Uçansu Şelalelerini Ziyaret Edenler Şaşkın!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uçansu Şelalelerini Ziyaret Edenler Şaşkın!
Yerli ve yabancı turistlerin gezi listesinde olan Uçansu Şelaleri “Uçansu Şelaleleri Kaderine terk edilmiş durumda” başlıklı haberimizin üzerinden 1 aydan fazla süre geçmiş olmasına rağmen herhangi bir düzelme olmadığı kaydedildi.

Serik İlçesi’ne bağlı Akçapınar Köyü’ndeki gizli cennet Uçansu Şelaleleri, yüzülebilen göletleriyle doğa tutkunlarının büyük ilgisini çekiyor. Antalya il merkezine 60- 70 kilometre uzaklıktaki Uçansu Şelaleleri, deniz seviyesinden 400 metre yükseklikte bir alanda bulunuyor. Bölgede aynı ismi almış olan iki adet şelale bulunmaktadır. Genellik ile halk arasında Uçan 1 ve Uçan 2 şeklinde adlandırılmışlardır. Uçan 1 adını almış olan şelale 62 metrelik bir yükseklikten dökülürken, Uçan 2 ise 78 metrelik bir yükseklikten dökülmektedir.

 

Uçansu Şelaleleri yolunda yönlendirme levhaları olmadığı için çoğu ziyaretçi şelale bölgesine gidemeden geri dönüyor. Yaz aylarında Uçansu Şelalelerine günde en az 100’ün üzerinde turist getiren acente çalışanları Uçansu Şelalelerinin durumundan yakınıyor. Çöplerin alınmamasından şikayetçi olan bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler bu ayıbın bir an önce giderilmesi bölgenin temizlenmesi gerektiği mesajını veriyor. Turistleri gezi amaçlı getirdikleri Uçansu şelalelerinde turistlerin doğa harikası şelaleye ilgilerinin büyük olduğunu ancak temizlik konusunda kötü durumda olan ve şelale alanındaki pis kokudan turistlerin rahatsız olduğunu dile getirirken acente çalışanları “Günde en az 100 yerli yabancı acente aracılığı ile buraya turist geliyor. Kendi otomobilleri ile gelen bireysel ziyaretçiler hariç. Şelalenin âtıl vaziyette halini gören turistler bu durumdan şikayetçi etraf çöpten geçilmiyor. Üstüne birde ziyarete gelen insanlar çöp atmak zorunda. Bu duruma yetkililerin bir an önce çözüm bulması gerekiyor. Aksi halde yurtdışında ve yurtiçinde kötü anılmamıza neden oluyor. Müşteriler eğer temizlik ve hijyen bir ortam olsa, tesisler çalışır durumda olsa tekrar geleceğimiz yerlerden bir tanesi böyle kaldığı sürece buraya gelmelerini kimseye tavsiye etmeyiz yönünde oluyor” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Müftülük’ten Kurbanla İlgili HükümlerÖnceki Haber

Müftülük’ten Kurbanla İlgili Hükümler

Serik Bıçağı Ekonomik, Kültürel Ve Hukuki Açıdan Marka Değeri KazanacakSonraki Haber

Serik Bıçağı Ekonomik, Kültürel Ve Hukuk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar