Sokak Hayvanları İçin El Ele

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sokak Hayvanları İçin El Ele
Serik ilçesinde hayvan severler geçtiğimiz haftalarda 'Sokak hayvanları için el ele' kampanyasıyla ilgili toplantı yapıldı.

Serik'te hayvan severler Antalya Pati Koruma Derneği işbirliğinde 'Sokak hayvanları için el ele' kampanyası başlattı.

 

Kampanya kapsamında Serik'teki Yoğun Bakım kafede toplantı düzenlendi. Serik’te sokak hayvanları için birlik olan hayvanseverler seslerini duyurabilmek için düzenledikleri toplantıda istişarede bulundular. Bireysel olarak kendi imkanları ile sokak hayvanları için su ve mama bırakan hayvan severler yeteri kadar yetecek imkan sağlayamadıkları için endişe duyuyorlar. Serik Belediye’sinin bu konuda örnek projeler başlatarak sokak hayvanları için umut olmaları gerektiğini belirttiler.

 

YILMAZ; “ SOKAKLARA SU VE MAMA KAPLARI YERLEŞTİRMELİYİZ

Serik Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz da şöyle dedi: "Hayvanların zor şartlar altında yaşadığı ülkemizde ve ilçemizde çoğunluğu gönüllü hayvan severlerin çabaları ile yaşam mücadelesi vermektedir. Çevremizde yaşayan sokak hayvanları için gönüllüler kendi imkânları ile bir şeyler yapmaya çalışıyor. Maalesef bu mücadelede hayvan severler yalnız bırakılmaktadır. Gönüllülerin bireysel ve grup olarak belediyeyle yaptıkları görüşmelerden sonuç alınamamış, sokak hayvanları ve hayvan severler yalnız bırakılmıştır. Bizler hayvan severler olarak belediyeyle işbirliği içerisinde çalışarak sokaktaki canlara yaşam hakkı verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu bağlamda sokak hayvanlarının da yaşam hakkı olduğunu, vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilerek farkındalık yaratılmasını, sokaklara su kapları ve mama yerleştirilerek hayvanların beslenmelerine yardımcı olunmasını, geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezi kurularak yardıma muhtaç ve sağlık sorunları olan hayvanlara yaşama şansı verilmesini belediyemizden talep ediyoruz." dedi.

 

ALİŞARLI; “BÖLGEYE SOKAK HAYVALARI İÇİN REHEBİLİTASYON MERKEZİ YAPTIRACAĞIZ”

Antalya Pati Koruma Derneği Başkanı Ebru Alişarlı, "Antalya'nın tüm ilçelerinde sokak hayvanları ile ilgili olarak rehabilitasyon merkezlerinin olması gerekir. Sizler yeryüzünde dolaşan kanatsız meleklersiniz. Sizler sokak hayvanlarının ağzı, dili sizsiniz. Sizler savunduğunuz sürece onlar var. Serik Belediyesi ile görüşmelerimiz oldu. 78 dönüm bir arazi üzerinde bir çalışma yapmaya çalışacağız. O olmazsa bile mutlaka gönüllülerle birlikte 100 iş adamı projesi kapsamında iş adamlarımızı devreye sokarak bu bölgeye bir rehabilitasyon merkezi yaptıracağız. Bu projemiz gerçekleştiğinde sokak hayvanlarımıza bir yaşam alanı kazandırmış olacağız. Eylül ayından itibaren Antalya genelinde eğitim seminerleri yapacağız. Ana sınıfı ve terapi sınıfları da oluşturduk. Çünkü biz biliyoruz ki ağaç yaşken eğilir. Bazı bölgelerde görüyoruz. Bir baba evladına silah kullanmasını bir köpeği vurarak öğretiyor. Bizler o çocuğu eğitmezsek o çocukta babasının izinden gidecek. Bizler yeni nesil öğrencilere yatırım yapıyoruz. Bütün amacımız onları eğitmek" dedi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sünnet Çocuklarına Başkan Çalık’tan ZiyaretÖnceki Haber

Sünnet Çocuklarına Başkan Çalık’tan Ziya...

Yükselişten Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil EğitimiSonraki Haber

Yükselişten Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar