Yükseliş’te Dil Sınıfı Heyecanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yükseliş’te Dil Sınıfı Heyecanı
Çalık;’ İngilizce Öğretmenliği açığı önümüzdeki 10 yıl kapanmayacak. ‘

Yükseliş Eğitim Kurumları olarak birden fazla yabancı dil bilmenin faydalarının farkındayız. Bu sebeple 2018-2019 Eğitim –Öğretim yılında Yükseliş Anadolu Lisesi’nde yabancı dil bölümünü hayata geçirmek için çalışmalarımıza başladık.

 

Ortaöğretim sürecinde bilindiği gibi 10.sınıftan sonra mutlaka bir bölüm seçmek gerekiyor. Öğrenciler çoğunlukla MF(Sayısal ) , TM (Eşit Ağırlık) bölümlerinin yanında TS (Sözel)seçmektedirler. Maalesef ülkemizin en çok ihtiyaç duyulan bölümü olan Dil Bölümleri okullarda tercih edilmediği için açılamamaktadır. Nitekim MF, TM ve TS gibi bölümlerden mezun olan ve bu bölümlerle bağlantılı lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler çoğu zaman iş bulmakta zorluk çekmektedir.

 

Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanımız Necmettin ÇALIK ; ‘ Değerli velilerimiz, sevgili öğrenciler; Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra devlette ve özel sektörde iş bulmak istiyorsanız yabancı dil bölümlerini tercih etmelisiniz. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı 5.sınıflarda 18-24 saat arasında İngilizce dersi eğitimi uygulaması yapmaktadır. Pilot okullarda başlatılan bu proje, tüm okullarda uygulamaya geçirilirse ülkemizde 10-15 yıl İngilizce öğretmenliği açığı kapanmayacak ve yabancı dil bölüm öğretmenliklerini tercih etmek, Sosyoloji, Felsefe, Fen Bilgisi, Tarih ve Türkçe gibi bölümleri tercih etmekten çok daha avantajlı olacak. Öte yandan liseden yabancı dil mezunu olan öğrencilerin üniversiteye yerleşme oranını diğer bölümlere oranla çok daha yüksektir ve araştırmalar bu oranın ` olduğunu gösterir. Bütün bunların yanı sıra, bulunduğumuz bölge dolayısıyla yabancı dil bilen hiçbir öğrencimiz işsiz kalmayacaktır. Özellikle Antalya ve çevresinde turizm sektöründe İngilizce biliyor olmak bir ihtiyaç değil gerekliliktir. Bizler İkinci bir Yabancı dil daha öğreterek öğrencilerimizi mezun edersek, avantaj sağlayacağımızın farkındayız. Bu sayede öğrencilerimiz Öğretmenlikten rehberliğe, mütercimdik tercümanlığa, uluslararası ilişkilerden turizm sektörüne, bankalar, medya, konsolosluk ve bakanlıklara kadar uzanan seçenekler arasından ilgi alanına göre seçim yapabilirler. Ayrıca dil sınıfında görev alacak uzman kadromuzla elde edeceğimiz başarılardan sonra, İlçemizde Dil sınıfı daha da önem kazanacak ve Türkiye’nin en iyi üniversitelerine öğrencilerimizi göndereceğiz.

 

Biz bu bilinçle hareket ederek Yükseliş Anadolu Lisesi’ne 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında dil bölümünü açıyoruz. Dil bölümü düşünen öğrenci ve velilerimiz kurumumuza gelip idareci ve rehber öğretmenlerimizle görüşüp bilgi edinebilirler.’ diyerek dil bölümü avantajlarından bahsetmekle beraber siz değerli velilerimizi ve öğrencilerimizi okulumuza davet etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kur’an Kursu Öğrencileri Eğlenirken ÖğreniyorÖnceki Haber

Kur’an Kursu Öğrencileri Eğlenirken Öğre...

Serik Darıca Gençlerbirliği İle Hazırlık Maçı OynadıSonraki Haber

Serik Darıca Gençlerbirliği İle Hazırlık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar