YILDIRIM "YENİLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YILDIRIM "YENİLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR"
Yıldırım; ''Daha önceki senelerde birçok yeniliğe imza atmıştık. Bu sene de bu yeniliklere devam ediyor ve daha kaliteli ve nitelikli eğitim-öğretim vererek öğrencilerimizi değişen ve gelişen dünya şartlarına en güzel şekilde hazırlamayı hedefliyoruz.''

Yıldırım; ''Daha önceki senelerde birçok yeniliğe imza atmıştık. Bu sene de bu yeniliklere devam ediyor ve daha kaliteli ve nitelikli eğitim-öğretim vererek öğrencilerimizi değişen ve gelişen dünya şartlarına en güzel şekilde hazırlamayı hedefliyoruz.''

Kaliteli ve ilkeli eğitimi ile Serik'e birçok ilki getiren Toros Kaynak Koleji, yeni ilklere imza atıyor. Değişen zaman ve şartlara en iyi uyum sağlayan okullardan biri olduklarını vurgulayan okul müdürü Ferhat Yıldırım; ''Sevgili Anne ve Babalar, Hayatınızda çocuğunuz okula başlamasıyla yeni bir sayfa açılıyor. Bu başlangıç hem onun hem de sizlerin hayatında yepyeni bir dönem.  Büyük umut ve sevinçle okula başlayacak olan çocuğunuz okulda bulunduğu süre içerisinde; hayata hazır hale gelmeyi, kendi ihtiyaçlarını karşılamayı, toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları, temel kavramları ve temel davranışları okulda öğrenecektir. Sonuçta; kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı bir insan olacaktır.

Okula başlama sürecinde Toros Kaynak Koleji olarak çocuğunuzun gelişim özellikleri dikkate alan, yeni eğitim-öğretim anlayışı ile oluşturulmuş uygun sınıf ortamı, sosyal yönden gelişimlerine katkı sağlayan sosyal faaliyetleri, yabancı dilin önemini bilen uzman İngilizce öğretim kadrosuyla 2006 yılından beri eğitim-öğretimimize devam etmekteyiz.

Daha önceki senelerde birçok yeniliğe imza atmıştık. Bu sene de bu yeniliklere devam ediyor ve daha kaliteli ve nitelikli eğitim-öğretim vererek öğrencilerimizi değişen ve gelişen dünya şartlarına en güzel şekilde hazırlamayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda getirdiğimiz yeniliklerden bazıları şunlardır;

1-   Akademik Gelişim Programı İle Öğrencilerimizi Sınavlara En İyi Şekilde Hazırlıyoruz.

Sınavlar ülkesi olan ülkemizde öğrencilerimizin hangi liselere gideceğini belirleyen sınavlar önem arz ediyor. Çünkü ancak bu sınavlardan alınan iyi bir puanla iyi bir liseye gidilebiliyor. İyi bir üniversiteye gitmenin dolayısıyla iyi bir meslek sahibi olmanın yolu bu sınavlardan geçiyor. Bunun bilinci olarak öğrencilerimizi bu sınavlara en iyi şekilde hazırlamak için ''Akademik Gelişim Programı'' uyguluyoruz. Bu program doğrultusunda her sınıf düzeyinde öğrencilerimiz yeterli ve dengeli olarak bu sınavlara hazırlıyoruz. Ortaokuldan itibaren daha da yoğunlaştırdığımız ve özellikle de 8. Sınıfta öğrencilerimize özel yoğunlaştırılmış olduğumuz bu programla öğrencilerimizi sosyal hayattan koparmadan sınavlara en güzel şekilde hazırlıyoruz. Akademik Gelişim Programı çalışmalarıyla öğrencilerimiz 8. Sınıfın sonunda yapılan sınavlarda istenilen başarıları göstermekte ve istedikleri başarılı liselere gitmektedirler. Peki, bu çalışmalar nelerdir;

Danışman öğretmenlik sitemi: Sene başında yaklaşık her 10 öğrenciye bir danışman öğretmen verilmekte ve bu öğretmenlerimiz bu süreçte öğrencilerimizin bütün meseleleri ile yakından ilgilenmektedir. Her türlü konuda velilerimizin birinci muhatabı konumunda olan danışman öğretmenlerimiz, düzenli olarak veli ziyareti yapmakta ve öğrencimizin durumu hakkında velimizi düzenli olarak bilgilendirmektedir. Okulumuzda yaptığımız çalışmalar tüm öğrencilerimize eşit bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede belli öğrencilere eğilme değil de her öğrencimizle ilgilenme sağlanmakta ve genel başarı gelmektedir.  Çünkü bizim için her öğrenci değerlidir ve her öğrenci yakalayabileceği en iyi başarıyı almalıdır.

Ortaokulda yapılan çalışmalar: Öncelikle 8.sınıfta iyi bir çalışma temposuna girmek için özellikle 5-6 ve 7. Sınıfta temelin sağlam atılması gerekmektedir. Bu açıdan Toros Kaynak Koleji olarak 5-6 ve 7. Sınıfta sınavlara yönelik düzenli etüt, deneme sınavları ve seminerlerimiz olmaktadır. Bu sayede hem 8. Sınıftaki bazı konulara temel oluşturan konular en iyi şekilde öğretilmekte, sınav deneyimi kazandırılmakta ve öğrencilerimiz motive edilerek son sınıfa hazır bir şekilde getirilmektedir.

Fazla ders saatleri ve alanında uzman eğitim kadrosu: Okulumuzda öğrencilerimize alanında uzman ve fedakâr öğretmen kadrosuyla konular en iyi şekilde anlatılmakta, gerektiğinde tekrarlar ve etütler yapılmaktadır. Konuların en iyi şekilde anlatılması, yeterli soru çözülebilmesi ve gerekli tekrarların yapılabilmesi için devlet okullarına göre haftalık en az 2'şer saat fazla ders verilmektedir.

Deneme sınavları: Öğrencilerimizin durumlarını tespit ve gerekli tedbirlerin alınması için düzenli deneme sınavları yapılmakta, bu denemelerin analizleri yapılarak veli ile paylaşılmakta ve gerekli etüt ve tekrar dersleri ile eksiklikler giderilmektedir. 8. Sınıfta sayısı daha da deneme sınavı çalışmalarında bir öğrencimiz 8. Sınıfta farklı yayınlardan en az 50 denemeye girmektedir.

Seminerler: Okulumuz rehberlik servisi tarafından alanında uzman seminerciler getirtilip düzenli olarak seminerler verilerek öğrencilerimiz SBS' ye psikolojik ve teknik açıdan hazır edilmektedir.

Lise gezileri: 8. Sınıfta Kasım ve Mart aylarında yapılan lise gezileri ile özellikle ilimizde bulunan Fen, Anadolu Liseleri ve özel okullar gezilerek öğrencilerimizin hedeflediği liseleri görme şansı verilerek öğrencilerimizin motivasyonları en üst seviyede tutulmaktadır.

 

2-   YİP: Yoğunlaştırılmış İngilizce Öğretimi Programı İle Haftalık 12 Saat İngilizce Dersi Yapıyoruz.

 

İngilizce öğretiminin günümüzde ne kadar önemli olduğu artık herkesin göz ardı edemeyeceği bir gerçektir. Kurulduğu günden beri bu gerçek doğrultusunda hareket eden okulumuz her geçen gün İngilizce öğretimi adına bir adım daha atmakta ve öğrencilerini İngilizce konuşabilecek seviyede mezun etme amacı doğrultusunda hareket etmektedir.

Önceki senelerde okulumuzda İngilizce ders saatlerini ciddi derecede arttırmıştık. Bu sene İngilizce ders saatlerini biraz daha arttırarak 1 ve 2. Sınıfta haftada 5 saat, 3 ve 4. Sınıfta 7 saat, 5. Sınıfta 12 saat, 6-7 ve 8. sınıfta haftada 7 saat İngilizce dersi vermekteyiz.

Ders saatlerindeki artışa ilave olarak öğrencilerimizin özellikle konuşma becerilerini arttırmak için Amerika'dan İngilizce öğretmeni getirdik. Bu öğretmenlerimiz 1. sınıftan itibaren tüm sınıflara haftada 2-3 derse girerek öğrencilerimizle sürekli pratik yapmaktadır. Yabancı İngilizce öğretmenlerimizle artık öğrencilerimizin ''İngilizce anlıyorum, ama konuşamıyorum'' ifadeleri tarih olacak.

4+4+4 sistemine geçişle birlikte Toros Kaynak Koleji olarak öğrencilerimize 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren 5.sınıfta 12 saat İngilizce dersi vererek eskiden Anadolu ve Fen liselerinde uygulanan ''Hazırlık Sınıfı''  mantığı ile İngilizce problemini kökten çözmeyi hedefliyoruz.

5. Sınıflara yaptığımız Yoğunlaştırılmış İngilizce Öğretimi Programında;

Öğrencilerimiz haftalık 12 saat İngilizce dersini speaking (konuşma), listening (dinleme) ve reading-writting (okuma-yazma) çalışmaları şeklinde 3 farklı öğretmenden almaktadırlar.

Öğrencilerimizin özellikle speaking (konuşma) becerilerini arttırmaya yönelik olarak bu derslerin büyük bir kısmına Amerikalı İngilizce öğretmenleri girmektedir.

Tam donanımlı ve akıllı tahtalı interaktif sınıflarda ve özel hazırlanmış dijital dil programları kullanarak öğrencilerimizin öğrenmeleri pekiştirilmektedir.

Yarıyıl ve yaz tatillerinde isteyen öğrencilerimizle yurt dışında isteyen öğrencilerimizle okulumuzda Amerikalı İngilizce öğretmenleri ile kış ve yaz okulları yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin İngilizce yeterliliğini ölçmek için uluslararası geçerliliği olan Cambridge sınavlarına öğrencilerimizi hazırlıyoruz. Her yıl mayıs ayı içerisinde yapılan bu sınavlarda istenilen başarıyı elde edemeyen öğrencilerimizi yaz okulu programına tabi tutarak istenilen seviyeye ulaşmalarını sağlıyoruz.

Diğer sınıflarda da İngilizce öğretimimiz yine yoğun bir şekilde devam edecek olup, 6.sınıfta haftada 8 saat, 7.sınıfta ve 8.sınıfta haftada 6 saat yapılmaktadır. Bu 8 saat dersin 2-3 saatine Amerikalı İngilizce öğretmenleri girmektedir.

Kısacası hedefimiz öğrencilerimizin 5.sınıfta İngilizce yeterliliği alarak bir üst sınıfa geçmesini sağlamaktır.

3-   Yeteneklerin Keşfi Projesi İle Her Öğrenciye 2 Enstrüman Öğretiyoruz.

Eğitim ve öğretimde ders başarısı yanında, öğrencilerin sosyalleşmesi ve kendine güven duyan bireyler olarak yetişmesi hayata hazırlama adına önemlidir. Bu amaç doğrultusunda okulumuz öğrencilerine sosyal, sportif, kültürel ve bilimsel branşlarda birçok sosyal faaliyet tercihi sunmaktadır.

Öğrencilerimiz sosyal ve kültür yönlerini geliştirmeye yönelik yeniliklerimiz devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda geliştirdiğimiz kulüp faaliyetleri, hafta sonu okulu, kış okulu ve yaz okulu programlarında öğrencilerimizin sadece sınavlara değil hayata hazırlamaya çalıştığımızı göstermiştik.

Bu çalışmalarda öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkıda bulunmak için İngilizce öğretimine, sportif çalışmalara ve sanatsal aktivitelere yer vermiştik. Bunlara ilave olarak 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren yeni bir uygulamaya da geçtik. ''Yeteneklerin Keşfi'' olarak adlandırdığımız bu projeyle; öğrencilerimize mezun olana kadar futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi ve badminton branşlarından en az ikisini ve org, gitar, bağlama ve keman gibi 2 enstrümanı öğretmeyi hedefliyoruz.

Yeteneklerin Keşfi projesinin ne kadar faydalı olduğunu şimdiden gördük ve 1 yıllık çalışmaların meyvelerini almaya başladık. Bu proje ile ilgili 2 yıldır çalışmalarımız son hızla devam etmektedir. Sportif müsabakalarda öğrencilerimizin aldıkları başarılar ve yılsonlarında yaptığımız sanat gecelerinde öğrencilerimizin gösterdikleri performanslar bu projenin ne kadar iyi bir şekilde gittiğini göstermektedir.

Yeteneklerin Keşfi projesiyle öğrencilerimiz; enstrüman çalmayı ve bir spor branşına yoğunlaşınca eskiye nazaran o spor branşında daha başarılı olacak ve bu da öğrencilerimizin kendine olan güvenini arttıracaktır. Bu durum öğrencilerimizin diğer derslerindeki başarısını arttıracaktır.

4-   Hayata Hazırlık Dersiyle Öğrencilerimizi Hayata Hazırlıyoruz.

Üç yıldır haftalık ders programı içerisinde öğrencilerimize sunduğumuz 'Hayata Hazırlık Projesi' kapsamında öğrencilerimize günlük hayatta karşılaştıkları bazı problemleri kendi başlarına öğrenecekleri imkânları sağlıyoruz.

Bu Projesi kapsamında öğrencilerimizin gelişim düzeylerine göre günlük hayatta karşılaştıkları düğme dikme, ayakkabı bağlama, çiçek yetiştirme, balık tutma, yoğurt mayalama, puding yapma, turşu yapma, mini çilek ve domates, meyve salatası yapma, dikiş dikme, omlet yapma, ütü yapma basit aletlerle ufak tadilatları yapmak gibi günlük hayatta yapabilecekleri işleri öğrettiklerini gibi birçok beceriyi de bir program dahilinde öğrencilerimize kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Okullar, öğrenciyi hayata hazırlayan kurumlardır. Planlanan bu etkinliklerle, öğrencilerimizin kabiliyet ve beceriler artmakta, kendi kendilerine iş yapabilme yetenekleri gelişmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz özgüven kazanmakta ve küçük yaşta hayata hazırlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz sadece sınavlara değil aynı zamanda hayata hazırlanmaktadırlar. 

5-   Öğrenci Takip Sistemi: e-Günlük

Öğrenci başarısında okul-aile birliğinin önemi göz ardı edilemez bir gerçektir. Bunun bilincinde olarak okulumuzda bu diyaloğun sağlanması adına veli ziyaretleri, velilerimizin telefonla aranması, veli toplantıları ve veli görüşme yapılmaktadır.

Öğrencilerimizden beklenen başarının takip neticesinde ortaya çıktığı bir gerçektir. Bu açıdan yukarıda bahsettiğimiz takip yöntemlerinin daha da etkili olabilmesi adına yeni bir takip sistemi geliştirdik. Gelişen ve değişen şartlara en hızlı uyum sağlayan okulumuz bu konuda da öncü bir okul olduğunu gösterdi.

Yeni geliştirdiğimiz bu sisteme biz ''e-günlük'' adını verdik. Bu sistemde öğretmenlerimiz öğrencilerimizin; ders içi ve dışı davranışlarını, yapacakları ödevleri, ödev yapıp yapmadığını, kitap okuma durumunu, deneme durumunu vb. gibi bilgileri sisteme girmektedirler. Velilerimize haftalık düzenli karne gönderilerek velilerimiz bu durumlar hakkında bilgilendirilmektedirler. Ayrıca velilerimiz isterse kendisine verdiğimiz şifreyle okulumuzun web sayfasından bu raporları görebilmektedir. e-günlük takip sistemimizle aynı zamanda öğrencimizin bir haftada ne kadar ders çalıştığını, kaç tane soru çözdüğünü, hangi kitabı ne kadar okuduğunu da takip etmekteyiz.

Akademik Gelişim Programı ile öğrencilerimiz sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Elde edilen gerek bireysel gerekse kitlesel başarı bunun en güzel göstergesidir.

6-   Serik'te İlk: ZEP (Zenginleştirilmiş Eğitim Programı)

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılından itibaren uygulamaya Zenginleştirilmiş Eğitim Programı (ZEP) ile yetenekli öğrenciler için yeterli olmayan mevcut müfredatın içeriğinin daha anlamlı ve kapsamlı olacak şekilde geliştirmek veya öğrencilerin mevcut müfredatı takip ettiklerinde kazanamayacakları yeni beceriler kazandırmayı hedefliyoruz.

Bu program kapsamında öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi zaten yapageldiğimiz; Temel Derslerde Zenginleştirme, Fark Dersleriyle Zenginleştirme, Yeteneklerin Keşfi ve Eğitimi, Hayata Hazırlama ve Değerler Eğitimi programlarımız daha da zenginleştirilerek devam edecektir. Bunlara ilave olarak; Üretkenlik, Düşünme Becerileri, Görsel Algı ve Akıl Oyunları dersleriyle Fark Dersleriyle Zenginleştirme sağlanacaktır.

Büyükşehirlerdeki bazı özel okullarda uygulanan bu teni sistem ile öğrencilerimiz; daha dikkatli, daha üretken, soyut düşünebilen, akıcı düşünebilen, farklı çözüm yolları bulabilen, görsel ayırt etme yeteneği olan, strateji geliştirebilen ve hızlı düşünebilen bireyler olacaktır.

Bu yeni Program için; Zep dersleri için özel dizayn edilmiş donanımlı özel sınıflar oluşturulacaktır. Her ders için sınıfların düzeyine uygun müfredatlar hazırlanmıştır. Hazırlanan bu müfredatlar uygun olarak ders kitapları ve ders materyalleri hazırlanmıştır. Zep dersleri haftalık ders programı içerisindeki serbest etkinlik, oyun ve fiziki etkinlikler ile etüt derslerinde yapılacaktır.

7-   Serik'te İlk: ÜPO (Üstün Potansiyelli Öğrencilerin Eğitimi)

Bir ülkenin ve insanların geleceğinde, üstün zekâ düzeyine sahip bireylerin eğitimi tüm dünyada büyük önem taşımaktadır. Her bireye eşit eğitim olanaklarının sunulması hem demokrasinin temel prensiplerinden hem de insan olmanın temel haklarından biridir. Herkese eşit eğitim olanaklarının tanınması aynı eğitim fırsatları anlamına gelmez. Çünkü üstün zekâlı öğrenciler normal yaşıtlarından farklı özelliklere sahiptirler.

Her çocuk özeldir felsefesiyle şekillendirdiğimiz eğitim sürecimizde; ''Üstün Potansiyelli Öğrencilerin Eğitimi'' ile çalışmalarımız devam etmektedir. 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulamaya başlayacağımız bir diğer projemiz de Üstün Potansiyelli öğrencilerimizin Eğitimi (ÜPO)'dir. Bu proje ile; asırlar önce Dünyada bir ilki gerçekleştiren Osmanlı devletinin başlatmış olduğu üstün bireylerin yetiştirilmesi programını kurum olarak üzerimize bir vazife bilip devam ettirme, üstün zekalı/yetenekli bireylerin yüksek potansiyellerini harekete geçirmek, geleceğin mucitlerini, bilim adamlarını yetiştirme adına ilerde ülkemizin kalkınmasını sağlayacak olan bu bireylerin yok olmasını önlemek, bu çocuklarımıza en uygun eğitimi vermeyi amaçlamaktayız

8-   Ahlâklı, Başarılı ve Donanımlı Öğrenci Yetiştirmeye Devam Ediyoruz.

Şimdiye kadar saydığımız faaliyetler, birçok insan için çok önemli olabilir. Bizim için de çok önemlidir. Ancak bunlardan daha fazla önem verdiğimiz bir husus var ki o da ''Değerler Eğitimi'' proje si. Bizim kuruluş gayemiz olan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iki yıldır uygulamaya başladığı bu proje ile ''iyi insan'' yetiştirmeye gayret ediyoruz. Diğer özel kurumlardan en büyük farkımız olan bu yönümüzle halkımızın bize olan teveccühünün artarak devam ettiğinin farkındayız.  Bizim için öğrencimizin ahlâklı olması; başarılı olmasından, enstrüman öğrenmesinden, sportif faaliyetlerde bulunmasından ve İngilizce öğrenmesinden daha önemlidir. Değerler Eğitimi projesi kapsamında danışman öğretmenlik sistemimizle milli-manevi değerlerimiz öğrencilerimiz en güzel şekilde öğretilmektedir. Vatanına, milletine ve ailesine hayırlı insanlar yetiştirilmektedir.

9-   Bu Sene Elde Ettiğimiz Başarılardan Bazıları

1-2013 SBS'de okulumuz 405,390 puan ortalamasıyla SERİK BİRİNCİSİ olmuştur. Ayrıca 2013 SBS'de mezun ettiğimiz öğrencilerimizin tamamı da puanla öğrenci alan bir ortaöğretim kurumuna yerleşmiş ve % 100 yerleştirme başarısı göstermişti.

2-28-29 Kasım 2013 tarihlerinde SBS yerine bu sene ilk defa yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOGS) okulumuz 83,26 puan ortalamasıyla SERİK BİRİNCİSİ olmuştur. Ayrıca okulumuz öğrencilerinden Muhammet T. Karanfil Serik Birincisi olmuştur.

3-Antalya'da ilçemizi temsil eden tek takım olan Yıldız Kızlar Masa Tenisi Takımımız ANTALYA ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

4-Voleybol takımlarımız, yıldızlarda Serik ÜÇÜNCÜSÜ,  küçüklerde Serik İKİNCİSİ oldu.

5-İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği ortaokullar arası Badminton turnuvasında Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler Badminton takımlarımız ANTALYA BEŞİNCİSİ olmuştur.

6-Öğrencilerimiz farklı zamanlarda yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında bir ilçe birinciliği ve üç ilçe üçüncülüğü aldılar.

 

10-    2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıtlarımız Başlamıştır.

Sonuç olarak şunu diyebiliriz ki; bahsettiğimiz faaliyetlerle büyük şehirlerdeki bazı özel okullarda uygulanan sistem ve projeleri Serik'te hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İnşallah bu yeni uygulamalarımız her geçen gün artarak devam edecek. Çünkü değişen zaman ve şartlara uyum sağlayamayan okulların istenilen hizmeti vermesi mümkün değildir. İstenilen hizmeti veremeyen kurumların da ayakta kalması imkânsızdır. Bu düşünceden yola çıkarak her geçen gün yeni projelerle çıtayı yükselteceğiz ve halkımızın istediği ahlâklı, başarılı ve donanımlı öğrenci yetiştirmeye devam edeceğiz.

Öğrenci ve velilerimizin okulumuzdan memnuniyeti, her geçen yıl artan öğrenci sayısı ve elde edilen sonuçlar ve başarılar ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu eğitim sistemimizden ve imkânlardan istifade etmek isteyen tüm velileri okulumuza bekliyoruz. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kayıtlarımız başlamıştır.

Erken kayıt avantajlarından istifade etmek isteyen herkesi 21 Şubat-21 Mart 2014 tarihleri arasında okulumuza bekliyoruz.''

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AMERİKAN KÜLTÜR'DEN 5-6 YAŞ GRUBUNA YABANCI DİL EĞİTİMİÖnceki Haber

AMERİKAN KÜLTÜR'DEN 5-6 YAŞ GRUBUNA YABA...

SERİK EĞİTİM-SEN İŞ BIRAKMA EYLEMİNDEN SONRA ANTALYA’DA YÜRÜYÜŞE KATILDI Sonraki Haber

SERİK EĞİTİM-SEN İŞ BIRAKMA EYLEMİNDEN S...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar