Öğretmenler Gününü Kutladık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğretmenler Gününü Kutladık
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tüm ülke genelinde olduğu gibi Serik'te de törenler düzenlendi.

Öğretmenler Günü nedeniyle Serik'te 24 Kasım Cumartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, okul müdürleri ve milli eğitim çalışanları tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü resmi programı ise Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Buradaki programa, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, AK Parti Serik Belediye Başkan aday adayı Yusuf Tosun, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program sinevizyon gösterisi ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirtmek için 24 Kasım Öğretmenler Günü açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ise konuşmasında şunları söyledi; ''Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Bir milletin milli, ahlaki, kültürel ve medeniyet bakımından kalkınmış olması, öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Öğretmenler; duygularımıza, ruhumuza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza en güzel desenleri verirler. Bize doğruyu, güzeli, milli ve manevi duygulara bağlılığı öğreten öğretmenlerimizdir. Biz onların eseriyiz. Öğretmenler mum gibidir. Kendisi tükenirken etrafını aydınlatırlar. Sıhhatini, nefesini, enerjisini, ömrünü bizim için harcarlar. Bizler, beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi, bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Başöğretmen Atatürk, öğretmenlerin Ulusal Kurtuluş Savaşında gösterdikleri etkinliği hep övmüştür. Gazi Mustafa Kemal, Çağdaş bir ulus olmamız için, eğitimin yaygınlaşması gereğine inanıyordu.  Bu nedenle   ''Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.'' sözleriyle öğretmene verdiği önemi, en güzel biçimde belirtmiştir. Ne mutlu bizlere ki bu kutsal orduda yer alıyoruz.  Bu kutsal orduya yakışır bir nefer olmak en büyük hedefimizdir. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden ve görevleri başında şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.''

Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz'in konuşması sonrasında kürsüye gelen Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Mustafa Tayyar, mesleğine yeni başlayan aday öğretmenler adına konuşmasını yaptı. Daha sonra ise sahneye adaylığı kaldırılan öğretmenler gelerek yeminlerini ettiler. Yemin törenini Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş yönetti. Yemin töreni sonrasında kürsüye davet edilen emekli öğretmen Fethi Demir de emekli öğretmenler adına bir konuşma yaptı.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen anı yarışması birincisi Serik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Selçuk Öztürk'ün eserini okumasından sonra Halk oyunları gösterisi sahnelendi. Serik Kültür ve Sanat Derneği korosunun müzik dinletisi sonrasında ise Öğretmenler Günü münasebeti ile ilçe düzeyinde düzenlenen turnuva ve yarışmalarda dereceye giren öğretmenler ve öğrenciler için ödül töreni yapıldı. Yarışmalarda başarılı olan öğrencilere ödüllerini okul müdürleri verdi.

Dereceye eğiren öğretmenlere ödüllerini; Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, AK Parti Serik Belediye Başkan aday adayı Yusuf Tosun verdiler.

24 Kasım Öğretmenler Günü adına yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğretmenler şöyle oluştu:

Satranç Turnuvası

1.Sait Malacı Serik Anadolu Lisesi

2.Abdullah Almaz Tekeli Ortaokulu

3.Bayram Kulaksız Atatürk Anadolu Lisesi

 

Anı Yarışması

1.Selçuk Öztürk Serik Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.Nur Erdem 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu

3.Hakkı Altmışdört Çandır Şehit Öğretmen Mustafa Sadettin Küçük Ortaokulu

 

Masa Tenisi Turnuvası Erkekler

1. Sadık Sabah Hasan Güçlü MTAL

2. Mehmet Sait Bozyel Belek Limak Ortaokulu

3. Mehmet Sait Can Deniztepesi Ortaokulu

 

Masa Tenisi Turnuvası Bayanlar

1. Nimet Kumru Yedisu Koleji

2. Fatma Şirin Yedisu Koleji

3. Gülsüm Aykut Yedisu Koleji

 

 

Öğretmenler Günü Resim Yarışması

1. Azra Ayrık Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

2. Ceylin Tosun Özel Serik Tuğra İlkokulu

3. Buğlem Nisa Taşar Gedik İlkokulu

 

Öğretmenler Günü Şiir Yarışması

1. Ramazan Kosat Aşağı Kocayatak Ortaokulu

2. Sena Yiğiterol Serik İmam Hatip Ortaokulu

3. Fatma Firdevs Merdun Tekeli İmam Hatip Ortaokulu

 

Öğretmenler Günü Kompozisyon Yarışması

1. Merve Çalışkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

2. Elif Evlice Hasan Güçlü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

3. Firdevs Vuslat Ünal Atatürk Anadolu Lisesi

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yusuf Tosun Öğretmenler Gününü KutladıÖnceki Haber

Yusuf Tosun Öğretmenler Gününü Kutladı

Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası Şampiyonu RomanyaSonraki Haber

Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası Şam...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar