Serik Ülkü Ocakları Konser Düzenledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik Ülkü Ocakları Konser Düzenledi
Serik Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından düzenlenen konserde sahne alan Ali Kınık Seriklileri coşturdu.


 

Serik Çınaraltı Meydanı’ndan Çarşamba günü akşamı düzenlenen konsere ilgi oldukça fazla oldu. Serikli vatandaşların ilgi gösterdiği konsere; MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Yıldız Aslıhan Dinçer, Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, Serik Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Yıldırım ve Ziya Yıldırım, Türk Eğitim Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkan yardımcısı Orhan Güreşçi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri de iştirak ettiler.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konserin açılış konuşmasını yapan Serik Ülkü Ocakları Başkanı Celal Arıcan, 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili olarak şunları söyledi; “Türk milleti engin kültür birikimi ve geçmişi sayesinde kutlanması doğal olan bu bayram Türkler için önemli bir bayram niteliğine sahiptir. Çünkü Türkler sadece resmi devlet olarak 2000 yıldır tarih sahnesinde yer almaktadır. Cumhuriyetin kuruluş dönemini takip eden yıllarda Türkçülük ideolojisinin anti Türkçülerin ve onların dış destekçilerinin büyük çaplı çatışmalarına neden olmuştur. Yaşanan çatışmaların ardından bir dizi siyasi olaylar, yargılamalar meydana gelmiştir.  Biz Türk'üz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız. Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir. Biz azalan veya azaltan Türkçü değil, çoğalan ve çoğaltan Türkçüyüz. Ve her vakit bu istikamette çalışacağız.” 

 

Sanatçıların sahne almasında önce Serik Ülkü Ocakları adına yapılan ve Atatürk posterinin satıldığı açık artırmada İş Adamı Selim Şişman en yüksek değeri vererek açık artırmayı kazandı.

 

Daha sonra yapılan protokol konuşmalarının arkasından sahneye ilk olarak Atilla Yılmaz çıktı ve şarkılarını izleyenlerle paylaştı. Daha sonra sahneye meyanı dolduran kalabalığın beklediği isim Ali Kınık çıkarak hayranları ile buluştu. Sevilen eserlerini Seriklilerle birlikte seslendiren Ali Kınık Serik’te coşku dolu bir gece yaşattı.

 

Programın sonunda Ali Kınık ve Atilla Yılmaz Antalya ve Serik Ülkü Ocakları başkanları tarafından plaket taktimi yapıldı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başsavcıdan Kan Bağışına DestekÖnceki Haber

Başsavcıdan Kan Bağışına Destek

Akçaalan İlkokulunda Şenlik Tadında Okuma BayramıSonraki Haber

Akçaalan İlkokulunda Şenlik Tadında Okum...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar