TAPUDA KÖRDÜĞÜM ÇÖZÜLDÜ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TAPUDA KÖRDÜĞÜM ÇÖZÜLDÜ
Serik’te neredeyse Cumhuriyet tarihi ile yaşıt olan ve adeta kangren haline gelen Tapu sorunu tarihe gömüldü.

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ın göreve gelmeden önce seçim vaatlerinin başında gelen, Serik’in gelişip büyümesinin önündeki en büyük engel olan Tapu sorunu çözüldü.

Serik’te 12-16 Eylül tarihleri arasında Serik Belediyesi tarafından düzenlenen Serik Festivali kortej yürüyüşüyle başladı. Serik Belediyesi mehteran takımı eşliğinde başlayan kortej yürüyüş Salı Pazarı Kavşağında başladı. Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Serik İlçe Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, esnaf odası başkanları, mahalle muhtarları, Serik Belediyesi sporcuları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çınaraltı meydanında ise 70 yıldır tapu mağduru olan vatandaşlar için tapu dağıtım töreni düzenlendi.

ÇALIK; “KANGREN OLAN BİR SORUNU ÇÖZDÜK”

Tapu törenin de konuşan başkan Çalık Serik’te tapu sorununun artık tarihe gömüldüğünü belirtti. Çalık; “Neredeyse Cumhuriyet tarihimiz ile yaşıt, ilçemizin kangren olmuş sorununu dört yıllık hummalı bir çalışmadan sonra çözdük” dedi.  Tapu sorunun çözümü için maddi manevi çok büyük uğraşlar verdiklerini belirten başkan Çalık; “Bu işin çözümü noktasında, kırtasiye için 5 ton kâğıt harcandı. 2 milyon fotokopi çekildi. Binlerce posta tebliği işlemine yardım sağlandı. Bütün bu işler için 15 eleman görevlendirdik. Gerçekten geriye dönüp baktığımız zaman nasıl büyük bir işin üstesinden geldiğimizi daha da iyi anlıyoruz” dedi.

“BİZE DUYULAN GÖREVİ BOŞA ÇIKARMADIK”

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler öncesinde kendisine vatandaşların en çok dert yandığı konuların başında tapu sorunun geldiğini belirten Çalık; “ Halkımız bize bu şerefli görevi 4 yıl önce layık gördü. Biz de bu güveni boşa çıkarmamak için ekibimle beraber “İşimiz Gücümüz Serik” sloganıyla yola çıktık. Gece gündüz uğraşlar sonunda ilçemizin gelişip güzelleşmesi ve imar yönünden, önündeki en büyük engel olan mülkiyet sorunu ortadan kaldırmak için çaba sarf ettik. Allah’ımıza şükürler olsun ki halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirdik” dedi.

“GELECEK DÖNEMDE DE HİZMET İÇİN BÜYÜK ADIMLAR ATACAĞIZ”

 Bundan sonra ki dönemde de Serik halkı için hizmet yolunda daha büyük adımlar atacaklarını belirten Çalık; “ Hizmet noktasında tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, Büyükşehir belediyemize, ekibimize ve bize her zaman güvenen değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum. Serikli hemşerilerim bu hizmetleri yapanlara her zaman minnettardır.

Tapu sorununun çözümünde adil bir karar vererek işi sonuçlandırma iradesi gösteren hakimlerimize,  Ankara ‘da ve Serik’te işi tekemmül ettiren tüm adliye mensuplarına, yakın ilgi ve takiplerini gördüğümüz Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Mal Müdürlüğü’ne, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne, Antalya Milletvekillerimize, Ak Parti İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş ve Ak Parti Merkez, il ve ilçe teşkilatlarımıza, her türlü çalışmamamızda işlerimizi kolaylaştıran Büyük Şehir Belediye Başkanımız, sayın Menderes TÜREL’e, gece gündüz bizimle birlikte koşturan Ak Parti ilçe başkanımız sayın Hasan Kozan’a,  bu yolda Ankara’da çalışan tüm ilgili bürokratlara, Serik Kaymakamlığımıza, Serik Tapu Müdürlüğü’ne ve personellerine teşekkürü bir borç bilirim. Serikli bu hizmetleri yapanlara minnettardır.

AKALIN’DAN MUHTEŞEM KONSER

Serik’te düzenlenen tapu töreninde sahne alan Demet Akalın binlerce Serikliyi coşturdu.

Ünlü sanatçının tarihi Çınaraltı meydanında verdiği konsere çevre il ve ilçelerden çok sayıda vatandaşlar akın etti.

Konser sonrasında Serik Belediye başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, ünlü sanatçıya çiçek, üzerinde isminin yazıldığı Serik Belediye Spor formasını ve üzerinde isminin yazıldığı Serik’in meşhur el yapımı bıçağından hediye etti.

Hediyeler için başkan Çalık’a teşekkür eden Demet Akalın, ayrıca forma numarasının 07 olması bir tesadüf değildir benim uğurlu rakamım. Anlaşılan bunu bile araştırmışsınız” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SOKAKTA SATRANÇ VARÖnceki Haber

SOKAKTA SATRANÇ VAR

YÜKSELİŞ’TE İLK DERS ZİLİ ÇALDISonraki Haber

YÜKSELİŞ’TE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar