Serik CHP Hedef 2019 diyerek Faik Çıtak’ı aday gösterdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik CHP Hedef 2019 diyerek Faik Çıtak’ı aday gösterdi
Serik Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyesi Faik Çıtak ve Serik CHP İlçe Başkanı Osman Demiroğlu CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kozak ve partililer 8 Kasım Çarşamba günü kahvaltıda bir araya gelerek Aralık ayında yapılacak olan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığı adaylığına Faik Çıtak aday gösterildi.

HEDEF 2019

Kahvaltılı toplantının ardından partililere bir konuşma yapan Faik Çıtak şunları dile getirdi; “Öncelikle buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bugün buraya toplanmamızın amacı son birkaç gün içerisinde gelişen bazı olaylar üzerine 1 ya da 2 Aralık’ta yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Başkanlığı Seçimine aday olmam konusunda bazı gelişmeler oldu. Bizde gerek Serik İlçe Örgütü tabanından gelen istekleri, gerek arkadaşlarımızın özverili fedakarlıklarından dolayı Serik İlçe Başkanlığı adaylığına tamam dedik. Şu an da İlçe Başkanımız Osman Demiroğlu ve CHP İlçe Başkanlığı Adayı Önder Top kardeşimiz ikisi birlikte aralarında uzlaşma sağlayıp benim ismim üzerinde karar kılmışlar. Benim aday olmam halinde kendileri adaylıktan çekileceklerini söyleyerek bizi aday gösterdiler. Bizde yıllardır olduğu gibi elimizi taşın altına koyma konusunda tereddüdümüz olmadığı için de bugün karşınıza Serik CHP ilçe Başkan Adayı olarak çıkmış bulunuyorum.

 

BİRLEŞE BİRLEŞE DAHA GÜÇLÜ HALE GELECEĞİZ

Bu dönem seçilecek olan yönetim çok özel bir döneme denk geldi. 2019 yılında üç büyük seçim var yerel seçimler milletvekili genel seçimler ve Cumhurbaşkanı seçimi. Bu nedenle çok özverili bir şekilde çalışması gereken bir yönetim olacak çok büyük zorluklarımız olacak ama Serik’te belki Cumhuriyet tarihinde ilk kez yerel seçimi kazanma gibi bir şansımız var bu durumu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ben gerek Önder Top arkadaşımıza gerekse Osman Demiroğlu Başkanıma özverileri için çok teşekkür ediyorum. Dediğimiz gibi Hedef 2019 bugüne kadar ki partimizde ki çekişmeleri veya küçük kırgınlıkları ortadan kaldırmak için adayız. Birleşe birleşe daha güçlü hale geleceğiz buraya gelerek bize destek gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Hepinizin desteklerini bekliyoruz umarım kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olur” dedi.

 

DEMİROĞLU; İNANCIMI HİÇ KAYBETMEDİM

Faik Çıtak’ın konuşmasının ardından konuşan Serik İlçe Başkanı Osman Demiroğlu şu ifadelerde bulundu “ Değerli dostlarım, yoldaşlarım, Atatürk gemisinden hiç ayrılmayan koca yürekli dev insanlar bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemde Atatürk’ün gemisinin kaptanlığına Faik abimle birlikte aday olduk sizler beni seçtiniz. Bu iki yıllık süreçte hiçbir partilimize hiçbir saygısızlık yaptı dedirtmeden bizim Atalarımızın söylediği gibi hiçbir yoldaşımın şapkasını yere eğdirmeden mücadelemi herkese dokunarak hiç yılmadan kendime olan inancımı hiç kaybetmeden mücadelemi devam ettirdim.

 

BEKLEMEDİĞİMİZ ANDA REFERANDUM SANDIĞINI ÖNÜMÜZE KOYDULAR

İlçe başkanlığına seçildiğim zaman iki yıllık süreçte Cenazeydi düğündü partimizin tanıtımıydı ayakta tutma süreci gibi düşünmüştüm ama beklemediğimiz bir anda Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan vatan severlerin bir arada olabileceği Referandum sandığını önümüze koydular. Biz o zaman bütün vatan severleri ile beraber sınırsız bir şekilde mücadele vererek bütün 19 ilçede yüzde 61 ile birinci olduk. Ben burada referandum süreci boyunca mücadele veren yoldaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum iyi ki varsınız diyorum. Bir gün uyku tutmayıp gece yarısı saat 3:00’da direklere Hayır’la ilgili olan afişleri asarken şunu dedim: “insan kendisine inanıyorsa 2019 bizim olacak dedim” şimdi Faik Çıtak abimiz yapılacak olan ilçe başkanlığı seçimlerinde başkanımız olacak inşallah. Şimdi niçin Faik abimde karar kıldık İlçe Başkan yardımcımız, İl başkanımız Özay abimiz, Önder kardeşim ve Faik abimle birlikte 2019’da seçim alacağız o yüzden hepimiz bir noktada birleşmeliydik. Bir toplantımızda İlçe Başkanlığı için Faik Çıtak abimizde birleşelim teklifi geldi. Bende bana izin verin dostlarımla arkadaşlarıma bir sorayım demedim.

 

BENDE ADAYIM: “SARAYDAKİNİ DEVİRMEYE”

Yüreğimle her şeyimle tamam dedim. Bizde şöyle bir ahlak var uzlaşmak için masaya oturduğumuz da iki kişi oturup uzlaşamıyorsak üçüncü kişiyi sunduklarında hayır olmaz diyorsan o toplantı şahsi hesaplar için yapılmışımdır. Bende buluşulması için yapmışımdır. Ben diyenlerin geleceği olmaz. Bende adayım, neye adayım biliyor musunuz? Saraydakini yıkmaya, verdiğimiz Büyükşehir Belediyesini almaya hiç alınmamış Serik Belediyesini almaya yeni Başkanımız Faik Çıtak abimizle ve tüm teşkilatımızla adayım. Onun için tek başına bir kişide buluşalım dediğimde sınırsız bir şekilde samimiydim. O samimiyetimi sonuna kadar korudum ve bugün değerli bir abimiz de buluştuk, parti emekçimiz de buluştuk, savcımızda buluştuk, ülkemiz üzerinde bilgisi olan abimiz de buluştuk. Ben Atatürk’ün koltuğunu bende gelecek birisine emanet ederken çok dikkatli olman gerekiyordu. En az benim çalışacak benden daha iyi yapacak birisine emanet etmemiz gerekiyordu. Bu isimde Faik Çıtak abimizdir. Ben çok uzun zamandır 20 yılı geçkin süredir yıllarca parti binamıza girer çıkarım ve hep şunu görürüm bir kongre bittiğinde kaybeden kazanan o yıl nasıl kaybetti nasıl kazandı o bana oy verdi şu bana oy vermedi gibi düşüncelerin telaşesi tantanası ve kırgınlığı oluştu. Şimdi bakın ne kadar güzel bir şey Cumhuriyet gemisini kullanan ilçe kaptanı bir önceki kaptanla Serik halkından oy isteyecek partimizin geleceği ve ülkemizin bekası için sahada hep beraber olacağız. Onun için hiç kimse kimseye yatmıyor ayrılmıyor birleşiyor. Birleşe birleşe büyüyeceğiz sizleri buraya getiren heyecanınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yedisu Eğitim Kurumları Yöneticileri Atatürk'ün Doğduğu EvdeÖnceki Haber

Yedisu Eğitim Kurumları Yöneticileri Ata...

BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca'ya 15 Temmuz Basın ÖdülüSonraki Haber

BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca'ya 15 T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar