Rektör Ünal, Serik’e Yeni Fakülte İçin Olumlu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rektör Ünal, Serik’e Yeni Fakülte İçin Olumlu
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal Serik İşletme Fakültesi’nde ilk kez bir ilçede yaptıkları Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Serik Belediyesine Teşekkür ziyaretinde bulundu. Rektör Ünal’ı Belediye girişinde Başkan Ramazan Çalık, Akev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, Serik Yüksek Öğrenim Bilim Vakfı Başkanı Fatih Tuncer, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin karşıladı. Başkan Çalık’ın makam odasında ağırlanan Rektör Ünal ile istişare toplantısına yapıldı. Yapılan toplantıda yeni fakültelerin açılması için istişare yapılırken, Serik’e yeni fakültelerin açılması için binanın uygun olduğunu vurgulayarak olumlu konuştu.

ÇALIK; ‘‘EĞİTİMDEDE SERİK’İN İSMİNİ DUYURMAK İSTİYORUZ’’

 Serik’te eğitim alanında yapılan yatırımlar hakkında istişarelerin yapıldığı toplantıda Başkan Çalık; ‘‘ Potansiyel bakımdan ilçemiz birkaç tane fakülteyi daha barındırabilecek imkâna sahip bir şehir. Bu yüzden sayın rektörümüzden başka fakülte açılma konusunda desteklerini bekliyoruz. Bizim amacımız turizmden sonra eğitimde de Serik’in adını duyurmak. Hamt olsun büyük aşama kaydettik. Bakın biz göreve geldiğimizde öğrenci sayımız 260 iken bugün bu sayıyı Bin 50’ü buldu. Yeter mi yetmez kısa vadede 5 Bin öğrenci uzun vadede bu sayıyı 15 bine çıkarmayı planlıyoruz. ’’ dedi.

ÜNAL; ‘‘UZUN VADEDE SAĞLIKLI ŞEKİLDE FAKÜLTE AÇILMALI”

Rektör Ünal ise; ‘‘İşletme fakültesinin öğrenime başlaması için 2016 yılında YÖK'e kararımızı bildirdik alınan kararla birlikte hızlı bir şekilde gerekli olan çalışmaları tamamladık ve fakültemiz öğrenime başladı. Gerekli atamalarımızı yaptık. Öğrenci almaya hazır hale geldik. Serik Bunun için tüm olanakları sağlayan başta belediye başkanımıza ve Serikli hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Serik özellikle turizm açısından gelecek potansiyeli olan bir yer. Bu akademik yıl içerisinde de öğrenci alımını gerçekleştirdik. İlçelerimizden sürekli fakülte açılması yönünde talepler geliyor. Bir fakülte açılması için önemli olan ülke genelinde ihtiyaç var mı? O bölgede hangi alan ve branşlarda ihtiyaç var? Önce onların değerlendirilmesi gerekiyor. Çok acele okul açılması durumunda öğrencilerden dolayı sosyal hayat zenginleşir. Esnaflar memnun olur ama eğitim ve öğretim kalitesinden de ödün vermemek lazım. Çok hızlı hareket edip yeni yeni fakültelerden ziyade uzun vadede değerlendirip, en sağlıklı zeminde okul açılmasıdır” dedi.

ÇALIK, “SERİK’E YABANCI DİL FAKÜLTESİ AÇILMALI”

Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, “ Burada hangi bölüm açılacaksa yabancı dille hazırlık olsun. Buraya öncelikle yabancı dil fakültesi açılsın. Bugün işletme eleman alınacağı zaman hangi dilleri biliyor diye soruyor. Rektörüm buraya sizin bir lütfunuz olsun Serik’e yabancı dil fakültesinin taşıyalım, hangi bölümü açılırsa hazırlık koyalım. Burası turizm bölgesi olduğu için dil bilmeden hiçbir iş yapamaz hale geleceğiz. Kararınız umarım yabancı diller fakültesini açmak yönünde olur” dedi.

 

İstişare toplantısının sonunda Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Rektör Ünal’a Serik’in meşhur çakısından hediye ederek eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akçaalan İlkokulu'nda Pazar Yeri EtkinliğiÖnceki Haber

Akçaalan İlkokulu'nda Pazar Yeri Etkinli...

Umre Yolcuları Dualarla UğurlandıSonraki Haber

Umre Yolcuları Dualarla Uğurlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar