Serik'te Kapalı Teknikle (Laparoskopik) Kadın Hastalıkları Ameliyatları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik'te Kapalı Teknikle (Laparoskopik) Kadın Hastalıkları Ameliyatları
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Serik Devlet Hastanesi’nde “Kapalı Teknikle Rahim Alma Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi)” yapılmaya devam ediyor

Serik'te Kapalı Teknikle (Laparoskopik) Kadın Hastalıkları Ameliyatları

 

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Serik Devlet Hastanesi’nde “Kapalı Teknikle Rahim Alma Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi)” yapılmaya devam ediyor. Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. H. Yusuf Kara; Serik Devlet Hastanesi’nin yeterli personel ve teknik donanıma sahip, Sağlık Bakanlığı’nın sınıflandırmasında A Grubu ameliyat kategorisinde olan laparoskopi operasyonlarını yapabilen bir ilçe devlet hastanesi olduğunu belirtti. Kara  “1,5 yıldır hastanemizde bu ameliyatları başarıyla yapıyoruz. 100’den fazlası rahim alma ameliyatı olmak üzere dış gebelik, yumurtalık kisti, endometrioma (çikolata kisti), tüp bağlama, miyom çıkarma gibi kadın hastalıkları ile ilgili 300’den fazla ameliyatı başarılı bir şekilde kapalı teknikle yaptık ve hastalarımızı sağlığına kavuşturduk” dedi. Kara, hastalarımızın yapılan ameliyatlardan sonra sağlıklarına kavuştuklarını görmek, memnuniyetlerini duymak bizleri çok mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır diye duygularını dile getirdi.

Serik Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Buhur ise; Kapalı (Laparoskopik) ameliyatların klasik açık ameliyata göre birçok avantajı olduğunu, en önemli avantajının ise ameliyat sonrası iyileşmenin açık ameliyatlara göre daha erken olması şeklinde olduğunu belirtti. Avantajları belirtmeye devam eden Buhur, kapalı teknikle (Laparoskopik) yapılan ameliyatta kameranın büyütme gücü sayesinde doku ayrıntıları daha detaylı görüntülenmekte, kullanılan kamera ve cerrahi aletlerin dokuya yaklaştırılabilmesi özelliği ile daha titiz cerrahi yapılabilmesine olanak sağlanmaktadır. Ayrıca kapalı teknikle yapılan ameliyatta, açık ameliyatlarda görülen operasyon sonrası meydana gelen yapışıklıklar daha az olmaktadır” dedi.

Serik’te yaşayan ve Serik Devlet Hastanesi’nde geçirdiği Kapalı Teknikle Rahim Alma Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi) sonrası sağlığına kavuşan ve ameliyatından memnun kalan 2 çocuk annesi Hafize Alciğer (41), Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. H.Yusuf Kara ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Buhur’u ziyaret ederek teşekkürlerini dile getirmiştir. Yaşadığı yerde başka bir yere gitmeye gerek kalmadan bu ameliyatı olduğu ve sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Hafize Alciğer, emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına görev hayatlarında başarılar dilemiştir.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cesur, Kadınlar gününü kutladıÖnceki Haber

Cesur, Kadınlar gününü kutladı

Aksu Yedisu Tübitak Proje Yarışmasında Türkiye Yarı FinalindeSonraki Haber

Aksu Yedisu Tübitak Proje Yarışmasında T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar