Özel Yedisu Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel Yedisu Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı
Özel Yedisu Koleji okul bahçesinde öğretmenler günü için bir program düzenlendi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı 2. sınıf öğretmeni Nagihan Kılıç yaptı. Öğrencilerin öğretmenleri için okuduğu şiirler ile devam eden program, resim öğretmeni Vildan Sert'in öğretmenler günü anısına öğrencileriyle birlikte yaptığı resimlerin sergisiyle son buldu.

Resim öğretmeni Vildan Sert,  her branş öğretmeninin karakteristik özellikleriyle anlatıldığı bir resim çalışması yaptı. Program bitiminde resimlerini gören öğretmenler çok mutlu oldular. Özel Yedisu Koleji kurucuları Suat Köksal Mehmet Can ve Halil Eker, öğretmenlerin bu özel gününü kutladılar ve geçmiş dönem öğretmenlik anılarından bahsettiler.

Özel Yedisu Eğitim Kurumları kurucularından Halil Eker bu özel günle ilgili şunları söyledi.

“Bir ülkenin kalkınması için o ülke insanını iyi yetiştirmek gereklidir. Öğretmenler çocukları ve gençleri özgüveni yüksek, ahlaki değerlerine sahip çıkan, kendi haklarını koruyan ve başkasının da hakkına saygı duyan bireyler olarak yetiştirmektedir.

Eğitim bir ülkenin kaderini belirleyen unsurlardan biridir. O ülkedeki insanlar sosyal kültürel ve bilimsel alanda ne kadar iyiyse, toplumda o kadar yükselir, aksi halde ne kadar kötüyse bir o kadar gerileme yaşar. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk "Milletleri kurtaran yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir." diyerek öğretmene verdiği değeri ve öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu bizlere anlatmıştır. Çünkü bütün meslekler aslında bir öğretmenin eseridir. Öğretmenlerimiz baş tacımızdır. Bu özel günde öğretmenin toplumdaki değeri ve yeri bir kez daha anlaşılmalıdır.  Özel Yedisu Eğitim Kurumları olarak başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ve bu mesleğe gönül vermiş diğer tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımızla kutluyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yoğun Bakım’da Çocukça Derneği TanıtıldıÖnceki Haber

Yoğun Bakım’da Çocukça Derneği Tanıtıldı

Yeşil-Beyazlılar, 3 Puanı 3 Golle AldıSonraki Haber

Yeşil-Beyazlılar, 3 Puanı 3 Golle Aldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar