Yoğun Bakım’da Çocukça Derneği Tanıtıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yoğun Bakım’da Çocukça Derneği Tanıtıldı
Serik İşler Caddesinde bulunan Yoğum Bakım Restoran işletme sahipleri Selim Namal ve Kemal Yiğit Çocukça Derneğinin tanıtımı için özel davetlilerle akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Düzenlenen yemeğe öğretmenler, Çocukça derneği başkanı Buğra Kağan Oğuz, Ak Parti ilçe başkanı Hasan Kozan ve yönetim üyeleri, yerel basın mensupları katıldı. İşletme sahibi Selim Namal açılış konuşmasında; “24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle aramızda bulunan kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım. Çocukça Derneği’nin yapmış olduğu faaliyetleri tanıtmakta bizde elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Bu tür oluşumların artması ve daha büyük kitlelere duyurabilmek adına Serik için bu tür organizasyonların yapılması gerektiğine inanıyorum. Dünya’da ve Ülkemizde artış gösteren Çocuk istismarlarına karşı önlem ve bilgi alınması açısından önem taşıyan Çocukça Derneği mensuplarını kutluyor ve takdir ediyorum” dedi.

 

 

ÇOCUK İSTİSMARI MÜCADELEMİZİ ÜCRETSİZ YAPIYORUZ

Çocukça Derneği Başkanı Buğra Kağan Oğuz; “ Öncelikle Yoğum Bakım sahiplerine teşekkür ederim. Sağ olsunlar biz hiç talepte bulunmadan özverili davranışlarıyla bizim sesimizi duyurmaktan yana fayda sağlamak ve Serik’imizde kurulan derneğe destek olmak isteriz dediler. Derneğimiz 14 aylık bir çalışmanın ardından 2 ay önce kuruldu. Antalya’da ilk olarak çocuk istismarları mücadele derneğini kurduk. Türkiye’de beşinciyiz aktif olarak faaliyet gösteren üçüncü derneğiz. Bütün aktivitelerini ücretsiz olarak sunan tek derneğiz Türkiye’de. Diğer iki derneğin düzenledikleri seminerler ücretli onlar sponsorlu çalışmıyor. Biz sadece sponsorlarımızla ve bağışlarla çalışıyoruz. Elde edilen gelirle yapmış olduğumuz seminerlere ve çocuklara dağıttığımız promosyonlar için harcıyoruz. Derneğimiz kısa sürede ülke çapınca ses getirdi. Derneğimize bütün bürokratlar destek verdi. Yerel basınımızın bu manada desteği büyük oldu. Bu kadar ses getireceğini tahmin etmiyordum. Çocukça Derneği olarak ne yapıyoruz? Sorusuna gelirsek ailelere ve öğretmenlere çocuk istismarı nedir? Nasıl önlenir? Çocuk gelip size anlatmaz istismara uğradığını nasıl anlarsınız. Bunun üzerine gidin ve çocuğunuza sahip çıkın. Çünkü bugün ailelere çocuk nasıl beslenir nasıl büyütülür diye sorduğumuzda birçok fikir ortaya çıkabilir. Doğrudur da hepsini bilirler ama çocuk istismarı nedir dediğimiz de kimse bir şey bilmiyor. Çocuğun istismara uğradığını nasıl anlarsınız dediğimizde kimse bir şey bilmiyor. Biz bunları ailelere öğretmeyi hedefliyoruz. Hedef kitlemiz aileler ve öğretmenler çünkü onlara bunu öğretirsek onlar çocuklara bunu zaten öğretebilir ve sahip çıkabilirler. Önümüzdeki günlerde ve daha sonra düzenleyeceğimiz seminerlerin hepsi ücretsiz olacak. İlk seminerimiz 1 Aralık’ta Yükseliş Kolejinde olacaktır. İstismar vakalarında devlet elinden geldiğini yapıyor ama biz uğraşıyoruz kişiyle onlar uğraşıyor on bin kişiyle, bizim uğraştığımız gibi titiz davranmaları mümkün değil. Devletin psikoloğu 5 dakika görüşebiliyormuş çocukla doğru binlerce kişiyle uğraşıyor. Bizim her bir seansımız 2 saat sürüyor. Minimum para ile yapılsa seans ücreti 400 TL bizde tamamen ücretsiz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
24 Kasım’da Emekli Öğretmenlere Vefalı KutlamaÖnceki Haber

24 Kasım’da Emekli Öğretmenlere Vefalı K...

Özel Yedisu Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladıSonraki Haber

Özel Yedisu Koleji 24 Kasım Öğretmenler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar