Serküder Türk Halk Müziği Korosu İzleyicileriyle Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serküder Türk Halk Müziği Korosu İzleyicileriyle Buluştu
      SERKÜDER Türk Halk Müziği Korosu 30 Nisan 2019 Salı günü Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda izleyicileriyle buluştu.


 

          Serik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü desteğiyle, Tekeli Ortaokulunda Eylül ayının başından beri düzenli olarak çalışan koro üyeleri 30 Nisan 2019 Salı akşamı saat 20:00 da Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda izleyiciyle buluşarak İlçemizin kültür ve sanat geçmişine yine iz bıraktılar. Konsere Serik Belediye Başkan Yardımcıları Bünyamin Okudan ve Ziya Yıldırım, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Serik İlçe Spor Müdürü Mevlüt Özen, Serik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Şanlı, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Serikli türkü severler katıldılar.

 

                Konser açılış konuşmasını Serik Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tunç yaptı. Tunç yaptığı konuşmada çalışma süreçlerini, dernek faailiyetlerini anlattıktan sonra konser sponsorlarına teşekkür etti. Konsere ilçemiz Demirciler Mahallesinde yaşayan bir kültür hazinesi, ıklığ sazının yaşayan son temsilcisi Emin Kök ve Teke Yöresi türkülerinin usta yorumcusu Mevlüt Öz konuk olarak katıldılar. Sunuculuğunu Edebiyat Öğretmeni Ertan Alp'in yaptığı gecede koro birbirinden güzel türküleri izleyicilere sundu. Konserde koronun seslendirdiği bir zeybeğe ve Solist Alper Küçüğün solo olarak seslendirdiği zeybeğe Halk Oyunları Öğretmeni Ferdi Sevinç zeybek oynayarak eşlik etti. İki bölümden oluşan konserin ikinci bölümü tamamen Teke Yöresi türkülerinden oluşurken, koronun ve solistlerin türkülerine seyircilerde alkışlayarak eşlik ettiler.

 

                Konserle ilgili gazetemize açıklama yapan Serik Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Saadet Demirbağ Bolat "Koromuz son olarak Aralık ayında verdiği konserden sonra yaklaşık beş aydır konser hazırlıklarını sürdürmektedir. Eylül ayından beri beraber çalıştığımız birbirinden değerli arkadaşlarımızla izleyicilerimize yine güzel bir türkü akşamı yaşattık. Derneğimiz 2016 yılından bugüne ilçemizde yürüttüğümüz projelerle  adından birçok kez söz ettirdi. Bizler ilçemizin, şehrimizin, vatanımızın bilimle, eğitimle, sanatla ilerleyeceğine inanan eğitimciler olarak inandıklarımız uğruna çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. " dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Otomobil kamyona çarptı; 6 Suriyeli yaralandıÖnceki Haber

Otomobil kamyona çarptı; 6 Suriyeli yara...

Başsavcıdan Kan Bağışına DestekSonraki Haber

Başsavcıdan Kan Bağışına Destek

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar