Yedisu Eğitim Kurumlarına Özel Davet

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yedisu Eğitim Kurumlarına Özel Davet
Özel Yedisu Eğitim Kurumlarının kurucuları Mehmet CAN ve Suat KÖKSAL’ın bu projenin eğitim ayağını oluşturması, konuşmalarını bunun üzerinden şekillendirmeleri projeyi hem güçlendirdi hem de “Almanya-Türkiye işçi ailelerinin çocukları ile kardeş öğrenci projesi” beğenilerek çok ilgi gördü.

Bir Nefes Bir Lokma Bir Emek” sloganı ile 14 Mayıs 2016’da UETD Deggendorf’un organizasyonu ile Almanya Münih’te düzenlenen AB Eğitim ve Gençlik programına özel davetli olarak giden Özel Yedisu Eğitim Kurumlarının kurucuları Mehmet CAN ve Suat KÖKSAL oralarda yaşayan Türk vatandaşlarımızın sorunlarını dinleme imkânı buldular.

 

Özellikle eğitim alanında Almanya’da yaşayan Türk işçi aile çocuklarının Türkiye’ye entegrasyonu için ne gibi çalışmalar yapabileceklerini konuştular. Bu konuda aileler ile Türkiye’de yaşayan ailelerin iletişime geçip “Kardeş Öğrenci Projesi” başlatma kararı alındı. Konferansa katılımın bölge başkanları nezdinde yoğun olması ve Türkiye ile ilgili ne tür girişimlerde bulunabileceklerinin görüşüldüğü konferansa ev sahipliği yapan UETD Deggendorf Başkanı Gökhan KONUK ‘un Türk misafirperverliği konferansın çok verimli geçmesini sağladı.

 

Özel Yedisu Eğitim Kurumlarının kurucuları Mehmet CAN ve Suat KÖKSAL’ın bu projenin eğitim ayağını oluşturması, konuşmalarını bunun üzerinden şekillendirmeleri projeyi hem güçlendirdi hem de “Almanya-Türkiye işçi ailelerinin çocukları ile kardeş öğrenci projesi” beğenilerek çok ilgi gördü. UETD Deggendorf’un organize ettiği AB Eğitim ve Gençlik Programı konulu konferansta Almanya’da yaşayan Türk ailelerinin eğitim, dil, kültür, alanında yaşadıkları sorunlarla ilgili proje hazırlama ve çözüm yolları üzerine görüşüldü. Özellikle Almanya’da yaşayan Türk ailelerinin çocuklarının yaşadıkları adaptasyon ve eğitim sorunlarını bizzat kendilerinden dinlediklerini belirttiler. İlerleyen günlerde projenin gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Futbol Turnuvasında Kuralar ÇekildiÖnceki Haber

Futbol Turnuvasında Kuralar Çekildi

Serikli Gençler Gençlik Haftasında Golf Turnuvasında YarıştıSonraki Haber

Serikli Gençler Gençlik Haftasında Golf...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar