Serik' in Yetenekli Çocukları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik' in Yetenekli Çocukları
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Turkcell'in sponsorluğuyla hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'nin ilk etabı tamamlandı.

Türk spor tarihinin en büyük altyapı atılımı olarak değerlendirilen ve mayıs ayında 81 ilde eş zamanlı başlayan proje kapsamında 669 ilçede, 3 bine yakın antrenör ve öğretmen ile 9 bin 153 ilkokulda, 413 bin 698 ilkokul 3. sınıf öğrencisinin taramadan geçirildiği bildirildi. 

Antalya' nın Serik ilçesinde Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi kapsamında yapılan tarama sonucunda 152 öğrencinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yetenekli olduğu belirlendi. Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen Proje hakkında şunları söyledi:
"Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 100.Yıl Spor Salonu'nda 30 Mayıs 2018 tarihinde ilçemizdeki 952 üçüncü sınıf öğrencisinin katıldığı yetenek taraması gerçekleştirildi.Branşında uzman İl Müdürlüğümüz antrenörleri ve beden öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen tarama testlerinde öğrencilerin antropometrik ölçümleri ve performans testleri yapıldı.


Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılan tarama testinin sonuçlarının ellerine ulaştığını belirten Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen, tarama testlerine katılan 952 öğrenci arasından 152 öğrencinin sportif açıdan yetenekli olarak belirlendiğini söyledi. Seçilen öğrencilerin Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 100.Yıl Spor Salonunda 16 Temmuz- 15 Eylül tarihleri arasında 2 aylık temel hareket eğitimine tabi tutulacağını aktaran Mevlüt Özen; "Kurumumuzun antrenörü ve dışarıdan görevlendireceğimiz antrenörlerle eğitsel oyunlar başta olmak üzere temel hareket eğitimleri verilecek.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilgili Okul Müdürlüklerine seçilen öğrencilere ait listeler gönderildi ve secilen çocukların  ailelerine bilgi verildi. 2 ay boyunca verilecek eğitim sonunda ise eylül- ekim-kasım aylarında yeniden bir tarama testi yapılması planlanmaktadır.Bu tarama testinden de başarılı olacak öğrenciler için yeni bir çalışma sistemi oluşturulacak. Böylece ilçemizde bulunan yetenekli öğrencilerimiz spora kazandırılacak.Ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek sporcularımızı küçük yaşta eğittiğimiz takdirde birçok branşta daha fazla başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Serik'te, bölgemizde ve ülkemizde çok fazla sayıda sportif olarak başarıyı yakalayabilecek çocuklarımız var. Bu tarama testiyle Gençlik ve Spor Bakanlığımız küçük yaşta bu öğrencileri tespit ederek spora teşvik ediyor. Bu çalışmanın meyvelerini önümüzdeki yıllarda göreceğimize inanıyorum" . İlçe Müdürü Mevlüt Özen; Yetenek Taraması sonucu seçilen 152 çocuğun Müdürlüğümüz 100.Yıl Spor Salonunda haftada 3 gün (Pazartesi,Çarşamba,Cuma) yapılan eğitim çalışmalarına katılmaları için tüm velilerimiz ve çocuklarımızı davet ediyoruz.İlk hafta çalışmalara katılan öğrenci sayısının beklentilerinin altında olduğunu ancak kayıtta belli bir zaman aralığı olmadığını , her zaman seçilen öğrencilerin çalışmalara katılabileceklerini belirtti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
15 Temmuz Güreş TurnuvasıÖnceki Haber

15 Temmuz Güreş Turnuvası

Serik Ülkü Ocakları ‘Askıda Ekmek' Projesi BaşlattıSonraki Haber

Serik Ülkü Ocakları ‘Askıda Ekmek' Proje...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar