Tuğra Eğitim Koleji Açılışını Yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tuğra Eğitim Koleji Açılışını Yaptı
Tuğra Eğitim Koleji 06 Ekim Cuma günü görkemli bir etkinlikle açılış programı düzenledi.

Tuğra Eğitim Kolejinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitim verecek olan okulun 6 Ekim’de düzenlenen açılış törenine Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik İlçe Milli Eğitim İkram Ekiz, Tuğra Koleji Kurucu Müdürü Adnan Akbulut'un yanı sıra çok sayıda eğitimci, veli ve öğrenci katıldı.

Açılış töreninde Tuğra Koleji İlkokul Müdürü Mehmet Karaya yaptığı konuşmada “Çağdaş eğitim standartlarının iyi eğitim görmüş bireylerin ve bilginin giderek güç hale geldiği günümüzde eğitimin bütün unsurları olarak bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu amaçla bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yenilikleri izlemek ve ülkemizin gelişmesine katkı sağlayabilmek için Tuğra Eğitim Koleji olarak yola çıktık. Yaklaşık üç aylık bir çalışmadan sonra 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılına okulumuzu hazır hale getirdik. Okulumuzda son sistem akıllı tahta ile donatılmış 13 adet sınıfımız mevcuttur. Ayrıca Bilişim Teknolojileri Sınıfı, Fen Bilimleri Laboratuvarı, Teknoloji ve Tasarım Dersliği, Müzik ve Görsel Sanatlar Dersliği ile Okul Kütüphanemiz bulunmaktadır. Güçlü akademik programı çok yönlü sosyal aktiviteleri toplumsal hizmet çalışmaları donanımlı güçlü eğitim kadrosu ve özverili çalışanları ile Özel Tuğra Koleji kuruluşundaki temel ilkeler doğrultusunda akademik ve sosyal olarak eğitimdeki yerini almayı hedeflemektedir. Atatürk’ün gösterdiği çağdaşlık yolunda O’nun ilkelerine bağlı olarak ilerici laik özgür demokrat bireyler yetiştirmek ulusal ve evrensel değerleri sahiplenen ülke ve dünya sorunlarına duyarlı sorgulayan eleştiren ve toplulukları kucaklayan bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir” dedi.

Kurucu Müdür Adnan Akbulut yaptığı konuşmada; “Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için herkese şahsım ve okulum adına teşekkür ederim. Biz bu kutlu yola 2017 Mayıs ayında projeye başladık 1 Haziran’da temelini attık. 18 Ağustos’ta Milli Eğitim’den onayımız geldi. Kısa bir sürede bu kadar yol aldık. Bu süreçte sayın Muhammet Konur abime, Nurettin Konur abime, sayın Belediye Başkanıma ve ekibine, İlçe Milli Eğitim Müdürüm ve ekibine, mimarlarıma, ilçe sağlık müdürüne, çevre sağlığa, itfaiye müdürlüğüne, kampanyada bizim yanımızda olan öğretmen arkadaşlarıma ve yerel basına teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesten Allah razı olsun inşallah ilçemize bu kurumumuz hayırlı olur” dedi.

 

Konuşmaların ardından okulun öğrencileri çeşitli gösterilerde bulundu. Muharrem ayı dolayısıyla açılışa gelen davetlilere aşure ikramı yapıldı. Okunan duanın arından kurdele kesimiyle süren tören, okulun gezilmesiyle sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik'e Yeni Müftü AtandıÖnceki Haber

Serik'e Yeni Müftü Atandı

Alo 140 Terör İhbar HattıSonraki Haber

Alo 140 Terör İhbar Hattı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar