Yedisu Tıp Fakültesi’nde Staj Yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yedisu Tıp Fakültesi’nde Staj Yaptı
Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümü 11. sınıf öğrencileri, Mart ayında Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde  staj programına katıldılar.2018-2019 eğitim öğretim yılı Ekim ayında, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ile  Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  arasında Kazakistan’da staj programı gerçekleştirmek üzere ikili iş birliği protokolleri imzalandı.


İmzalanan protokolden sonra Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Selma CAN koordinatörlüğünde tertip edilen staj programı üniversitenin Türkistan Yerleşkesi Tıp Fakültesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirildi. 13 günlük staj süresince öğrenciler mesleki alanda deneyim ve tecrübe kazandılar.


Avrupa tecrübesini yanı sıra Türk dünyası tecrübesini de kazanmaları açısından  bu faaliyetin önemli ve değerli olduğu açıklayan Selma Can, bu proje ile birlikte öğrencilerin  Kazakistan’daki sağlık hizmetlerini yakından izleme imkânı bulduklarını ve  hem mesleki deneyimlerinin arttığını ifade etti.  Türklerin ortak kültürünü  daha yakından tanıdıklarını belirtti.. Atayurt  ile Anayurt arasındaki bilim köprüsünün bu gibi ortak faaliyetler ile daha sağlam temellere dayandırdığını vurgulayan Selma Can bu projenin gerçekleşmesinde büyük destekleri olan  Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a ve emeği geçen tüm Yesevi ailesine teşekkür etti. 


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yedisu Koleji Müdürü Munise Özlü, Türk tarihi ve Türk edebiyatı adına önemli bir yere sahip olan Ahmet Yesevi Hazretlerini öğrencilerimizle ziyaret etme olanağı bulmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Yedisu Eğitim Kurumları öğrencisi eğitimlerini ülkemizde alırken öğrenmelerini farklı bir ülkede yaparak hafta sonu ve staj sonrası tarihî ve kültürel geziler yaparak yerinde öğrenmeyi sağladıklarını ifade etti. 


Stajını tamamlayan öğrencilerle bir araya gelen Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten öğrencilere sertifikalarını takdim ettiler. 


 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kardeş Okula Kitap Yardımında Bulundular Önceki Haber

Kardeş Okula Kitap Yardımında Bulundular...

Yedisu ve Çandır İlkokulu Bir Araya GeldiSonraki Haber

Yedisu ve Çandır İlkokulu Bir Araya Geld...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar