Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı
2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı, İlk ders zili çaldı. Yaz tatilinin ardından 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı.

İlçemizde 2017-2018 eğitim öğretim yılı etkinliği düzenlenerek başladı. Belediye İşhanı önünde yapılan çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve beraberinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe merkezinde bulunan İlkokul ve Ortaokul Müdürleri ve zabıtalar katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz Atatürk Anıtına çelengin konulmasının ardından Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından tören sona erdi.

 

 

2017-2017 eğitim öğretim yılı açılışı için yazılı basın açıklaması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz şunları söyledi; “Sevgili öğrencilerim, değerli okul yöneticilerim ve öğretmenlerim, çok kıymetli anne ve babalar;

Uzun bir tatilin ardından hep birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının huzur dolu, sevgi ve dayanışma içerisinde geçmesi en büyük arzumuzdur.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inancımız tamdır.

Öğrencilerimizin ezberden uzak bilgiyi hayata geçirerek, davranış şekline dönüştürülebileceği bir eğitim almalarını çok önemsiyoruz. Ancak ve ancak bilgiyi kullanmayı başardığımızda çocuklarımızı geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlayabiliriz. Unutulmamalı ki öğrencilerimizin sadece sınavlardan aldıkları yüksek notlar başarıyı göstermemektedir. Öğrencilerimizin derslerinden aldıkları notlar yanında, kendilerini geliştirerek özgüvenli, çok yönlü olmalarını amaçlıyoruz. Bizler okul hayatını bitiren çocuklarımızın kendi kimliğini, kişiliğini ve sorumluluğunu kazanan bireyler olarak toplumda yer almalarını arzu ediyoruz.

Bu kapsamda, eğitim öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumunu hazır hale getirdiğimizi belirtmek isterim. Yaz dönemi birçok okulumuzda gereken onarımları yapıldı.

Gençlerimizin vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere saygılı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Hedeflerimiz doğrultusunda, eğitim hizmetlerinin kalitesinin yükseltmek ve eksiklerimizi gidermek için tüm paydaşlarım ile işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisi de güvenli eğitimdir.  Bu konuda emniyet ve jandarma teşkilatlarımız sorumluluk bölgelerinde okullarla ilgili genel güvenliğin sağlaması için gerekli güvenlik tedbirleri planlandı. Öğrenci taşıma ve yemek ihalesi ile ilgili işlemler tamamlandı.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında, okul yöneticilerime, öğretmenlerime, sevgili öğrencilerim ile tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum” dedi.

 

Bu dönem birçok yenilikle başladı. 1, 5 ve 9, sınıflarda yeni müfredat okutulacak, lisede ilk derse 5 defa geç kalan öğrenci, yarım gün devamsızlık yapmış sayılacak.

Bu yıl 1, 5 ve 9'uncu sınıflarda yeni müfredat ve buna göre hazırlanan kitaplar okutulacak. 

Bu yılın en önemli değişikliklerden biri de 5. sınıf öğrencilerini ilgilendiriyor. 5.sınıflar İngilizce ağırlıklı hale getirildi. Uygulama bu yıl, 81 ilde 620 okulda başlayacak. 

5. sınıflarda haftalık 35 ders saatinin 15 saati yabancı dile, 6 saati ise Türkçe'ye ayrılacak.

Yenilikler arasında okul öncesi eğitim de yer alıyor. Okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Araçta Ölü Bulunan Gencin Cinayet Zanlıları TutuklandıÖnceki Haber

Araçta Ölü Bulunan Gencin Cinayet Zanlıl...

Kökalışıklar; “böyle bir başlığın kendi gazetemde çıkmış olmasını Kınıyorum”Sonraki Haber

Kökalışıklar; “böyle bir başlığın kendi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar