Serik’te ABD'nin Kudüs Kararına Tepki

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik’te ABD'nin Kudüs Kararına Tepki
Serik ilçesinde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklaması protesto edildi.

Serik’te sivil toplum kuruluşları, dernekler ve Ak Parti İlçe Teşkilatı, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını protesto etti. Memur-Sen öncülüğünde düzenlenen, ilçedeki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Yeni Dünya Vakfı, Serik İmh Derneği, Serik İmam-Hatip Platformu, Serik İmam-Hatip Mezunları Ve Mensupları Derneği, Serik Esnaf Ve Sanatkârlar Odası, Serik Şoförler Odası Başkanlığı, Serik Kredi Kefalet Kooperatifi, Serik Ak Parti İlçe Teşkilatı, Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği, İyak Derneği, Serik Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirler Derneği, Akdeniz Bağımsız Denetçiler Derneği ve vatandaşlardan oluşan grup protesto gösterisinde bulundu.

Özgür Kudüs İçin Ayaktayız yazılı pankart açan grubun ellerinde ‘direniş kazanacak’, ‘Kudüs halkı yalnız değildir’, ‘direniş kazanacak’, ‘Kudüs’e Selam direnişe devam’, ‘Katil ABD Ortadoğu’dan defol’, ‘Kudüs ümmetin kalbidir” yazılı afişler yer aldı. Cuma namazı sonrası Merkez Camii önünde Memur-Sen Serik İlçe Temsilcisi Erdal Erdoğan sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yaptı. Yapılan protestoya Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ta katıldı.

 

KUDÜS Savaşın değil; barışın şehridir. Kudüs İslam’ın ilk kıblesi olduğunu belirten Erdoğan, “Kudüs sadece Filistin’in değil; tüm İslam âleminin ve insanlığın ortak davasıdır. İnsanlık tarihinin en kanlı dönemlerinin yaşandığı bir zaman dilimindeyiz. Kanlı iktidarlarını sürdürmek, kan ve gözyaşı ile İslam coğrafyasını ve Müslümanları sindirmek isteyen bu zihniyet; bugünlerde KUDÜS Üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. İşte bu gerçeği gören vicdan sahipleri olarak; Bu çirkin ve kanlı planı deşifre etmek için, Sivil toplum örgütleri, Siyasi parti temsilcileri ve sağduyu sahibi Serikliler olarak burada toplanmış bulunuyoruz.

 

Kudüs’ü işgal eden İsrail’in, İsrail’e destek veren ABD Ve bütün bunlara sessiz kalan yerli ve yabancı işbirlikçilerinin hedefi bellidir. İtirazımız, ihtarımız ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve bu fikri fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD başkanı Trump'a ve işbirlikçilerinedir. Bir diğer muhatabı ise konuya sessiz kalan batılı devletler ve kısık sesler dışında konuya tepki vermeyerek ikircikli davranan İslam ülkeleridir. Şunu herkes bilsin ki; KUDÜS İnsanlığın ve İslam’ın ortak mirasıdır ve öyle kalacaktır.

 

ABD’nin bu hamlesi; tarihi kültürel ve manevi yönü ile Dünyada hoşgörü ve barış adası olmuş Kudüs’ü, bölgedeki kirli emellerinin gerekçesine dönüştürmek istemektedir. ABD Yönetiminin KUDÜS İle ilgili bu sorumsuz ve hukuksuz kararını açıklamasını reddediyoruz ve kınıyoruz. Şu anda, Dünya üzerinde diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden; Üçüncü Dünya savaşının, Ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinde gerçekleşmesini istemektedirler.

Oysa KUDÜS; Bütün inançlar, için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. KUDÜS İnsanlığın ortak mirasıdır.

 

ABD Ve İsrail yapımı bu ürün, kirli plan ve kirli strateji eğer gerekli önlemler alınmaz ve engellenmezse, daha büyük sorunların ve kaosun kaynağı olacaktır.

İşte bu yüzden Din, Dil, Irk gözetmeksizin Dünyanın bütün vicdan sahibi insanları, Kudüs’ü dolayısı ile barışı, koruma ve geliştirme noktasında çağrımızın muhatabıdır.

İşte bu yüzden buradan diyoruz ki; ABD bu şiddet çağrısı yapan kirli planla, İsrail’in başkentinin KUDÜS Değil, Washington olduğunu ilan etmiştir.

KUDÜS Bizim için; her bir karışı ilahi vahyi insanlığa bildiren, peygamberlerin izlerini taşıması sebebi ile medeniyet ve insanlık kodlarımızın ifadesidir.

Faşist düşüncelerden hız alan;  şiddet ideolojisi nerden bakarsanız bakın bir akıl tutulmasıdır. Burada asıl neden kanlı ellerin her ne olursa olsun iktidarlarını sürdürme stratejisidir.

Burada çağrımızın diğer muhatapları tüm inanç sahipleridir. Çünkü KUDÜS; tüm inanç sahiplerinin ortak değeridir, ortak mirasıdır.

Nasıl ki HZ. Ömer’in fethiyle, Selahaddin Eyyubi’den bu yana medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisi olan Kudüs’ü haçlılar ve Siyonizm’e karşı yüzyıllar boyu savunduysak; şimdide aynı şuurla mücadelemizi sürdürüp, haçlı artığı düşünceleri payanda olarak kullanan, Emperyalizm ve Siyonizm’e karşı bütün insanlığı da içine alan bir söz söyleyebilir ve sesimizi yükseltebiliriz.

Şiddetten ve nefretten boğulmuş, krizlerle boğuşan insanlık, doğru, adil ve gür bir ses bekliyor. ANADOLU Bu sözü söylemeye hazırdır. Ümmetin gönlü bu hakikate açıktır. Bu konudaki inancımız ve kararlılığımız tamdır.

Şimdi bu inancı ve kararlılığı haykırmak, Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek için, harekete geçmek, birlikte ses vermek ve İnsanlığın beklediği o SÖZ’ü söylemek için buradayız. KUDÜS Özgür olana kadar KIYAMDAYIZ” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHP Genel Başkanı Bahçeli Serik’teÖnceki Haber

MHP Genel Başkanı Bahçeli Serik’te

Emrah Akbaba Muhasebe Ofisi AçıldıSonraki Haber

Emrah Akbaba Muhasebe Ofisi Açıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar