Serik Kıç Ahıl Yaylası Bürokrasi İle Tanıştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik Kıç Ahıl Yaylası Bürokrasi İle Tanıştı
Serik İlçesi Yumaklar Mahallesi Koca Mehmetler mevkiinde bulunan Kıç Ahıl Yaylası nihayet bürokrasi ile tanıştı. Gazeteci Ali Mutaf’ın Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’a yaptığı çağrı cevap buldu.

Serik İlçesi Yumaklar Mahallesi Koca Mehmetler mevkiinde bulunan Kıç Ahıl Yaylası nihayet bürokrasi ile tanıştı. Gazeteci Ali Mutaf’ın Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’a yaptığı çağrı cevap buldu. Belediyenin yaptığı organize ile; İçe Kaymakamı Dr. Rıfat Altan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Ece, İlçe Emniyet Müdürü Ozan Akkuş, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yrd. Doçent Ali Galip Baltaoğlu ve gazeteci Ali Mutaf birlikte Kıç Ahıl Yaylasına gittiler.

           

Yaylada incelemelerde bulunan Kaymakam Altan” Bu gün Kıç Ahıl Yaylasına gelmekle çok isabetli bir iş yaptık. İlçemizde böylesine düzgün, mesafesi kısa, yolu iyi, suyu bol, bütün yayla özelliklerini taşıyan ve mis gibi havası olan bir yayla var iken halkımızın İlçe dışında yaylalara gitmesine gerek olmadığına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde burası ile ilgili Belediye ile organize bir çalışmaya gireceğiz”dedi.

           

Kaymakam Altan’dan sonra ortak açıklama yapan Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Md. Baltaoğlu” Öncelikle buraya gelmemizi öneren gazeteci Ali Mutaf abimize teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımızın görüşlerine aynen katılıyorum. Kıç Ahıl Yaylası tamamen doğanın bütün özelliklerini koruyor. Buranın İlçe halkımıza mutlaka kazandırılması gerekir. Belediye olarak burası ile ilgili hemen araştırma ve çalışmalara başlamalıyız. Projeler hazırlayıp, Kıç Ahıl Yaylasında şölenler düzenleyip güreşler tertip etmeliyiz” dedi.

Kıç Ahıl Yaylasına giden bütün ekip yayla alanına olana hayranlığını ifade ederek buranın mutlaka İlçe halkına tanıtılıp kazandırılması fikrine vardılar.     

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Minik Ellerden Anneler GünüÖnceki Haber

Minik Ellerden Anneler Günü

Yeni Dünya Vakfı’ndan Eğitime DestekSonraki Haber

Yeni Dünya Vakfı’ndan Eğitime Destek

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar