Öğrenciler Geleceği Yükselişte Kodluyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğrenciler Geleceği Yükselişte Kodluyor
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları olarak 21.yüzyılın genç beyinlerini hazırlamak için kolları sıvadık. Yapay zekanın önem kazandığı bu çağda öğrencilerimizin yetenek ve ilgilerini geliştirmek için robotik kodlama eğitimine başlıyoruz. Bu bağlamda okulumuzda Robotik Kodlama atölyesi oluşturduk. Bu atölyede günümüzün ve geleceğin  gözdesi haline gelecek mesleklerin temelleri atılacaktır. Dijital teknolojilerin kullanımlarının kaçınılmaz olduğu bir devirde , robotik kodlama eğitimi ulusal eğitimin bir parçası olacaktır. Akdeniz Yükseliş Eğitim kurumları olarak robotik kodlama eğitimini sıradan, ne olduğu anlaşılmayan bir ders olarak değil, her detayı planlamış, eğitim verecek kişilerin bunu içselleştirmesiyle başlayacak ve yeni kuşaklara ders izlemeyi  bir külfet olmaktan çıkartarak, keyif haline getirecek uzun soluklu bir maraton olacaktır. Kuşkusuz  öğrencilerin bu tür eğitimlere katılmaları, onların okul dışı zamanlarda tablet ve internet bağımlısı olmalarını engelleyerek teknolojiyi bir amaç doğrultusunda kullanmalarını sağlayacaktır.

Robotik Kodlama Nedir?

Robotik kodlama eğitimi programlama yada yazılım olarak bilinen, bilgisayara yön veren komutları ve algoritma işlemleri kapsayan yaratıcılık etkinliğidir.

Robotik kodlama eğitimi alan öğrenciler tasarladıkları yapıları, bir legonun parçalarını birleştirir gibi birbirine benzemeyen dijital yapılar oluşturur. Bu yapıya algoritma adı verilir. Algoritmalarda sonuçta teknolojik araç ve gereçleri ortaya çıkarır.

Kodlama eğitiminin erken yaşta başlaması, göz ardı edilemez. Bununla birlikte günümüz teknoloji dünyasında kodlama; matematik okuma – yazma ile birlikte bireysel gelişlimin gereksinimidir. Kodlamanın öğrencilerimize katkıları: Bilişim okuryazarlığını geliştirme, bilgisayar oyunu, internet ve sosyal medya dışında etkili kullanmalarını sağlama, işleme ve bilgiye dayalı düşüncelerini anlamlı bir sıraya koymayı öğretir.

İşbirliği konusunda evrensel boyutta çalışmalara ışık tutar. Yaratıcılık konusunda üretici olma niteliğini arttırır. Ayrıca takım çalışma ruhu ve öğrencinin arkadaşlarıyla uyum içinde olmayı öğretir. Kullanılan terimler ve sözcükler öğrencilerin teknoloji dilini geliştirir.

Çocuklarınızı, zamanın ruhuna uygun hazırlamayı düşünen siz değerli velilerimizi okulumuza davet ediyoruz. Robotik kodlama eğitimi almak isteyen öğrencileri Yükseliş Eğitim Kurumlarına bekliyoruz. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Manavgat'ta Minibüs Takla Attı: 1 Ölü, 1 YaralıÖnceki Haber

Manavgat'ta Minibüs Takla Attı: 1 Ölü, 1...

Pazarcılardan Anneler Günü KutlamasıSonraki Haber

Pazarcılardan Anneler Günü Kutlaması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar