yaptı. Cephaneci konuşmasında "Çocuklarımızla arkadaş gibi olmalı ve onlara bize her şeyi anlatabileceklerini htirmeliyiz, o zaman çocuklarımız susmaz ve başına gelen kötü bir şeyi aile korkusuyla saklamaz" dedi. Bir eğitimci olarak, çocuklara istismar konusunda aileleri tarafından eğitim verilmesinin de önemine değinen Cephaneci konuşmasına Çocukça Derneği'ne faaliyetlerinden dolayı teşekkür ederek son verdi. Yoğun katılımın olduğu seminerde, Dernek Başkanı Av.Buğra Kağan OĞUZ katılımcılara Dernek hakkında ve bugüne kadar Derneğin yaptığı faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. İstismara uğrayan çocuklara Dernek tarafından ücretsiz hukuki destek ve psikolojik tedavi de uygulandığının altını çizen Oğuz, ailelerin böyle bir durumda mutlaka kendilerine ulaşmalarını, çocuğun özellikle tedavisini ihmal etmemelerini katılımcılara vurguladı. Bu kapsamda Muratpaşa Belediyesi ile ortak bir çalışma içerisinde olduklarını ve 7/24 açık bir çağrı merkezi kurarak mağdurlara yardım etmek noktasında daha aktif olacaklarını söyleyen Oğuz, ilerleyen aylarda bu çalışmaları da tamamlayacaklarını söyledi. Ardından istismarın hukuki boyutlarını ve ailelerin Türk Ceza Kanunu kapsamında yükümlülüklerini anlatarak konuşmasına son verdi. Dernek Başkan Yardımcısı Uzm.Klinik Psikolog Mehmet ARSEVEN geniş bir sunum yaparak, çocuk istismarı nedir, dünyada ilk örnekleri kimlerdir, bu alanda yapılan ilk çalışmalar nelerdir, istismar nasıl anlaşılır ve önlenir gibi konularda katılımcılara detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Daha sonra soru cevap şeklinde devam eden seminerde katılımcılar istismar konusunda ve çocuklarla ilgili diğer bütün alanlarda akıllarında bulunan soruları ARSEVEN'e yönelttiler. Seminerin sonunda ÇocukÇa Derneği, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL'ın katkı ve desteklerinden dolayı plaketini Başkan Vekili İbrahim CEPHANECİ'ye takdim etti.

 

İbrahim CEPHANECİ'de Çocukça Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcısı'na katılımlarından ve işbirliğinden dolayı teşekkür ederek çiçeklerini takdim etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’in Yıldızları Türkiye Şampiyonasında Önceki Haber

Serik’in Yıldızları Türkiye Şampiyonasın...

Serik 4. Töngüçlü Deve Güreşleri yapıldıSonraki Haber

Serik 4. Töngüçlü Deve Güreşleri yapıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar