Türk Eğitim Sen Cesur Yürekleri Yemekte Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türk Eğitim Sen Cesur Yürekleri Yemekte Buluştu
Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği Serik İlçe Yönetimi, Kadın Kolları, Okul Temsilcileri, Üye ve aileleri ile birlikte Boğazkent Sensitive Premium Resort Otel'de akşam yemeğinde buluştular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Türk Eğitim Sen Serik Temsilcisi Varol Civcir' yaptı. Civcir konuşmasında şunları söyledi; ''Yeni yönetim ekibi olarak üyelerimiz ve ailelerini daha yakından tanımak amacı ile bu etkinlikte bir arada olmak istedik. Ahde vefanız, kadirşinaslığınız, sevginiz, yol ve dava arkadaşlığınız için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu tanışma ve kaynaşma yemeğine katılan Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Oğuz Öztürk'e, Başkan Yardımcısı Orhan Güreşci'ye ve katılan üyelerimize ve tüm Türk Eğitim Senli sevdalı cesur yüreklere selam olsun. Türk Eğitim Sen'in yönü, duruşu, söylemi ve ilkelerinin kaynağı, kurulduğu gün neresi ise bugün de orasıdır. Biz tesadüflerin bir araya getirdiği bir grup değiliz, hele hele bir güruh hiç değiliz. Biz, bu vatana ve bu vatanın evlatlarına sevdalı, hamuru bir yoğrulmuş, genetik kodları bir olan ve bu yüzden aynı duygu ve düşünceyi bir araya gelmeden de üretebilen büyük bir camiayız. Türkiye Kamu-Sen, hiçbir zaman kula kulluk edenlerin yuvası olmadı; hiçbir mensubumuz Allah'tan başkasına kulluğa da talip olmadı. Buna herkes şahittir. Bu nedenle herkese karşı alnımız ak, başımız diktir. Türk Eğitim Sen'in davası, karanlığa ışık olmak; sevdası aydınlık için yanmayı göze almaktır.

 

Türk Eğitim Sen ve bağlı bulunduğumuz Türkiye Kamu-Sen, Türk milletinin, hakkın ve hakikatin sesi olarak üstüne düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmiş, her türlü haksızlık karşısındaki asil duruşuyla kamu görevlilerinin yüreğinde mümtaz bir yer edinmiştir. Bu bağlamda; Serik'te tüm eğitim camia çalışanlarımızı, Serik Türk Eğitim Sen çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Biz, Atatürk ve silah arkadaşlarının muhteşem mücadelesiyle kurup gelecek nesillere emanet ettiği, sayısız şehidimizin canı, gazilerimizin kanı pahasına, türlü bedeller ödeyerek bugünlere taşıdığımız demokratik cumhuriyet rejimine ve devletimize sonuna kadar bağlıyız.''

 

Öğretmen İsmail Tunç'un müzik dinletisi ile devam eden ve daha sonra saatlerde sohbetler üzerine devam program ilerleyen saatlerde sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Necmettin Çalık, “Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu”Önceki Haber

Necmettin Çalık, “Hedefimiz Türkiye Şamp...

Okul Sporları Futsal İle BaşladıSonraki Haber

Okul Sporları Futsal İle Başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar