Samani, domuzdan zarar gören çiftçilerin ürünleri sigorta kapsamına alındı.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samani, domuzdan zarar gören çiftçilerin ürünleri sigorta kapsamına alındı.
Ak Parti Antalya il teşkilatının her ay bir ilçede yaptığı Tarım Komisyonu Toplantısı Serik ilçesinde yapıldı.

Ak Parti Antalya il teşkilatının her ay bir ilçede yaptığı Tarım Komisyonu Toplantısı Serik ilçesinde yapıldı.

 

Ak Parti Antalya il teşkilatının her ay bir ilçede yaptığı Tarım Komisyonu Toplantısı Serik ilçesinde yapıldı. Boğazkent Mahallesinde bulunan Sensitive Premium otelde yapılan toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Ak Parti İl Başkan yardımcısı Cüneyt Doğan ve Osman Dirican, Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı, Dsi Bölge Hayrullah Coşkun, Tarsim Bölge Müdürü Mustafa Değer, Serik İlçe Başkanı Hazan Kozan, Ak Parti diğer ilçe tarım komisyon üyeleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan il başkan yardımcısı Cüneyt Doğan, İl başkanlığı olarak üç tane komisyonumuz var. Bunlar tarım, ticaret ve turizm. Bu komisyonlara il ve ilçe teşkilatlarından oluşan komisyon üyelerimiz ile birlikte her bir ilçede toplantı yapıyoruz. Burada almış olduğumuz kararları gerekli makamlara ileterek halkımızın sorunlarını bilgilendiriyoruz.

 

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık yaptığı konuşmada, “Serik olarak tarım komisyonuna ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Tarımın merkezi olan Serik’te tarımın ve çiftçilerin sorunlarını masaya yatırıyoruz. Ben bir akademisyen olarak bu tür toplantıları her zaman destekliyorum.” dedi.

 

Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, “Antalya nüfusunun büyük çoğunluğu tarımla uğraşmakta. İnsanların büyük çoğunluğu tarımla uğraşıyorsa bizlerde buna duyarlı olmalıyız. Tarım komisyonumuzun daha önce Antalya’da yapmış olduğu toplantıya katılmıştım çok verimli geçmişti. Bizim için iki şey önemli, öncelikle kaliteli üretim önemli. Üretilen mallar pazara gelene kadarda kalitesi korunmalı. Sigorta yaptırmak önemli. Su olmadan hayat olmaz, tarım olmaz. Onun için DSİ bizim için çok önemli. Bu suyun araziye ve bitkiye ulaşması önemli. Toprağımızı korumamız lazım, onun için erozyonla sel felaketi ve benzeri konularla mücadele çok önemli. Buda DSİ’nin görevi. Yine Tarsim’de çok önemli. Tarsim’den sigorta yapan çiftçilerin primlerinin yarısını devlet ödüyor. Bizde bir felaket olduğu zaman muhalefet burayı hemen afet bölgesi ilan edelim diyor. Oraya afet ilan edildiğinde kendilerine bir fayda sağlamayacağını bilmiyorlar. Afet bölgesi ilan edilen yerlerin değeri düşüyor. Dünyanın hiçbiryerinde nerde bu devlet nerde bu millet denmiyor. Çekiyor telefonunu sigortasını arıyor. Sigorta işlemini yapıyor, zararını karşılıyor. Bizim bu seviyeye gelmemiz için mutlaka sigorta yaptırmalıyız. Bunu da Tarsim’den sigorta yaptırmaları gerekir. Tarsim kanunu bizim dönemimizde çıktı. Fakat Tarsim’de henüz arzuladığımız noktaya gelemedik. Bu yüzden sigortacılığımızı geliştirmemiz lazım. Geçen yıl zor bir sezon geçirdik hep beraber Antalya olarak Rusya krizinden dolayı zor bir sezon geçirdik. İnşallah bu sezon Rusya başta olmak üzere birçok ülke ile girişimlerimiz devam ediyor. Fetö darbe girişimine rağmen iyi bir sezon geçireceğiz. Üretimde çok iyiyiz.

 

Antalya’da birçok yerlerde ziyaretlerde bulunarak çiftçilerimizle ve üreticilerimizde yaptığımız görüşmelerde. Yaban domuzundan mahsullerinin zarar gördüğünü bu konuda yardım istediklerini belirttiler. Bizde domuzdan zarar gören çiftçilerin ürünleri sigorta kapsamına alınmasını sağladık. Domuzdan zarar görmemesi için çiftçilerimizin ürünlerini sigorta kapsamına almaları gerekmektedir. “dedi.

Domuzla Mücadeleye Çakal Önerisi

Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı, Domuzla mücadeleye karşı doğaya Çakal salıverilebilmesi önerdi. Böyle bir çalışma yapılabilir.” Dedi. Milletvekili Samani ise böyle bir çalışma yapılabilir fakat doğanın ekolojik dengesinin bozulmaması gereklidir.” Dedi.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gururumuz Nail Seyyar Dünya ikincisi olduÖnceki Haber

Gururumuz Nail Seyyar Dünya ikincisi old...

Türkiye Şampiyonası 2. günü sona erdiSonraki Haber

Türkiye Şampiyonası 2. günü sona erdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar