Serik’te Çevre Bilinci, Geri Dönüşüm İle Kazanıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik’te Çevre Bilinci, Geri Dönüşüm İle Kazanıldı
Serik Belediyesi, gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakabilmek için başlatmış olduğu ‘Gelecek İçin Geri Dönüşüm’ eğitimlerinin karşılığını almaya başladı.

Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2015 yılından itibaren başlattığı ‘‘Ambalaj atıkları çöp değildir. Geri dönüşüme kazandıralım’’ konulu eğitim çalışmaları meyvesini vermeye başladı. Çöpe atılan ambalaj atıklarını geri kazanımına dikkat çekmek isteyen ana sınıfı öğrencileri topladıkları çöpleri Serik Belediyesi Temizlik İşlerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan ve Temizlik İşleri Müdürü Ayşenur Can’a teslim ettiler.

 

OKUDAN; ‘‘VERDİĞİMİZ EĞİTİMLERİN KARŞILIĞINI ALMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’’

Serik’te geri dönüşüm tesislerinde ayrıştırarak toplanan çöplerin nasıl ve ne şekilde işlemlerden geçirildiğini, sonra bunların nasıl depolandığını ve ne gibi maddelere dönüştürüldüğü hakkında bilgi alan anasınıfı öğrencileri ilk kez gördükleri tesisleri meraklı bakışlarla izleyerek, topladıkları çöplerin geri dönüşüme kazandırılacak olmasının mutluluğunu yaşadılar. Başkan yardımcısı Okudan; “Ağaç yaş iken eğilir sözünden yola çıkarak, Belediye olarak 3 yıldır çocuklarımızda çevre bilincini oluşturmak için ilçemizde bulunan tüm okullarımızda geri dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. Bugün burada bizlerle birlikte bulunan minik yavrularımız, verdiğimiz eğitimler sayesinde topladıkları çöpleri, geri dönüşüme kazandırılması için öğretmenleri eşliğinde gelip, teslim ettiler. Bizde onlara verdiğimiz eğitimin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadık’’ dedi.


Serik Belediyesi Gelecek İçin Geri Dönüşüm eğitimleri kapsamında Serik’te 2015 yılından itibaren ilçe genelinde toplam 25 bin 292 öğrenciye ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve ekonomiye tekrar kazandırılması konusunda eğitim verdi. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arıcan, “Meydan okuyan değil, kitap okuyan” nesil yetiştirmeliyizÖnceki Haber

Arıcan, “Meydan okuyan değil, kitap okuy...

Esnaflar İçin Faydalı Kurslar BaşlıyorSonraki Haber

Esnaflar İçin Faydalı Kurslar Başlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar