Serik CHP İlçe Teşkilatında Baykal’lı Bayramlaşma

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik CHP İlçe Teşkilatında Baykal’lı Bayramlaşma
Cumhuriyet Halk Partisi Serik ilçe başkanlığı bugün saat 12:30 ilçe parti binası terasında düzenledikleri bayramlaşma programı gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya HP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'da katıldı.

Kurban bayramı vesilesiyle bir araya gelen partililerle bayramlaşmak için CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut CHP Serik ilçe teşkilatına ziyarette bulundular.

Gelen misafirler ile tek tek ilgilen CHP ilçe başkanı Osman Demiroğlu Arakan’da katledilen Müslümanları unutmayarak şu şekilde konuştu; “Değerli partililerimizin kurban bayramını canı gönülden tebrik ederim. Buruk bir bayram yaşıyoruz. Arakan 2-3 gün içerisinde 3000 Müslümanın vefat ettiğini haberlerden üzülerek takip ediyoruz. İnşallah Önümüzdeki bayramlarda nerede İslam dinini yaşatan halkımız varsa hepsi özgürlük içerisinde adaletin yaşandığı yerde bayramını en güzel bir şekilde geçirir. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum tekrardan sizlerin ve tüm Serik halkının kurban bayramını kutluyorum “dedi.

 

 

Demiroğlu’nun konuşmasının ardından Serik ilçe teşkilatını ve Serikli partililerle bayramlaşmak için gelen CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut’a partililerin bayramını kutladılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Serik Kadın Kolları Başkanı Nermin Can Kırmızıoğlu; “Sevgili Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarım dostlarım bu coğrafyada bu kadar hak hukuk ve adaletin çiğnendiği bir ortamda kadınların çocukların işkence gördüğü böyle bir coğrafyada bu bayramın hepimizin birlik ve beraberlik içinde bir araya getirmesi dileğimle hepinizin bayramını canı gönülden kutluyorum.

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara; “Herkesin bayramını kutluyorum. Bayramların barış kardeşlik dayanışma içerisinde geçmesini diliyorum. İnşallah diğer bayramda iktidar da oluruz. Yerelde ve genelde daha geniş katılımlı güler güzlü daha mutlu daha huzurlu kutlarız” dedi.

 

BAYKAL “TEK KİŞİ EGEMENLİĞİ AÇIKÇA GELİYOR” DEDİ

 

Son olarak konuşma yapan Deniz Baykal, her geçen günün, ülke şartlarıyla ilgili söylediklerini teşhis ettiğini, bu sözlerin ne kadar geçerli olduğunu daha iyi ortaya koyduğunu söyledi. Türkiye'deki gidişatın sürpriz olmadığını, bunun öngördükleri bir şey olduğunu kaydeden Baykal, "Bunu çok uzun süredir anlatmaya çalışıyorduk. En son referandumda anlatmaya çalıştık. O zamandan bu zamana geçen süre ne koyduk ortaya? Bu referanduma karşı çıkanları haklı mı çıkardı, yoksa boşa mı düşürdü? Çok açık haklı çıkardı. Tek adam rejimi giderek oturuyor. Referandum dönemindeki temel iddialardan biri, kişi egemenliğinin gelecek olmasıydı. Bunun Türkiye'de kurumların, müesseselerin, partilerin, siyaset adamlarının, kişilerin üstünde olacağıydı. Hukuk devleti işlemekten çıkar, kişi hegemonyası, kişi egemenliği, keyfi yönetim gelirdi. Daha yürürlüğe girmedi, güya 2019'da yürürlüğe girecek eğer seçim daha erkene alınmazsa. Ama fiilen girdi. Kimin borusu öter, kimin hükmü geçer Türkiye'de, ne işler Türkiye'de, derdini kime anlatırsan sonuç alırsın? Var mı böyle bir şey. Meclis aylardır kapalı. Meclise ihtiyaç mı var? 'Meclis artık devreden çıkar' diyorduk. Çıktı mı, çıktı değil mi? Biz ne diyorduk; kişi girer, meclis çıkar. 'Meclisin yetkisini kişi kullanır' diyorduk. Öyle olmadı mı? Kanuna ihtiyaç mı var. Sabah bir kalkıyorsunuz bir kararname. Kararnamenin yarısı daha önceki kararnamelerde değişiklik yapıyor. Yani kendi yaptığını beğenmiyor. Ondan sonra yeni hükümler veriliyor. Bir süre daha öyle geçiyor. Sonra bir kararname daha. Şimdi bunu millete kim dayatabiliyor. Bir kişi. Nereden alıyor gücü. İnsanların durumuyla ilgili en ağır düzenleme bu. Bir kişi bunu yapabilir mi? Yapıyor. Meclis devreden çıkıyor. Kişi egemenliği açıkça geliyor, oturuyor."

 

HERKES BİLİYOR Kİ EN BÜYÜK TALEP ADALETTİR

 

Türkiye'de 16 Nisan referandumunda sonra yargının devreden çıktığını iddia ederek, kişi egemenliğinin arttığını söyledi. Özel kişisel hak, hukuk, demokratik güvencelerin her birisinin kaybolduğunu vurgulayan Baykal, "Adalet krizi daha ağırlaşıyor. Arkadaşlarımız Türkiye'deki adalet krizine dikkati çekmek için, her alanda adalet özleminin artık önlenemez bir talep haline geldiğini ortaya koymak için güzel çalışmalar yaptı. Türkiye'de herkes biliyor ki en büyük talep adalettir. Şu andaki gidişat ne? 2016'daki oylama şimdi 1.5 yıla yaklaşıyor. Ortaya çıkan tablo dikkate alınırsa 2016'da 'hayır' diyenler mi haklı çıktı, 'evet' diyenler mi? Belki 2016'da evet diyenlerin bir kısmı da böyle olacağını bilseydi evet der miydi acaba" diye konuştu.

CHP Serik ilçe teşkilatının bayramlaşma programına partililer vatandaşlar Serik Belediyesi CHP Meclis üyesi Abdullah Akbaba, Serik Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran, Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gülaydın ve Yeni Mahalle Muhtarı Recep Savaş’ta katılanlar arasında yer aldı.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Ak Parti’de Bayramlaşma DSİ Parkta yapıldıÖnceki Haber

Serik Ak Parti’de Bayramlaşma DSİ Parkta...

Serik’te Akşenerciler bayram vesilesiyle buluştuSonraki Haber

Serik’te Akşenerciler bayram vesilesiyle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar