Yörükler BARZANİ’yi uyardı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yörükler BARZANİ’yi uyardı
YÖRÜKLER Her türlü tehlikeyi göze alarak Habur ' Sınır kapısını geçerek Kerkürk Türkmenlerine destek vermek amacıyla Türkiye ve Türkmen bayrakları açıp, marşlar söyledi.

Türkiye’nin dört bir yanından Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı’na gelen Yörük Türkmen Federasyon ve Başkanları yönetim kurulu üyesi bir grup, ile birlikte Antalya'mızdan DÜNYA YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİGİ FEDERASYONU BAŞKANI Mustafa KUŞ, Antalya YÖRÜKLER DERNEK BAŞKANI Abdullah DUMANLA ve Antalya MİMARLAR ODASI BAŞKAN ADAYI Mimar Ramazan AYDIN Her türlü tehlikeyi göze alarak Habur ' Sınır kapısını geçerek Kerkürk Türkmenlerine destek vermek amacıyla Türkiye ve Türkmen bayrakları açıp, marşlar söyledi. Grup, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’ye, emperyalistlerin oyununa gelmeme çağrısı yaptı.

 

Gaziantep ve Hatay başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı’na gelen yaklaşık 150 kişilik Yörük Türkmen grubu, Kerkük Türkmenlerine destek açıklaması yaptı. Yörük kıyafetleri giyen grup, Türkiye ve Türkmen bayrakları açtı. Gümrük kapısını gecen grup, Kerkük Türkmen Cephesi Bürosu önünde durarak basın açıklaması yaptı.

 

“Savaş değil, huzur istiyoruz”

Grup adına konuşan Cengiz Çetinöz, “Türkiye’deki vilayetlerimiz ne ise Türkmen kardeşlerimizin yaşadıkları o vilayetler de bizim için aynı anlam taşımaktadır. Bölgedeki emperyalist güçler bu bölgenin üzerinden elini çektiği zaman burada rabbimin yarattığı Arap, Kürt, Türkmen, Hristiyan, Müslüman hepsi kardeşçe binlerce yıldır burada yaşadılar, bundan sonra da yaşayacaklardır. Biz bölgemizde savaş istemiyoruz. Biz bölgemizde huzur istiyoruz. Biz illegal oluşumlar istemiyoruz. O bölgede binlerce yıldır yaşayan halkların özgürlüğünü, bağımsızlığını ve oradaki demokratik yapının korunmasını istiyoruz” dedi.

 

Kerkük bölgesinde daha önce 3 milyon Türkmen’in yaşadığına dikkat çeken Çetinöz, “DEAŞ’ın geldiği günden sonra 1 milyon göç yaşandı. Maalesef bu göç değişik yerlere gitti. Zulüm, baskı, şiddet orada devam etmektedir. Bu şiddetin bir an önce durup, göç edenlerin vatanlarına dönmesini istiyoruz. Barzani’nin oyunlara gelmemesini istiyoruz. Emperyalistlerin oyununa gelerek bölgede hainlik yapma. Hiçbir hainin yaptığı yanına kalmamıştır” diye konuştu.

 

Daha sonra, Hatay Büyükşehir Belediyesine ait mehteran takımı marş söylemesinin ardından grup dağıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Belediyespor Lider Koltuğunu KaptıÖnceki Haber

Serik Belediyespor Lider Koltuğunu Kaptı

Başkan Çalık; "Bu binaya bir değil iki fakülte yakışır"Sonraki Haber

Başkan Çalık; "Bu binaya bir değil iki f...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar