Serik’te Turistleri Taşıma Gerginliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik’te Turistleri Taşıma Gerginliği
Belek Turizm Merkezi içerisinde yer alan Kadriye ve Belek Esnafı ile Otobüs Kooperatifleri arasında turistleri taşıma gerginliği yaşandı.

Serik ilçesi Belek Turizm Merkezinde Kadriye Mahallesinde Serik Belediyesi tarafından otellerden traktörler turist taşıma başlamasının ardından Kadriye Mahallesinde bulunan minibüsçüler ayaklandı. Minibüsçüler turistleri biz taşıyacağız derken, esnafta turistlerin traktörle taşınmasını istediler. Çıkan gerginlikte Kadriye Esnafı dükkânlarını bir süre kepenk kapattı. Dün Kadriye Mahallesinde minibüsün turistleri taşıyan traktörün önüne geçerek taşımayı engellemesinin ardından, esnaflar ve minibüsçüler arasında gerginlik çıktı. Kadriye minibüsçüler başkanı Ethem Öztaş; “ Bizim minibüsçüler olarak taşıma yapmak için mahkeme kararımız ve yasal hakkımız var. Bizler kimsenin ekmeğiyle oynamak istemiyoruz. Belediye ile bir sorunumuz yok. Biz ekmeğimizin peşindeyiz” dedi. Kadriye Esnaf Derneği Başkanı Aydın Zeybek; “Çıkan gerginliğin ardından esnaf arkadaşlarımızla iş yerlerimizin kepenklerini kapattık. Biz taşımanın Belediye tarafından traktörlerle yapılmasını istiyoruz. Bizlere minibüsçülerle ilgili otellerden ve turistlerden şikâyetler geliyor. Her 20 dakikada oteller önünden kalkış hareketini söylüyorlar, fakat  1 saati buluyor” dedi. Çıkan gerginliğe Antalya trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Cem Gençer, Serik Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan her iki grupla tek tek görüşerek konunun çözüme kavuşturulacağını dile getirmesinin her iki grup dağılarak gerginlik son buldu.

 

Belek Esnafı’da Turistlerin Traktör ile Taşınmasını İstiyor

Kadriye’deki gerginliğin ardından Belek Mahallesindeki bir grup esnaf iş yerlerini kapatarak Belek Çarşı girişinde toplandılar. Traktör taşımacılığını Belek’te devam etmesini isteyen esnafla Antalya trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Cem Gençer, Serik Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan görüşerek konuyu Serik Belediye ve UKOME ile görüşüp çözüme kavuşturacaklarını söylemeleri ardından Esnaf alkışlayarak dağıldı. Geçtiğimiz turizm sezonunda Belek ve Kadriye Mahallelerinde otellerden turistleri Minibüs Kooperatifleri tarafından taşınmıştı. Bu yıl ise kanunen yasak olmasına rağmen Serik Belediyesi traktör ile taşıma işini başlattı.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atatürk Anadolu Lisesi Kütüphanesi Kendi Rekorunu KırdıÖnceki Haber

Atatürk Anadolu Lisesi Kütüphanesi Kendi...

Serik 2. Gençlik Golf Turnuvası YapıldıSonraki Haber

Serik 2. Gençlik Golf Turnuvası Yapıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar