Öğrenciler Sabah Namazında Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğrenciler Sabah Namazında Buluştu
Sabah namazına kalkma ve camiye gitme alışkanlığı kazandırmak münasebetiyle Yaz Kursu öğrencileriyle Sabah Namazı buluşması gerçekleştirildi.

10 Ağustos Perşembe günü Süleymanağa Camiinde gerçekleştirilen buluşmaya Müftü Vekili Mustafa Güner, din görevlileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Sabah ezanının okunmasından sonra bir öğrenci Yasin-i Şerif okudu, sabah namazını Müftü Vekili Güner kıldırdı. Öğrencilerin tesbihat ve kısa sureleri okumasından sonra Güner, buluşmanın anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

 

Müftü Vekili Güner konuşmasında şunları söyledi: “Sabah namazı kur’an-ı kerimin beyanıyla meleklerin şahit olduğu bir namazdır. Bu namazda meleklerin de hazır bulunmaları ve Allah’ın mü’minlere bir lütfu olmak üzere, onların güzel hallerine meleklerin Cenâb-ı Hakk’ın huzurunda şahitlik etmeleridir. Mü’minlerin birbiri hakkında şahitlik etmeleri, lehinde şahitlik edilen kimse için Allah katında rahmet vesilesi olduğuna göre, meleklerin şahitliği öncelikle ve daha çok rahmete nâil olmanın vesilesidir. Bu kıldıkları namazı, yapılan duaları ve bu programı çocuklarımızın unutması mümkün değildir ve bunu güzel bir anı olarak hatırlayacaklardır. Çocuklarımız, rabbimizin kendilerine yaptığı iltifatı, Peygamberimiz (sas)’in övgüsünü ve sevgisini daima hatırlayarak kendilerinin ne kadar önemli birer kişi olduğunu unutmayacaklar. Öncelikle ahlaklı olacak, ana-babasına itaat edecek ve camilere gelemeyen kardeşlerine de örnek teşkil edeceklerdir.”

Çocukların ileride genç olacaklarını da vurgulayan Güner, gençlikte yapılan ibadetin tadının çok farklı olduğunu, Kehf Suresinde, ilahlık iddiasında bulunan zalim idareciye karşı hakkı haykıran gençlerden övgüyle bahsedildiğini, gençlerin “kökü mazide ama gözü âtîde (gelecekte)” olması gerektiğini ve yeri geldiğinde inancı ve ideali uğrunda fedakârlık yapması gerektiğini de sözlerine ekledi. Güner, konuşmasının sonunda programa katkısı olan hayırseverlere, görevli imam-hatibe ve katılımcı tüm öğrencilere teşekkür etti ve dua ile bitirdi.

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı sabah namazı buluşmasının sonunda tüm katılımcılara kahvaltı ikram edildi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şampiyondan heyecan dolu Su Jeti gösterisiÖnceki Haber

Şampiyondan heyecan dolu Su Jeti göster...

Yağmur Ve Ali Şahane Bir Düğünle Dünya Evine GirdilerSonraki Haber

Yağmur Ve Ali Şahane Bir Düğünle Dünya E...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar