Serikliler Tapularına Kavuşmaya Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serikliler Tapularına Kavuşmaya Devam Ediyor
Serik Belediyesi tarafından başlatılan imar uygulaması ile 25 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözülmesi ile Gedik Mahallesinde yaşayan vatandaşlara dağıtılan tapuların ardından bu kez de Karadayı Mahallesi halkı tapularına kavuştu.

Serik’te yapılan imar uygulaması sonucunda daha önce Gedik Mahallesinde 800.000 m2 lik alanda bulunan ve yaklaşık 600 kişiye verilen tapunun ardından Serik Belediyesi bu kez Karadayı Mahallesinde 700.000 m2 lik alanda bulunan 700 kişi için tapu dağıtım töreni düzenledi. Serik Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen tapu dağıtım törenine, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve tapu sahipleri katıldı. Yapılan imar uygulaması ile Gedik Mahallesinde 12.121 m2 alan içinde 2 tane resmi kurum alanı ve cami ile 111.864 m2 alan içerisinde de 11 tane park yer alacak. Karadayı Mahallesinde ise 19.563 m2 alan içinde 2 tane sağlık ocağı,  karakol, PTT, resmi kurum alanı, sosyal tesis alanı ile birlikte 15 tane park alanı olarak tahsis edildi.

ÇALIK; “ASIL AMACIMIZ MÜLKİYET SAHİPLERİNE TAPULARINI DAĞITMAK”

Törende konuşan Başkan Çalık, yaklaşık 25 yıldır yapılamayan bir işi yaptıklarını belirterek, "Serik’te göreve geldiğimiz günden itibaren imar uygulamasında Serik sınırları içerisinde yaklaşık 20.000 dönümlük alanda spor, okul, cami, sağlık ocağı, hizmet alanı, kamu ve yeşil alanlara ayırdık. Bununla kalmayacağız, asıl amacımız ise mülkiyet sahibi olan vatandaşlarımıza tapularını dağıtmak olacak. Yargıtay aşamasında olan tapu davalarının bir an önce çözülmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Sürecin sona ermesi ile de diğer tapu sahiplerine tapularını dağıtmak istiyoruz’’ dedi.

Tören sonunda, Başkan Çalık, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul ve ilçe protokolü ile birlikte tapu sahiplerine tapularını dağıttı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elektrikçi Esnaflara Kurs DüzenleniyorÖnceki Haber

Elektrikçi Esnaflara Kurs Düzenleniyor

Serik’te Doğa Dostu Bir Nesil YetişiyorSonraki Haber

Serik’te Doğa Dostu Bir Nesil Yetişiyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar