Türkçe öğretmeni Mesut Keleş’in yeni kitabı “VAR” çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkçe öğretmeni Mesut Keleş’in yeni kitabı “VAR” çıktı
Serik Tekeli Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Mesut Keleş, başarılı eğitimciliğini yazarlığıyla taçlandırıyor.

Meslekte 10.yılını dolduran Keleş yıllardır yazdığı eserleri yayınlamaya başladı. Merkezi Ankara' da bulunan ve uluslararası bir yayınevi olan Gece Kitaplığından çıkardığı ilk kitabı "ANI'LI ZAMANDA YAŞANANLAR" nisan ayında çıktı. Türkçe öğretmeni Keleş edebiyat dünyasına bu kitabıyla giriş yaptı. Geçtiğimiz ay çıkardığı ikinci kitabı "VAR" ile bu alanda kalıcı olacağının işaretlerini verdi.

Yazmanın bir hevesten öte kendisi için nefes almak kadar anlamlı ve önemli olduğunu söyleyen eğitimci yazar, yazmaya bir aşk ölçüsünde bağlı olduğunu belirtti. Şu an iki kitabıyla ulusal çapta edebiyat dünyasında yer alan Keleş ülkenin birçok yerinde düzenlenen kitap fuarlarına vakti el verdiği ölçüde katılarak okurları için kitaplarını imzalıyor.

Daha önce Edremit ve Manisa kitap fuarlarına katıldığını, geçtiğimiz günlerde de Eskişehir' e gittiğini belirten Keleş yazın dünyasına yeni girmiş bir şair & yazar olarak  kitaplarına duyulan ilginin çok hoş olduğunu ve kendini gururlandırdığını, yenileri içinse cesaret verdiğini belirtti. Önümüzdeki kasım ayının kendisi için yoğun geçeceğini belirten Keleş kasımın ilk haftasında İstanbul Kitap Fuarında olacağını, yine 11 Kasımda memleketi İskenderun'da düzenlenecek kitap fuarına giderek doğup büyüdüğü bu şehirde söyleşiler ve imza günleri düzenleyeceğini belirtti.  24 Kasımda düzenlenecek Antalya Tüyap Kitap Fuarında da boy gösterecek okurları ile tanışacağı ve kitaplarını imzalayacağı saatleri iple çektiğini belirtti.

 

Çıkardığı iki kitabın da şiir kitabı olduğunu söyleyen yazarımız, önünde 3 kitap projesi daha olduğunu belirtti. Sırası geldikçe yazdığı çocuk masallarını, denemelerini ve romanını önümüzde aylarda  okurlarıyla paylaşacağını söyledi.

Kitaplarının internette tüm seçkin kitap sitelerinde bulunduğunu belirten yazarımız Serik'te ise Birlik ve Değer kitapçılarda bulunduğunu söyledi. Dağıtım ağının gün geçtikçe arttığını ve okura ulaşmanın daha da kolaylaşacağını düşündüğünü söyleyen Keleş çıktığı bu zorlu yolda kendisini yalnız bırakmayan velilerine ve öğrencilerine teşekkür etti. Milli Eğitim camiasından da benzer desteği beklediğini belirten yazarımız nefes aldığı müddetçe anlatmaktan ve öğretmekten gurur duyduğu Türkçeye elinden geldiğince her mecrada hizmet edeceğini söyledi.

 

Kendisine göre sloganıysa: "Türk"çe yaşamalı ki "Türkçe" yaşasın...

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UNICEF’in Türkiye hizmetleriÖnceki Haber

UNICEF’in Türkiye hizmetleri

Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası DüzenlendiSonraki Haber

Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası Düz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar