Yaz Kur’an Kursu turnuvaları başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yaz Kur’an Kursu turnuvaları başladı
Serik’te yaz Kur’an Kursu öğrencilerinden kurulan takımlarla erkekler de futbol, kızlarda ise voleybol turnuvası başladı.

Serik İlçe Müftülüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle Yaz Kur’an Kurslarında kayıtlı olmak şartıyla kursa devam eden erkek öğrenciler arasında Futbol, kız öğrenciler arasında da Voleybol turnuvası düzenlendi. Kızlar voleybol turnuvasında eşarp ve şalvarlarla sahaya çıkan kız  Kur’an Kursu öğrencileri kıyasıya mücadele ettiler.

 

01 Ağustos Salı günü Futbol, 02 Ağustos Çarşamba günü de Voleybol turnuvasının açılışında konuşan Müftü Vekili Mustafa Güner; “Çocuklarımızın zihni ve manevi yönden eğitimlerinin yanında onların fiziksel-bedensel yönden de eğitim almalarını ve zinde olmalarını arzu ediyoruz. Çünkü biz, ok atmayı, biniciliği ve yüzmeyi öğrenmeyi tavsiye eden hatta eşiyle koşu yarışı yapan bir peygamberin ümmetiyiz. Dolayısıyla meşru olan her sporu yapmak ve çocuklarımıza da tavsiye etmek zorundayız. Çocuklarımızın yaz spor okullarına gitmelerini ve turnuvalara katılmalarını tavsiye ettik ama bunu yaz kur’an kurslarına kayıtlı olma şartına bağladık ve bunda muvaffak olduk” dedi.

 

Serik Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen ise turnuvalarla ilgili olarak şunları söyledi: “Geçen yıl Müftülük işbirliğiyle birincisini düzenlediğimiz, 10 takımın katıldığı ve başarılı geçen Yaz Kur’an Kursları Futbol turnuvamıza bu yıl 12 takım katıldı. 01 Ağustos Salı günü Ozan Halı Saha tesislerinde saat 17. 30’da eleme maçlarıyla başlayan turnuvada kazanan altı takım olan; Alaaddin Camii, Orta Mahalle Camii, Akçaaalan Camii, Belek Mahallesi Camii, Cumalı Mahallesi Merkez Camii ve Gedik Mahalle Camii takımları bir üst tura yükseldi. Bu yıl Yaz Kur’an Kursları kız öğrencileri arasında, ilçemizde ilk kez düzenlediğimiz ve müdürlüğümüze bağlı 100. Yıl Spor Salonunda yapılan Voleybol Turnuvası 02 Ağustos Çarşamba günü saat 16.00’da Küçük Belkıs Kur’an Kursu ile Üründü Mahallesi Kur’an Kursu arasında yapılan maçla başladı. Üründü Kur’an Kursu ile Alaaddin Kur’an Kursu rakiplerini eleyerek Final maçı yapmaya hak kazanmışlardır. ‘Bu yaz spor yapmayan öğrenci kalmasın’ sloganıyla Müftülüğümüz işbirliğiyle her alanda farklı etkinlikler yapmayı hedefliyoruz.”dedi

Futbol Turnuvasına Katılan Kurslar:        Voleybol Turnuvasına Katılan Kurslar

Akçaalan Mah. Camii                                    Üründü Kur’an Kursu

Alaaddin Camii                                              Küçük Belkıs Kur’an Kursu

Belek Mah. Camii                                          Alaaddin Kur’an Kursu

Cumalı Mah. Camii                                       Süleymanağa

Orta Mah. Camii

Merkez Camii

Belpınarı Meydan Camii

Gedik Mah. Camii

Hacıveli Camii

Yeşilbahçe Camii

Süleymanağa Camii

Burmahancı Mah. Camii

 

Futbol turnuvasında kazanan altı takımın maçları 03 Ağustos Perşembe günü saat 18.00’de Ozan Halı Saha Tesislerinde başlayacak. Voleybolda ise 04 Ağustos Cuma Günü saat 15.00'de Süleymanağa Kur’an Kursu ile Küçük Belkıs Kur'an Kursları arasında oynanacak 3'üncülük maçından sonra Final maçı yapılacaktır.  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik yeni başsavcısı İsmet Çinar göreve başladıÖnceki Haber

Serik yeni başsavcısı İsmet Çinar göreve...

Jandarma 16 milyon değerinde rekor esrar ele geçirdiSonraki Haber

Jandarma 16 milyon değerinde rekor esrar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar