Serik’te Engelli Vatandaşlara Evde Yeni Kimlik Kartı Uygulaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik’te Engelli Vatandaşlara Evde Yeni Kimlik Kartı Uygulaması
Antalya’nın Serik ilçesinde Nüfus Müdürlüğünce engellilik durumu nedeniyle nüfus müdürlüklerine gelemeyen vatandaşlara evlerinde yeni kimlik kartı başvuru hizmeti verilmeye başlandı.

 

 

Serik’te ilk uygulamayı Serik ilçesi Akçaalan mahallesinde ikamet eden bedensel engelli 36 yaşındaki Uğur Işık ve Kökez mahallesinde ikamet eden bedensel engelli 86 yaşındaki Mehmet Şahin’in evine giderek yapan Serik İlçe Nüfus Müdürü Hatice Tümer ve görevli personel, Işık ve Şahin’in yeni kimlik kartı başvurusu işlemlerini parmak izi ve imzalarının alınmasının ardından tamamladı. 

 

Konuyla ilgili olarak Serik ilçe Nüfus Müdürü Hatice Tümer yaptığı açıklamada, tüm yurtta olduğu gibi Serik ilçesinde de gezici kayıt terminali uygulamasının başladığını bildirdi.

 

Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin yakınlarının engelli veya yaşlılıktan dolayı hareket edemeyenlerin raporu ile birlikte ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat etmesi gerektiğini belirten Tümer,  Amaçlarının engelli vatandaşların nüfus müdürlüğüne kadar getirilerek zorluk yaşamamaları olduğunu ifade etti. Tümer ayrıca Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama için vatandaşların çok memnun olduklarını söyledi.

 

Uğur Işık ve Mehmet Şahin evlerine kadar gelen yeni uygulama için çok mutlu olduklarını belirterek, “Devletimize ve milletimize teşekkür ederiz. Bu yeni uygulama ile hizmeti ayağımıza kadar getirdiler. Bizi nüfus müdürlüklerine gitmekten kurtardılar. Devletimizden Allah razı olsun.” diyerek teşekkür ettiler.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan "Gezici Kayıt Terminali Uygulaması" ile engelli, ileri derecede yaşlı ve yürümesinde sakınca bulunan vatandaşların evlerine gidilerek görevlendirilen personel tarafından yeni kimlik kartı müracaatlarının alınarak yeni kimliklerin PTT aracılığı ile 2 ile 5 gün içinde adreslerine teslim edilmesi imkanı sağlıyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Kahramanmaraşlılar 5.Derneği Bahar ŞenliğiÖnceki Haber

Serik Kahramanmaraşlılar 5.Derneği Bahar...

Kumluca’da Başpehlivan Ali Gürbüz OlduSonraki Haber

Kumluca’da Başpehlivan Ali Gürbüz Oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar