Öğretmenlere Geri Dönüşüm Eğitimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğretmenlere Geri Dönüşüm Eğitimi
Serik Belediyesi 66 mahallede Eğitim veren 65 öğretmene Geri Dönüşüm eğitimi verdi.

 

 

Serik Belediyesi 66 mahallede Eğitim veren 65 öğretmene Geri Dönüşüm eğitimi verdi.

 

Serik Belediyesi İlçe sınırlarında 61 okul da Eğitim veren 65 öğretmene Geri Dönüşüm eğitimi verildi. Eğitim açılış konuşması Belediye Temizlik İşleri Müdürü Ayşenur Can yaptı. Geri Dönüşüm konusunda sunum yapan Can, eğitimlerin devam edeceğinin bilgisini verdi. Daha sonra Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı temsilcisi Murat Anaç Geri Dönüşüm Konusunda sunum gerçekleştirdi. Eğitime Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Taşkaya ve Erhan Yılmazda katıldı.

Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) iş birliği ile verilen eğitimde katılımcılara birde Geri Dönüşüm Eğitimi sertifikası verildi. Katılımcı öğretmenlere Sertifikalarını Başkan Yardımcısı Mustafa Taşkaya, Erhan Yılmaz, Temizlik İşleri Müdürü Ayşenur Can ve ÇEVKO Temsilcisi Murat Anaç verdi.

Bu yıl Geri Dönüşüm konusunda birçok eğitim ve seminer düzenleyen Serik Belediyesi, toplumda geri dönüşüm hassasiyeti ve farkındalığı oluşturmak için çeşitli kampanyalar ve yarışmalarda tertip etti. Geçtiğimiz hafta okullar arası Atık Pil Toplama Yarışması düzenleyen belediye en çok atık pil toplayan üç okula çeşitli hediyeler verilmişti.

 

CAN: ‘GERİ DÖNÜŞÜMÜN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR’

 

 Geri dönüşümün hayati önem taşıdığını dile getiren Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ayşenur Can: ‘  Çevremizin kirlenmeye ve Dünyamızın yok olmaya başladığı günümüzde suyun, havanın ve toprağın kirletilmesini ve sera gazı emisyonunu minimize etmek, kaynakların sürdürülebilir yönetimini sağlamak amacıyla Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşümü (kazanımı) büyük bir önem kazanmıştır. Bu anlamda Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak 66 mahallemizden 61 okulumuz da Eğitim veren 65 öğretmenimize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÇEVKO Vakfı işbirliği ile “Ambalaj Atıkları Çöp Değildir, neden Geri Dönüşüme Kazandırılmalı? Ambalaj Atıklarını kaynakta ayrı toplayarak geri dönüşümünü sağlamak neden önemli?” konulu Bilinçlendirme Eğitimi verdik. Eğitim kapsamında katılımcı öğretmenlerimize Geri Dönüşüm Eğitim setleri ve katılım sertifikaları takdim ettik. Bu eğitimdeki amacımız eğitimi okullarımıza taşıyarak geri dönüşüm hassasiyetini yaşam tarzı haline getirmek’ dedi.

Eğitim sonrası sertifikalar verildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’in Yeni Dergisi Serik LifeÖnceki Haber

Serik’in Yeni Dergisi Serik Life

Mini Mini Birler Tüm Hünerlerini GösterdilerSonraki Haber

Mini Mini Birler Tüm Hünerlerini Gösterd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar