"Uçurtmalarınız Bizden Çocuklar"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Uçurtmalarınız Bizden Çocuklar"
Türk Eğitim Sen. Başkanı Varol CİVCİR;  Serik Türk Eğitim Sen. Yönetimi olarak 23 Nisan 2016 tarihinden itibaren geleneksel hale getirmiş olduğumuz "Uçurtmalarınız Bizden Çocuklar"  etkinliğinin bu sene 4.'sünü düzenliyoruz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile, her yıl bir ilkokulu belirleyerek,  bu sene de Burmahancı Fatih İlkokulu'nda uçurtma etkinliğini yapıyoruz. Dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi, İlçemiz Serik- Burmahancı Fatih İlkokuluna satranç malzemeleri, öğrencilere ise bayram hediyesi olarak uçurtma dağıtımı şenlik havası yarattı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında ilk defa uçurtma hediyesi ile karşılaşan çocukların mutluluğu da yüzlerinden okundu.

 

Başkan Varol CİVCİR , bu sene 99’uncu yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir dedi.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ve her 23 Nisan'da kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına bizlerde Serik Türk Eğitim Sen. Olarak sahip çıkıyoruz.

 

İlçemiz Fatih İlkokulunda çocuklarımızla birlikte kutlayarak çocukluk çağlarımıza geri döndük. Yapmış olduğumuz bu etkinlik bir nebze olsun çocuklarımızı kapalı alanlardan gökyüzünün altında buluşturarak onların ufuklarını açmaktır dedi.

 

 Ulu Önder ATATÜRK, ulusal egemenliği armağan ettiği çocuklarımıza şöyle seslenmiştir; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz"

 

Bu vesile ile bu etkinlikleri yapmamıza her daim yardımcı olan cesur yürekli üyelerimize, bu fırsatı bize sunan Burmahancı Fatih İlkokulu Müdürü Abdullah ŞEKER ve öğretmen arkadaşlarımıza Serik Türk Eğitim Sen. Olarak yürekten selamlıyoruz.

 

Türk Milletinin Bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

 

Varol CİVCİR

Serik Türk Eğitim Sen. Başkanı

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akçaalan İlkokulunda Çocuk Bayramı CoşkusuÖnceki Haber

Akçaalan İlkokulunda Çocuk Bayramı Coşku...

Başkan Böcek Koltuğunu Çocuk Başkana DevrettiSonraki Haber

Başkan Böcek Koltuğunu Çocuk Başkana Dev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar