YILDIRIM; “İLBAP Sınavlarında Öğrencilerimizden Üstün Başarı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YILDIRIM; “İLBAP Sınavlarında Öğrencilerimizden Üstün Başarı”
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 5 Mayıs 2015 Salı günü ilimizdeki 6 ve 7. Sınıf öğrencileri arasında düzenlediği Performans Takip Sınavı sonuçları belli oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 5 Mayıs 2015 Salı günü ilimizdeki 6 ve 7. Sınıf öğrencileri arasında düzenlediği Performans Takip Sınavı sonuçları belli oldu.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Toros Kaynak İlk-Ortaokulu Okul Müdürü Ferhat YILDIRIM “Öğrencilerimizin başarı seviyesini arttırmak ve durumlarını görmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İLBAP projesi kapsamında yapılan Performans Takip Sınavının sonuçları 25 Mayıs Pazartesi günü açıklandı.

 

Performans Takip Sınavında okulumuz genel ve bireysel olarak önemli başarılar elde etti. Birinci dönem yapılan TEOG sınavında 3 öğrencimiz bütün sorulara doğru cevap vermişti. Ayrıca okulumuz ortalama puanda geçen seneki TEOG sınavlarında olduğu gibi bu sene de Serik Birincisi olmuştu. 8 Nisan 2015 Çarşamba günü 8. Sınıf öğrencileri için yapılan Performans Takip Sınavı sonuçlarına göre de okulumuz yine Serik Birincisi olmuştu. Ayrıca bu sınavda öğrencilerimizden S.Ü. bütün sorulara doğru cevap vererek 700 tam puanla Antalya BİRİNCİSİ olmuştu.

Son olarak açıklanan Performans Takip Sınavı sonuçlarına göre okulumuz ulaşılması zor bir başarıya daha imza atmıştır. 6. Sınıf öğrencilerimizden M.Y.A. bütün sorulara doğru cevap vererek 700 tam puanla Antalya BİRİNCİSİ olmuştur. Ayrıca;

 

6. Sınıflarda;

 • 8 öğrencimiz Antalya’da ilk 100 öğrenci arasına girmiştir.
 • 5 öğrencimiz Serik’te ilk 10’a öğrenci arasına girmiştir.

 

7. Sınıflarda;

 • 4 öğrencimiz Antalya’da ilk 100 öğrenci arasına girmiştir.
 • 5 öğrencimiz Serik’te ilk 20’ya öğrenci arasına girmiştir.

 

Bu bireysel başarıların yanında öğrencilerimiz 6. Sınıflarda 576,619 puan ortalaması ve 7. Sınıflarda 595,404 puan ortalaması elde etmiştir. Gerek 26/27 Kasım 2014 tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarında, gerekse İLBAP kapsamında 8. Sınıf öğrencileri arasında 8 Nisan tarihinde yapılan Performans Takip Sınavı sonuçlarına göre okulumuz ortalama puanda Serik Birincisi olmuştu. Son olarak açıklanan 6 ve 7.sınıf Performans Takip Sınavlarında da okulumuz "Serik'in En Başarılı Okulu" olmaya adaydır.

 

Bu sonuçlar da gösteriyor ki geçen senelerde elde ettiğimiz başarılar bir tesadüf değildir. Bundan sonraki hedefimiz bu başarı geleneğini devam ettirmek ve elde ettiğimiz bu başarı çıtasını daha da yukarıları çıkararak ilçemizin başarısına katkıda bulunmaktır.

 

Bu başarı; okul, öğrenci ve aile işbirliği ile elde edilmiştir. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve her zaman yanımızda olan değerli velilerimize teşekkür eder, bundan sonra yapılacak olan sınavlarda da bu başarının artarak devam etmesini temenni ederim.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yükseliş Kolejinde Mezuniyet GecesiÖnceki Haber

Yükseliş Kolejinde Mezuniyet Gecesi

Postacılar Belek’te YarıştıSonraki Haber

Postacılar Belek’te Yarıştı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar