Yükseliş’in 10. Gurur Yılı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yükseliş’in 10. Gurur Yılı
Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları'nın 2015-2016 Eğitim- Öğretim Yılı 10.mezuniyet gecesi büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Yükseliş Koleji ailesi 10. Dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları'nın 2015-2016 Eğitim- Öğretim Yılı 10.mezuniyet gecesi büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Yükseliş Koleji ailesi 10. Dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

 

Yükseliş Koleji'nin Mezuniyet törenine Kaymakam Dr. Rıfat ALTAN, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Ece Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, İlçe Milli Eğitim Md İkram Ekiz, Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Kara, şube müdürleri, okul müdürleri, davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı. Davetlilere geleneksel kavurma, pilav ikramı yapıldı.Halk oyunları ve müzik dinletisinin ardından, 70 öğrencinin mezun olduğu gece, öğrencilerin meşaleler ile yürüyüşü ile başladı.

 

İlk olarak konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kaymakam Altan” Bugün öğrenci lerimiz mutlu, ailelerimiz gururlu. Yükseliş Eğitim Kurumları başarılarıyla sadece ilçemizde ve ilimizde değil Ülkemizde ve Dünyada da adını duyurmuş bir okulumuzdur. Başarılarının devamını diler, mezun olan öğrencilerimizi ve okulumuzu tebrik ederim’’ dedi. Daha sonra kürsüye gelen Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, Kaymakam Dr. Rıfat Altan’a teşekkür plaketi takdim etti, Necmettin Çalık” Değerli velilerimiz, hepimizin amacı ve isteği çocuklarımızın farklı yetişmesi bilgili, kültürlü, saygılı, yabancı diller bilen, özgüvenli, sadece ülkemize değil dünyaya yön verecek insanlar olması, sizlerin bizlerin amacı ve hedefi bu. İşte biz bu bilinçle hareket ediyoruz, Dersleri, sınavları, etütleri, denemeleri, kursları bu bilinçle ayrıntılı bir şekilde hazırlıyoruz ve yapıyoruz.

 

Değerli velilerimiz, bildiğiniz gibi sadece bizim okulumuzun düzenlediği bize özgü bir projemiz var. Kardeş okul proje kapsamında Macaristan'dan, Slovakya'dan, Almanya'dan kardeş okullarımız var. Her yıl karşılıklı ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu sayede çocuklarımız sadece yol masraflarını karşılayarak yurt dışına çıkma imkanı buluyorlar. Bu da çocuklarımıza okulda öğrendikleri yabancı dillerini kullanma, pratik yapma ve geliştirme, farklı kültürleri tanıma fırsatı yaratıyor, en önemlisi çocuk dünyanın sadece yaşadığı yerden ibaret olmadığı farkındalığını görüyor. Daha önce de söylediğim gibi biz farklı olmak ve farklı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Ben hep şunu savunmuşumdur; eğitim sorununu çözmeyen bir ülke diğer sorunlarını köklü ve kalıcı bir şekilde çözemez. Bizde bu sorumluluk ve bilinç ile çalışıyoruz.10.yılımızda Hentbol Dünya Şampiyonluğu ile adımızı Dünya’ya duyurmamız da bizlere ve ülkemize haklı ve büyük bir gurur ve mutluluk yaşatmıştır.

 

Değerli protokol ve değerli velilerim, bu yıl yapılan TEOG' da da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi okulumuz Türkiye birincisi çıkarmıştır. Öğrencimiz Bengisu Beyza Yılmaz’ı ve ailesini tebrik ediyor, okulumla ve öğrencilerimle gurur duyuyorum. Bizler eğitimin öğretimin küçük yaşlarda başlaması gerektiği bilinci ile  kolejimize, Antalya'nın en güzel kreşini dahil ettik. Artık kreşten aldığımız çocuklarımızı liseye kadar devamlılıkla en güzel şekilde eğitiyo ruz. Şunu gururla söylüyorum, bütün velilerime teşekkür ediyorum. Geçen yıl Ankara Fen Lisesini, Antalya Fen Lisesini, Antalya Anadolu Lisesini, kazanan öğrencilerimizin tamamı gelip Yükseliş Anadolu Lisesine kayıt yaptırdılar. Bu güveni verdiğimiz için Yükseliş Eğitim Kurumları olarak çok mutluyuz, çok bahtiyarız. Bizler de bu bilinçle çalışıyoruz. Bu yıl Anadolu Lisemizde Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, birçok Mühendislik Fakülteleri ve birçok eğitim fakültelerini kazanacak puan alan öğrencilerimiz var. Bizler bundan gurur duyuyoruz.

Değerli Veliler, bakın şu söz çok anlamlı. Bazı insanlar odaya girdiği zaman oda aydınlanır, bazı insanlar odadan çıktığı zaman oda aydınlanır. Ben şuna inanıyorum, benim öğrencilerim, benim çocuklarım odaya girdikleri zaman odayı aydınlatacaklardır. Çünkü benim kreşten anaokuluna, anaokulundan ilkokula, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye tüm öğretmenlerim, tüm idarecilerim, tüm çalışanlarım bu bilinçle çalışıyorlar, ellerinden gelen bütün imkanları ve fırsatları öğrencileri için kullanıyorlar, bu nedenle tüm çalışanlarıma, öğretmenlerime, idarecilerime sonsuz teşekkür ediyorum.Siz değerli velilerime de hep yanımızda olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım.

 

Sevgili öğrencilerim 8 yıllık eğitim öğretim hayatını tamamladınız. Öğretmenlerinizi üzmediniz, okulumuzu başarıdan başarıya taşıdınız, ben sizlerle gurur duyuyorum. Şunu unutmayın işiniz her zaman önceliğiniz olsun, hedefleriniz doğrultusunda bıkmadan, yılmadan yorulmadan çalışın. Bu duygularla hepinizi gözlerinizden öpüyorum, yolunuz bahtınız açık olsun. Yükseliş Eğitim Kurumlarının kapıları her zaman sonuna kadar sizlere açık, sizler Yükseliş Eğitim Kurumlarının asıl sahiplerisiniz.'' Dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Md. İkram Ekiz'' Bulunduğunuz okul başarılarla dolu bir okul. Ben böyle bir kurumu ilçemize kazandıran Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık ve arkadaşlarını tebrik ediyorum. Sevgili öğrenciler, tüm yaşam sürecinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı, saygılı olun, hepinizi ayrı ayrı öpüyorum.'' dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürüne de konuşmasının ardından teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Mezuniyet programı aralarında sunulan kliplerden sonra okul birincisi Bengisu Beyza Yılmaz sahneye gelerek okul kütüğüne adını yazdırdı ve konuşmasını yaptı. 10. Dönem mezunları içinde birinci olan Bengisu Beyza Yılmaz'ın ardından, Eren Uslu okul ikincisi, Ahmet Samet Köseoğlu ise okul üçüncüsü oldular.

 

Yükseliş Eğitim Kurumlarında beş yıl ve on yılını tamamlayan öğretmenlere okul yönetiminin teşekkür plaketi hediye etmesi öğretmenlere duygulu anlar yaşattı. Bütün mezunların sahneye çağrılmasının ardından öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ile birlikte konfeti ve havai fişeklerin patlaması ve dilek balonları izleyenlere ve öğrencilere hoş anlar yaşattı. Törenin ardından sahneye çıkan sanatçı ile eğlence, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Mezuniyet töreni bittikten sonra öğrenciler birbirlerini kutladılar ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yükseliş’e Üçüncü Kez Yeşil Bayrak ÖdülüÖnceki Haber

Yükseliş’e Üçüncü Kez Yeşil Bayrak Ödülü

Serik Sosyal Sorumluluk Projesinde İl BirincisiSonraki Haber

Serik Sosyal Sorumluluk Projesinde İl Bi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar