Serik'te Yetenek Taraması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik'te Yetenek Taraması
ÇOCUK ve gençleri spora teşvik etmek, yetenekli ve başarılı sporcuları tespit etmek, üst düzey sporcu olarak yetiştirmek amacıyla Serik' te Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ilkokul 3'üncü sınıf öğrencileri Sportif Yetenek Tarama testine alındı.

Proje hakkında bilgi veren Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen şunları söyledi: "Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol ile hayata geçirilen, 81 ilde uygulanan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 12-13 Aralık 2018 tarihlerinde Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce görevlendirilen 32 kişilik teknik ekip, Serik' te ilkokul 3'üncü sınıf öğrencilerinin sportif yeteneklerini tespit etmek amacıyla tarama testi yaptı.Bu ekipte; Spor uzmanı,antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri de yer alıyor. Bu yıl sadece ilkokul 3'üncü sınıf öğrencilerinin katıldığı tarama çalışması 2 gün sürdü. 12-13 Aralık tarihlerinde Sabah saatlerinden itibaren Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 100.Yıl Spor Salonu ile Yunus Emre Anadolu Lısesi Spor Salonu' na  görevli öğretmenleriyle birlikte gelen öğrenciler hazırlanan testlere katılırken, aileleri de onları yalnız bırakmayarak tribünlerden çocuklarının alışmalarını  izlediler. Serik genelindeki ilkokullar da yaklaşık 1700 civarında 3'üncü sınıf öğrencisinden bu Proje kapsamında; 1. gün 639 , 2. gün 690 öğrenci olmak üzere toplam 1329 tane 3. üncü sınıf öğrencimiz tarama testlerine katıldı. Bu da toplam öğrenci sayısının yaklaşık olarak yüzde 80 'ine tekabül ediyor.

 

Tarama çalışmasıyla minik yeteneklerin keşfedilmesinin ve sporun tabana yayılmasının planlandığını vurgulayan Mevlüt Özen sözlerine şöyle devam etti: "Yetenek taramasından sonra Gençlik ve Spor Bakanlığımızca bilimsel ölçmeler sonucu oluşturulacak veri tabanından ailelere ve İl-İlçe Müdürlüklerimize test sonuçları hakkında bilgi verilecek. Amacımız yetenekli çocukları keşfedip spora yönlendirmek. İlçemizde 2 gün boyunca Serik'teki 30 ilkokulumuz bu yetenek taramasına katıldı. Maalesef bazı gelemeyen uzak köy okulları oldu. Ama 1329 öğrenciye ulaşmak da bizim için iyi bir rakam ve başarıdır. 81 ilde uygulanan Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi' ni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak koordineli bir şekilde başarıyla tamamladık. 12-13 Aralık tarihlerinde ilçemizde uygulanan bu Proje de emeği geçen başta İl Müdürlüğümüz antrenör, spor uzmanları olmak üzere görevli Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Yunus Emre Anadolu Lısesi Müdürlüğü ile 2 gün boyunca görevli personele ikramlar için destek veren Serik Belediyesi ile Akdeniz Yükseliş Koleji'ne kurumum adına teşekkür ediyorum. "

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ASAT İbradı’da Yeni Kaynaklar BulduÖnceki Haber

ASAT İbradı’da Yeni Kaynaklar Buldu

Büyükşehir’den Kömür Denetimi, 439 Ton Kömür İl Dışına ÇıkarıldıSonraki Haber

Büyükşehir’den Kömür Denetimi, 439 Ton K...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar