''Neden Yedisu'ya Kayıt Yaptırmalıyım?''

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
''Neden Yedisu'ya Kayıt Yaptırmalıyım?''
Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucularından Mehmet Can; '' 9. sınıf öğrencimin kaydını hangi liseye yaptıracağım diye kaygılanmayın.''

Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucularından Mehmet Can yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilere yönelik açıklamalar yaparak şu bilgileri verdi; ''Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrenci kayıt döneminde hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için çalışıyor. En fazla personele ihtiyaç duyulan sağlık sektörüne ara eleman yetiştiren okulumuz yurt içi ve yurt dışı projeleriyle öğrencilerimizi bu sektöre en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Yurt içinde özellikle bakıma muhtaç insanlara yönelik kaymakamlık ve belediyelerle yaptığımız işbirliği ile evlerinde bakımlarını yapıp sağlık kontrollerini sağlıyoruz. Saha çalışmalarıyla öğrencilerimizin hastanelerde daha verimli olmalarını ve mesleklerine hakim olmalarını sağlıyor. Özel Yedisu Eğitim Kurumları'nın Özel Yedisu MTAL tarafından 2015'te başlattığı Evde hasta ve Engelli Bakımı projesi bu yıl da devam ediyor. 2015'te Aksu Kaymakamlığının işbirliği ile başlayan proje ilerleyen yıllarda Serik de eklenerek devam etmiştir. Bu yıl ek olarak Antalya Muratpaşa Kaymakamlığı ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanmış ve başlangıç için 25 hasta ile  projeye dahil olmuştur. Öğrencilerimizin saha tecrübelerini projelerle destekleyerek arttırma çabasındayız.

Antalya ilinde Muratpaşa ilçesinde Ömrünün büyük bölümünü topluma hizmet ederek geçirmiş insanların bakıma ihtiyaçları oldukları dönemde insan onuruna yakışır bir şekilde bakım hizmeti hakları vardır. Bu insanlarımızın öz saygılarını ve özgüvenlerini geliştirip toplumla bütünleşmeleri, yaşama bağlı kılınmalarını kendi sosyal çevrelerinden koparmadan sağlamak gerekir.

Yurt dışında staja katılan öğrencilerimiz anlaşmalı hastane ve kliniklerde hemşirelik bakımını öğreniyor Kurumda yatan hastalar kimi ayakta kimi ise yatakta tedavi görmektedirler. Kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılayamayan yaşlılara hemşirelik bakımı yapılmaktadır. Merkezlerde kalan hastalara bireysel hijyen, yatak yarası bakımı, vücut bakımı, el ve yüz bakımı, banyo, yemek yedirme veya yemelerini sağlamaları üzerine destek verilmektedir. Hastanelerin birimlerindeki (acil servis, yoğun bakım, ameliyathane vs. )hastaların ilk müdahaleleri ve asiste ettikleri uzmanları gözlemleme imkanları olmaktadır.

Yurt dışı stajların katılan öğrencilerimiz hem kültürel hem de mesleki bilgi ve tecrübe zenginliği kazanmaktadırlar. Bilgi deneyimlerin yanı sıra kurdukları sosyal ilişkiler sayesinde mezuniyet sonrası yurt dışına çıkma ve çalışma fırsatları yakalamaktadırlar.

Bu yıl içerisinde;

1-Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesinde

2-Almanya Kölh'de Türk gurbetçilerimizin kurduğu işletmede staj yaparak dostluk kurmaları

3-Avusturya Viyana'ya giden öğrenci grubumuz; Viyana önlerine giden ecdadının ulaştığı yerleri görüp oradaki sağlık işletmelerinde yaptığı kazandıkları deneyimlerini en üst seviyeye taşımışlardır.''

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cipin çarptığı yaya, öldüÖnceki Haber

Cipin çarptığı yaya, öldü

Kozan: ''Bu Seçimlerin Galibi Milletimizdir''Sonraki Haber

Kozan: ''Bu Seçimlerin Galibi Milletimiz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar