Yedisu Yöneticileri Hatay'a Gitti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yedisu Yöneticileri Hatay'a Gitti
Yedisu Eğitim Kurumu yöneticileri, Afrin’de teröristlere karşı kahramanca mücadele eden Mehmetçiklere destek amacıyla Hatay’a gitti.

Sınır bölgesinde yaşananlara an be an tanık olan kurum yöneticileri, Afrin halkının Türk Silahlı Kuvvetlerine verdiği desteğe yerinde tanık olduklarını ifade etti.

 

“AFRİN’DE ORDUMUZUN ÖZLEMLE BEKLENDİĞİNE ŞAHİT OLDUK”

Yedisu Eğitim Kurumları Kurucusu Mehmet Can, sınır bölgesinde yaşadıklarını gazetemize anlattı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin tarihi boyunca mazlum milletlere destek olduğunun altını çizen Can, Afrin halkının operasyonda Türk askerine büyük destek verdiğini söyledi. Teröristler tarafından zorla boşaltılan köylerin, askerimiz sayesinde kurtarıldığını ve güvenli bölge ilan edildiğini dile getiren Can; “Askerimize destek olmak, onların bu kutlu mücadelesinde yanlarında yer aldığımızı göstermek istedik, Hatay’ın sınır bölgesinde gittik. Gittiğimizde gördüklerimiz, bizleri hem hüzünlendirdi hem de mutlu etti. Tarihi boyunca mazlum milletlerin yanında olan şanlı ordumuzun, bölge halkı tarafından ne kadar sevildiğini ve özlemle beklendiğine şahit olduk” diye konuştu.

 

ASKERE GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ BATARYASI

Afrin operasyonunun ilk başladığı bölgenin tamamen güvenli bölge olduğunu ve orada yaşayan halkın normal yaşamlarına devam ettiğini söyleyen Can; “Helikopterin düştüğü, 11 askerimizin şehit olduğu, ilk top atışlarının yapıldığı bölgeye gittik. Bölge, güvenli bölge konumundaydı.  Afrin alındıktan sonra ordumuz içeriye doğru hareket ediyordu. Afrin’de kahramanca mücadele eden askerlerimizin telefon kullanımında sıkıntı yaşadığını öğrenince, onlara güneş enerjisi ile çalışan güç bataryaları götürdük.  Askerimiz hem operasyon bölgelerinde hem de karakollarda götürdüğümüz şarj bataryalarını güvenle kullanabilecekler. Bunun dışında, bölgedeki fethettikleri yerlere ve güvenli bölgelere bayrağımızı assınlar diye 20 adet büyük Türk bayrağı götürdük.  Askerimizin Afrin’de verdiği mücadeleye yerinde tanık olduk. Gördüklerimiz karşısında hem duygulandık hem de mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

 

HALK NORMAL YAŞAMINA DÖNMÜŞ DURUMDA

Türk askeri gelmeden önce, teröristlerin bölge halkına zulmettiğini köylülerin anlattıklarından dile getiren Can; “ Operasyon başlamadan önce teröristler bölge halkını canından bezdirmiş. Yerel halkı bulundukları köyden alıp zorla Afrin’e götürmüşler yani halkın köylerini  boşaltmışlar. Savaş nedeniyle bölgeden kaçan ve ciddi zorluk yaşayanlar insanlar, şimdi askerimiz sayesinde kendi köylerinde normal yaşamlarına devam ediyor. Devletimiz, Jandarma ve AFAD ekipleri, yerel halkın ihtiyaçlarını gidip yerinde görüyor ve karşılıyor.  Güvenli bölge ilan edilen yerlerde halk normal hayatına devam ediyor.   Tarım yapan köylüler tarım yapıyor. Ticaret yapan köylülerde ticaret yapıyor” dedi.

 

‘MUHAMMED’İN ORDUSU GELDİ’  DİYORLAR

Yedisu Eğitim Kurumları Kurucularından Suat Köksal da gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin görüşlerini dile getirdi. Afrin’de emperyalist devletlerin güdümündeki terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verildiğinin altını çizen Köksal, bölgede gördüklerinden sonra derece etkilendiğini söyledi. Terör örgütlerinin talan ettiği yerlerde halkın Türk askerini özlemle beklediğini söyleyen Köksal; “Afrin’de yerel halk, ordumuza ‘Muhammed’in ordusu geldi’ diyor.  Bu söz bizi çok duygulandırdı. Gördüklerimiz karşısında duygulandık. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her bir neferi, orada ülkemizin bayrağını en iyi şekilde dalgalandırıyor,  teröristlere geçit vermiyorlar.  Askerimiz orada sadece savaşmıyor. Teröristlerin yakıp yıktıkları yerleri de inşa ediyorlar.  Askerlerimize ne yapsak, ne kadar dua etsek az” diye konuştu.

 

“TÜNELLER KAZIP TÜRKİYE’YE SIZMAK İSTEMİŞLER”

Kurum kurucularından Halil Eker de, teröristlerin kazdığı tünellerden bahsetti. Türkiye’ye sızıp eylem yapmak isteyenlerin kazdığı tünelleri yerinde gördüklerini anlatan Eker; “ Teröristler, dağların içerisinden tüneller yapmışlar. O tünellerden Türkiye’ye sızmak istemişler. Hatta 11 askerimizin şehit olduğu akşam yağmur ve sis varmış. Bu yağmur ve sisten ötürü 450 kişilik bir grup sızmış, yağmur ve sisten faydalanıp askerlerimizi pusuya düşürmüşler. Oraya yardım götüren sadece AFAD ekipleri değil. TEDAŞ personeli de yardım götürüyor. Kurulan karargâhlara TEDAŞ ekipleri elektrik çekiyor.  Böyle bir karargâh kurulurken TEDAŞ görevlisinden bir tanesi atılan havan topuyla şehit olmuş. Bu da bizi çok etkiledi. Orada bütünleşmiş bir halk var. Sınırda, kıyıda her yerde Türk bayrağı var.  Askerin ihtiyaçlarını halk sürekli soruyor. Afrin’in düşmesinin halkta olumlu etkisi var” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’te Voleybol Turnuvası Nefes KestiÖnceki Haber

Serik’te Voleybol Turnuvası Nefes Kesti

Yükseliş'ten Afrin'e MektupSonraki Haber

Yükseliş'ten Afrin'e Mektup

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar