Yükseliş Lise Geçiş Sınavlarına Hazır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yükseliş Lise Geçiş Sınavlarına Hazır
Yükseliş Eğitim Kurumları 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak lise geçiş sınavlarına hazır.

Yükseliş Koleji Okul Müdürü Savaş SARGIN lise geçiş sınavlarıyla ilgili değerlendirme de bulundu. SARGIN; “ Yükseliş Koleji olarak yaklaşık 15 aydan beri 8. Sınıf öğrencilerimizi bu sınava hazırlamak için dur durak bilmeden çalıştık. Hazırlık sürecinde MEB tarafından sınav değişikliğine gidildi. Bu süreçte yaşanan belirsizliği ve moral bozukluğunu profesyonel kadromuzla aştık. Uzun soluklu bu hazırlık sürecinde öğrencilerimizden psikolojik desteği esirgemeden bilinçli bir çalışma yürüttük. 

Yeni sınav sistemi, yaşam becerilerine vurgu yapan bir sınav olarak karşımıza çıkıyor. Okumayı ve yorumlamayı ön plana çıkaran soru tipleriyle öğrencilerimiz ölçülecek. Bu sınav, öğrencilerimizin edindikleri bilgileri, hayatın içine katmak için planlandı. Bizler de bu sınav sistemine çok çabuk adapte olarak sınav değişikliğinin getirmiş olduğu olumsuzlukları bertaraf ederek öğrencilerimiz hazırladık. Öğretmenlerimiz büyük bir özveri göstererek yeni sınava uygun sorular yazarak her hafta öğrencilerimizi sınava aldı. Artık sınava tam anlamıyla hazırız. Kendimize ve öğrencilerimize güveniyoruz. Nisan ayında Antalya İl Milli Eğitim müdürlüğünün 8. Sınıflar için yapmış olduğu Performans Takip sınavında öğrencilerimizin göstermiş olduğu performans bizlerin bu sınavda da başarılı sonuçlar alacağını işaret ediyor.

Yükseliş Koleji olarak şimdiden gelecek yıl sınava girecek öğrencilerimizin hazırlıklarına başladık. Bu alanda hedefi yüksek olan öğrencileri okulumuza davet ediyorum. Hazırlık sürecinde bizimle çalışmalarını öneriyoruz. Bu süreçte bizlere ve öğrencilerimize destek veren tüm velilerimize, büyük bir özveriyle çalışan öğretmenlerimize, Yönetim Kuruluna ve idari kadroma çok teşekkür ediyor, sınava girecek öğrencilerimize ise başarılar diliyorum.   

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’te Amatörler Ve Profesyoneller Birlikte YarıştıÖnceki Haber

Serik’te Amatörler Ve Profesyoneller Bir...

Zabıtadan Ramazan DenetimiSonraki Haber

Zabıtadan Ramazan Denetimi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar