Özel Yedisu Eğitim Kurumları İlk Mezun Heyecanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel Yedisu Eğitim Kurumları İlk Mezun Heyecanı
Aksu Özel Yedisu Eğitim Kurumlarının, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında verdi. 49 öğrenci başarıyla çalışmanın sonucu mezun olarak, törenle diplomalarını aldı.

 

Aksu Özel Yedisu Eğitim Kurumlarının, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında verdi. 49 öğrenci başarıyla çalışmanın sonucu mezun olarak, törenle diplomalarını aldı. Diploma töreni Antalya Denizim Park Restaurant’ta gerçekleş ti. Program süresince, öğrencilerin 7su’da ilk halleri ve şimdiki hallerini gösteren kısa slayt film gösterimi yapıldı.

 

Törene Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Türk Dünyasının önemli araştırmacılarından Dr. Hasan Oktay, SDÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Suat Kolukırık ve öğrenci velileri katıldı. Kaymakam Erdoğan ve diğer katılımcılar mezun olan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

 

Törende, Meslek Dersi Öğretmeni Mehmet Çolak, Okul Md. Halil Eker, Yedisu Eğitim Kurumları Kuruculardan Mehmet Can, Yedisu Eğitim Kurumu Kurucularından ve Yönetim Kurulu Başkanı Suat Köksal Yedisu’nun kuruluşundan bu güne; Eğitim, Kültür Sosyal, Spor ve Uluslararası alanda alınan başarıları anlattılar. 2016 sonrası hedefleri ortaya koydular.  

 

Açılış ve Yönetim kurulunun konuşmalarından sonra Okul Birinci ATT bölümü öğrencisi Hatice Aytar, Okul İkincisi ATT bölümü öğrencisi Sultan Katlan ve Okul Üçüncüsü Hemşirelik bölümü öğrencisi İrem Karacadal’a hediye ve plaketleri takdim edildi. Okul Birincisi Hatice Aytar:”Bugün burada çok çalışıp, verdiğim emeğin karşılığını almanın onuru ve gurunu yaşamaktayım. Yaşamımızın bir döne mini kapatıyor ve ondan aldığımız güçle başka bir dönemin başlangıcını açıyoruz. Lise eğitimimiz bugün sona ermiş olabilir ancak gelişen dünyada varlığımızı daha iyi yerlere taşıyabilmek adına okulumuzun bizlere aktarmış olduğu disiplin ve anlayışla öğrenmeye devam edeceğiz. Bundan sonraki hayatımızda ihtiyaç duyacağımız bilgileri buradan öğrendik. Bu bilgilerin kılavuzluğunda kendi geleceğimizi inşa ederken ülkemizin de geleceğini inşa ettiğimizi asla unutmayacağız.” Dedi.

 

 Aytar’ın konuşması tamamladıktan sonra Okul Müdürü Halil Eker’in yardımıyla yaş kütüğüne ismini çaktı. Sonrasında mezun olan öğrenciler okul flaması ve Türk Bayrağı'nı törenle kendilerinden sonra gelecek olan 11. Sınıf öğrencilerine teslim etti. Bayrak tesliminden sonra öğrencilerle Yemin Töreni gerçekleştirildi. Öğrenci yeminlerinden sonra yıl boyunca derslerine giren öğretmenlerinin ellerinden diploma ve plaketlerini aldılar. Yönetim Kurulu tarafından pasta kesimi gerçekleştikten sonra öğrenciler kep fırlatarak mezuniyet sevincini dans ederek kutladı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Red Soldiers Taraftar Grubundan Balık Ölümlerine TepkiÖnceki Haber

Red Soldiers Taraftar Grubundan Balık Öl...

Çalık Almanya’da Türklerle İftar’da BuluştuSonraki Haber

Çalık Almanya’da Türklerle İftar’da Bulu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar