Serik Türk Eğitim Sen. İftar Yemeğine Büyük Katılım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik Türk Eğitim Sen. İftar Yemeğine Büyük Katılım
Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciliği tarafından organize edilen geleneksel Ramazan-ı şerif iftar etkinliği ilçemiz Belkıs Aspendos Düğün ve Toplantı salonunda 17.05.2019 tarihinde cuma günü büyük bir katılım ile gerçekleşti.


Serik Türk Eğitim Sen. Temsilciliği tarafından verilen iftar davetine, Serik Kaymakamımız Sayın Haluk ŞİMŞEK, Serik Belediye Başkan Yrd. Ziya YILDIRIM, Bünyamin OKUDAN ve Belediye Encümen üyeleri, Serik İlçe MEB Müdürü İkram EKİZ,  Antalya İl MEB, Şube Müdürü Ömer TAŞKIN, Konyaaltı İlçe MEB Şube Müdürü Cemil AKKAYA, Antalya 1'nolu Türk Eğitim Sen.Şube Başkanı Oğuz ÖZTÜRK, Başkan Yrd. Orhan GÜREŞCİ , Manavgat, Korkuteli, Döşemealtı, Kepez Türk Eğitim Sen. İlçe Başkanları, Antalya TÜRKAV Başkanı Hayati TEKER İlçemizin değerli basın mensupları Osman TÜRKÇE, Asaf TEKE, Serik Ülkü Ocakları Başkanı Celal ARICAN ve Serik Türk Eğitim Sen'in değerli cesur yürekli üyeleri ile birlikte aileleri katıldı.

Başkan Varol CİVCİR,  Ramazan ayı bizler için paylaşma ve hoş görü ayıdır. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Ramazan ayı ortak değerlerimizin büyütülmesi gerektiği aylar olduğunu ifade ederek, bizler her ramazan Serik'te yeryüzü iftar sofrasını kuruyor ve siz cesur yüreklerle iftihar ederek iftarımızı hep birlik,beraberlik içinde açıyoruz.

Bizim için önemli olan aynı gök kubbenin altında ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde, aynı kıbleye dönen, secde eden, aynı Allah'a inanarak  Hak Hukuk Adalet ve liyakat gözeterek  onurlu duruş gösteren sizlerin...  Tuttuğumuz mübarek ramazan orucumuzu Allah cc  makamında kabul ve makbul eylesin dedi.

Yardımlaşmanın, paylaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin ete kemiğe büründüğü bu mübarek ramazan ayında, iftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle kalplerimizde huzur yüreklerimizde sıcaklık ve bakışlarımızda umut hakim olur .

 “Türk Eğitim Sen saflarında yer alarak, sizler sadece üyemiz değil, aynı zamanda bir duruşun, onurun ve inancın saflarında yer almış oldunuz aslında. Türk Eğitim Senli olmakla, sadece bir sendikaya üye olmadınız aslında.

Siz Türk Eğitim Senli olmakla; Adalet'tin, Liyakat'ın, Ahlâkın ve vefanın yanında yer almış oldunuz. Bu onurlu mücadelemize omuz verdiniz, güç verdiniz.

Türk Eğitim Sen'li olmak; sessiz yığınların gür sesi olmak, mazlumların çığlıkları olmaktır. Daha doğrusu Türk Eğitim Sen'li olmak, yürek işidir yürek.  O cesur yürek sizlersiniz.

Sendikamızın değerli üyeleri ve kıymetli  misafirler;  yönetim olarak yapmış olduğumuz çalışmalar ve etkinlikler ile Serik'te Türk Eğitim Sen. olarak, sadece Serik'te farkındalık yaratmıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar Antalya'da, Ankara'da takdire şayan şekilde takip ediliyoruz.

Bizler kanunların göstermiş olduğu kısıtlı bir zaman diliminde bütün okullarımıza uğramaya çalışıyoruz ve gayret ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Sizlere çok teşekkürler ediyoruz. Bizleri hep muhabbetle karşıladınız.

Türk Eğitim Sen. Gücünü; yığınlardan ve sayısal rakamlardan almıyor. Biz gücümüzü sizin onurlu duruşunuzdan alıyoruz.

İftarımızın düzenlenmesinde emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarıma, kadın kollarımıza, okul temsilcilerimize ve bizleri yalnız bırakmayıp her daim birlik, beraberliğimize vesile olduğunuz için sizlere şükranlarımızı sunuyoruz, Mübarek Ramazan ayının cem-i cümlemize rahmet, mağfiret ve bereket getirmesini yüce yaradan dan niyaz ederiz.

HAK vatanımızı ve birliğimizi her daim baki kılsın,

Tuttuğumuz oruçlarımız HAK katında kabul ve makbul olsun diyerek konuşmasına son verdi.

Varol CİVCİR

Serik Türk Eğt.Sen.Tem.Başkanı

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Finali Adana’da OynanıyorÖnceki Haber

Serik Finali Adana’da Oynanıyor

Serik'te Kiremitçioğlu Yeniden SeçildiSonraki Haber

Serik'te Kiremitçioğlu Yeniden Seçildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar