Peygamber Sevdalıları Peygamberin İzinde Mevlid-i Nebi Programı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Peygamber Sevdalıları Peygamberin İzinde Mevlid-i Nebi Programı
Serik İmam Hatip Ortaokulunda Mevlid-i Nebi Programı kutlandı.

Okul bahçesinde kurulan tezgâhta 10.000 pişi hazırlanarak öğrenci, veli ve çevre esnafa dağıtıldı. Öğrenciler tarafından yapılan semazen gösterisi ve söylenen ilahiler velilerde büyük ilgi uyandırdı. Gün boyu süren etkinlikler akşam belediye toplantı salonunda İlahiyatçı Hoca Mustafa Kemal Önder’in konuşması ile taçlandırdı.

 

Okul Müdürü Ozan Arıcı;  ‘Peygamber Sevdalıları Peygamberin İzinde’ sloganı ile başlattıkları programın coşkuyla kutlandığını, bu programda maddi ve manevi her türlü desteğinin esirgemeyen İmam Hatip Platform Başkanı Sayın İzzet Yılmaz’a sonsuz şükranlarını sundu.

 

Arıcı yaptığı konuşmada; “Sizleri selamların en güzeli olan yüce Allah’ın selamıyla selamlıyorum.. Allah’ın rahmeti bereketi, hidayeti ve mağfireti üzerinize olsun Ümmeti olma bahtiyarlığına erdiğimiz Resûlullah Efendimiz, insanlığa sorumluluk ve görevlerini yeniden hatırlatan son peygamberdir bizlere; hayata ve ölüme, maziye ve istikbale dair mümince bir bakışı öğretmiştir. Teslimiyet ve sadakati, hak ve hakikati, insaf ve vicdanı, adalet ve fazileti, sabır ve hoşgörüyü azim ve gayreti bizzat yaşayarak göstermiştir. Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in ümmeti olarak bizlere düşen ilk vazife, onu doğru tanıyıp doğru anlamak ve doğru anlatmaktır. Onu doğru tanıyıp doğru anlamak, yaratılışın gaye ve hikmetini, insanî ve ahlâkî değerleri, onun hayat anlayışını, şefkat ve merhamet yüklü bakışını anlamaktan geçer. Peygamberimizi doğru tanımak, hayat kitabımız Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamaya vesile olacaktır. Zira Yüce Kitabımız, Peygamberimizle yaşanan bir hayata dönüşmüştür. Peygamberimizi doğru anlamakla birlikte bizlere düşen asıl vazife, onun bizlere yaşayarak öğrettiği Kur’an-ı Kerim’i hayatımıza doğru yansıtmaktır. Peygamber Efendimizin örnekliğini, güzel ahlakını kendimize şiar edinmektir. Onun gibi örnek bir mümin, iyi bir insan olmak için gayret göstermektir. Onun gibi sadakatli bir eş, hayırlı bir evlat, şefkatli bir dede, merhametli bir baba olmaya çalışmaktır. Onun gibi emin bir komşu, candan bir kardeş, vefalı bir akraba olarak tanınmaktır. Bugün insanlık, Peygamberimiz (s.a.s)’in güzel ahlakına, eşsiz örnekliğine her zamankinden daha fazla muhtaçtır. Zira insanlık, huzursuzluk girdabında, zulüm ve haksızlıkların karanlığında savrulmaktadır. Resûlullah Efendimizin idealleri, varlık ve insan tasavvuru tam olarak kavrandığı zaman İslam coğrafyasında hüzün yerini ebedi huzura bırakacaktır” dedi.

 

Program bitiminde İmam Hatip Platform Başkanı İzzet Yılmaz ve Mustafa Kemal Önder 'e plaketlerini sundu.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Umreye Gidecekler BilgilendirildiÖnceki Haber

Umreye Gidecekler Bilgilendirildi

CHP İlçe Başkanı Akbaba Mazbatasını aldıSonraki Haber

CHP İlçe Başkanı Akbaba Mazbatasını aldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar