Taşkaya'dan Vatandaşı Meclis'ten Dışarı Çıkarın Talimatı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Taşkaya'dan Vatandaşı Meclis'ten Dışarı Çıkarın Talimatı
Serik Belediyesinin haziran ayı meclis ilk toplantısı Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda Makedonya ve Kosova’ya inceleme gezisi meclisten oy birliği ile kabul edildi.

Serik Belediyesinin haziran ayı meclis ilk toplantısı Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda Makedonya ve Kosova’ya inceleme gezisi meclisten oy birliği ile kabul edildi.

 

Haziran Ayı Meclis Toplantısı Atatürk ve Silah Arkadaşları ve de tüm Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ile başladı. Toplantı da gündemde bulunan maddelerin bir bölümü mecliste görüşülürken diğer maddeler ise ilgili komisyonlara havale edilerek Salı günü ek meclis toplantısında görüşülmesine karar verildi. Gündem de bulunan 4. Maddede Özel Kalem müdürlüğünün teklif yazısında Balkan Ülkelerinden Makedonya ve Kosova’ya inceleme gezisi düzenlenmesi hakkında görüş bildiren Belediye Başkanı Ramazan Çalık, “ Ramazan Bayramı sonrası tüm meclis üyelerimiz ile birlikte bir gezi düzenlemek istiyoruz. Orada zaten kardeş şehirlerimizde bulunuyor. Önce meclisten bu gezinin çıkması gerekiyor. Şayet izin aldığımız takdirde bu gezi programımızı gerçekleştireceğiz. Gezi bedelini isteyen kendi cebinden karşılayabilir, yâda meclis olarak belediye bütçesinden karşılarız” dedi.

 

MHP ve CHP grup sözcüleri de gezi yasal ise Belediye bütçesinden gidilmesi gerekir diye görüş bildirdiler. Konuşmalarının ardından oy birliği ile Özel Kalem Müdürlüğünden gelen teklif kabul edildi. Gündemde bulunan 9. Maddede ki Cumhuriyet Mahallesi 153 Ada 95 Parselin içerisinden geçen İmar yolunun güneye doğru kaydırılması talebinin görüşülmesi sırasında İmar Komisyonu görüş bildirmemesinden dolayı konuyla ilgili Meclis Toplantısına katılan vatandaşlar. “İki yıldır sorunumuzu çözmüyorsunuz. Birde burada bizi konuşturmuyorsunuz.  Sayın Başkan Mahkeme kararı gelin işinizi çözeceğiz diye söz verdiniz. Neden bizim işimiz hallolmuyor” dediler.

 

BAŞKAN YARDIMCISI TAŞKAYA’DAN VATANDAŞI MECLİSTEN ÇIKARIN TALİMATI

Bu sırada Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Taşkaya kapıda bekleyen Zabıta görevlilerini çağırarak vatandaşları dışarı çıkarılmasını istedi. Meclis toplantısı bitiminde vatandaşlara Belediye Başkanı Ramazan Çalık; Konunun çözülmesi için meclis üyeleri, Mahalle sakinleri ile birlikte ilgili arazide inceleme yapıp konuyu çözmek istediklerini söyledi.

 

AK PARTİLİ GÜRLER, CHP KOLTUKLARINDA

Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Ömer Gürler Haziran ayı meclis toplantısında CHP koltuklarında oturarak meclisi takip etti. Gürler 3 yıldır ilk defa kendi grubunun dışında CHP koltuklarında oturması dikkat çekerken Ömer Gürler’in Ak Parti’den istifa edip Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçeceği siyasi kulislerde de konuşuluyor.

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’te Zincirleme Kaza; 1 Ölü 2 YaralıÖnceki Haber

Serik’te Zincirleme Kaza; 1 Ölü 2 Yaralı

Serikli Avukat C.Z. Bylock’tan TutuklandıSonraki Haber

Serikli Avukat C.Z. Bylock’tan Tutukland...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar