Serik’te ki o habere Sosyal Medya’dan eleştiri yağmuru yağdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik’te ki o habere Sosyal Medya’dan eleştiri yağmuru yağdı
Serik İlçesinde haftalık olarak yayınlanan Serik İlke gazetesinde imzasız olarak yer alan “Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi Fuhuş Yuvasıydı Eğitim Yuvası Oldu” başlıklı habere sosyal medya üzerinden tepkiler çoğalıyor.

İlçemizde haftalık olarak yayınlanan Serik İlke Gazetesi’nde çıkan “Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi Fuhuş Yuvasıydı Eğitim Yuvası Oldu” başlıklı habere tepkiler hızla büyüyor. Sosyal medyada vatandaşın ve siyasetçilerinin kınama ve eleştirisine maruz kalan ilgili gazeteden ise herhangi bir açıklama yok. Sosyal medyada eleştiri yapan kişilerin ortak kanısı ise haberin asılsız olması ve ilçeyi yüz kızartıcı bir suç ile töhmet altına alındığı yönünde.

 

Kamuoyunda konuşulan ise bu zamana kadar bu bahsi geçen binada ve ilçe genelinle fuhuş ile ilgili haberlerin yer bulmadığı, bu haberle ilçe kamuoyunda farklı algılar oluşturulmak isteniyor olması. Seçimlerden önce bu tür algı oluşturulması kaş yapayım derken göz çıkartılmasına benziyor. Serik İlke Gazetesi’nin haberine göre bu binanın daha önceki yerel yönetimden kalması ve ilçede fuhuş yuvasına döndüğünü yönünde! Fakat bu binanın tamamlanması ise 2014 yerel seçimlerinden sonra olduğu teslim ve kontrolü de şu an ki yerel yönetim idarecilerine ait olduğu yönünde. Eğer Serik İlke gazetesinde çıkan haber doğru olmuş olsa bile bu binanın fuhuş yuvası olması da eğitim yuvası olması da şu an ki yerel yönetimin ayıbı ve başarısıdır. Bir an önce bu konunun aydınlanması için yetkililerin harekete geçmesi gerekiyor.

 

Sosyal medya aracılığı ile İlke Gazetesine yapılan bazı eleştiriler şu şekilde;

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Erdem

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ömer Gürler

Eski Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı

Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Başkanı Osman Demiroğlu

Büyük Birlik Partisi Serik İlçe Başkanı Halil Güzel

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
En Çok Tercih Edilen 10 PırlantaÖnceki Haber

En Çok Tercih Edilen 10 Pırlanta

Kadın Çiftçiler Yarışıyor İlçe Finali yapıldıSonraki Haber

Kadın Çiftçiler Yarışıyor İlçe Finali ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar