Yusuf Mecek’in Toplantısına Soğuk Engel Olmadı Meydan Doldu Taştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yusuf Mecek’in Toplantısına Soğuk Engel Olmadı Meydan Doldu Taştı
Millet İttifakı İyi Parti Serik Belediye Başkan Adayı Yusuf Mecek’in Merkez Mahallesi Toplantısında soğuk havaya rağmen meydan destekçileriyle doldu taştı.

Mahalle toplantısı öncesi meydanlarda toplanan vatandaşlara Serpil Efe birbirinden güzel şarkılar söyleyerek konser verdi.


Millet İttifakı İyi Parti Serik Belediye Başkan Adayı Yusuf Mecek’in Merkez Mahalle toplantısına  İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı D. Müsavat Dervişoğlu, İyi Parti Milletvekilleri Tuğba Vural Çokal ve Hasan Subaşı, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın’a, CHP İl Başkan Yardımcısı Turan Hakan, İyi Parti İl Seçim Koordinasyon Başkanı Bülent Gürbüz, İyi Parti İl Yönetimi Kurucular Kurulu Başkanı Musa Ertugançok ve CHP Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Üstündağ eşlik etti.


Yusuf Mecek’in seçim kampanyasına katkı sağlamak için Serik’e gelen İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, “Sevgili hemşehrilerim değerli Serikliler az önce içimi karartan bazı ifadeler oldu. Birilerinin çirkin tezgâhları varmış buralarda. Bu kadar güzel bir yerde çirkin tezgâh yapanların bana sorarsanız aklı yoktur” diyen Dervişoğlu’nun konuşması şu şekilde; 


DERVİŞOĞLU, ÇİRKİN TEZGAH YAPANLARIN AKLI YOKTUR


“Bu soğuk bahar gününde sıcak yürekleriyle bu meydanı ısıtanlar Serik’in yaşlısı genci kadını erkeğiyle mübarek gönüllüleri mübarek yüreklileri sevgili hemşehrilerim hoş geldiniz. Hemşehrilerim diyorum çünkü Sayın Mecek’in Seriklilere fiyatına tatil verince kendim buradan uzak kalmayayım istedim. Serik’e gelirken acaba orada ne konuşurum diye düşündüm. Ama sizi gördükten sonra cebimdeki not kâğıtlarını bile çıkarma ihtiyacı içerisinde değilim. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in mahsus selamlarını da Serik halkına buradan ilan ediyorum. Sevgili hemşehrilerim değerli Serikliler az önce içimi karartan bazı ifadeler oldu. Birilerinin çirkin tezgâhları varmış buralarda. Bu kadar güzel bir yerde çirkin tezgâh yapanların bana sorarsanız aklı yoktur. Serik’te yapılacak onca güzel iş dururken önüne gelene iftira atmak tuzak kurmak tezgâh kurmak kimin haddinedir. Ben sizin zamanınızı işgal ederken herhangi bir siyasi partiyle herhangi bir siyasi parti adayıyla ilgili gönül yaralayıcı bir tek beyanda bile bulunmayacağım. Bizim işimiz o değil. Çünkü hadsizliğe ve iftiraya karşı namuslu insanların verilecek cevapları yoktur. Namuslu insanların hak ve hukukunu korumak yaşadıkları yörenin insanlarının işi olsa gerektir. Serikliler siyasi namusumuza sahip çıkmakla mükelleftirler. 


MİLLET İTTİFAKINI, MİLLET İSTEDİ BİZLERDE YAPTIK


Millet İttifakını millet istedi bizlerde iki siyasi partiyi bir araya getirerek Millet İttifakını oluşturduk. Bazıları söylüyorlar bu iki parti nasıl oldu da bir araya geldi. Büyük Atatürk bu aziz milleti hangi saiklerle bir araya getirdiyse Cumhuriyet Halk Partisi ile aynı gerekçelerle biz bir araya geldik. Gelecek tehlikedeydi çünkü o sebeple bu meydanı şereflendirenler bilsinler ki yerel seçimlerde sadece belediye başkanı, meclis üyesi seçmeyeceksiniz. Bu yerel seçimlerin diğer seçimlerden farkı gerçekten milletimizin geleceğini yakinen ilgilendiriyor. Bu sıradan bir seçim değil, bu seçimde aziz Türk Milletinin vereceği karar Türk Milletinin yarınlarının ne olacağını gösterecek bir seçimdir. Milletin helal oylarıyla gelenlerin yine aziz milletimizin demokratik yol ve yöntemlerle gideceğine gidebileceğine işarettir. O yüzden bu seçim çok önemli görevinizin şuurunda olmak durumundasınız sevgili hemşehrilerim. Serik’i yönetmek için tek başına Yusuf Mecek yetmez, onun için diyor ki Serik’i ortak akılla yöneteceğiz. Tek başına Yusuf Mecek yetmez her birinize ayrı ayrı ihtiyacı var. Serik için harcanan her kuruşun hesabını vereceğim diyor. Tek başına Yusuf Mecek yetmez keyfe keder düzenlemeler yapamam, yapacaksam yaşadığım yörenin insanlarının onayını almak mecburiyetindeyim diyor. Ben Serik’in evladıyım elbette ki ilçemin gelişmesinden mesul bir belediye başkanıyım, fakat ben Serik’i geliştirirken doğaya önem vereceğim, çevreye önem vereceğim insan odaklı bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğim diyor. Bunları bir insanın tek başına gerçekleştirebilmesi elbette ki çok mümkün değildir. O sebeple güçlü bir belediye meclisi listesi ile huzurunuzdadır. Huzurunuza çıkmış sizden Serik için destek istiyor. 


SERİK’İN HEYECANINI TAŞIYACAĞIM, MAZBATA TÖRENİNDE BURADA OLACAĞIM


Buraya gelirken Yusuf başkan beni çağırdı gelmen lazım başkanım dedi. Havada soğuk meydanlarda da kimse olmaz ama 10 – 15 kişi olur kahveleri dolaşırız, hiç olmazsa kampanyamıza katkı sağlarsınız. Ben O’na katkı sağlamaya gelmiştim buraya O bana katkı sağladı. Sizden aldığım morali Denizli’ye Aydın’a Muğla’ya İzmir’e Balıkesir’e taşıyacağım Allah’ın izniyle. Serik’in heyecanını Akdeniz’den giderek Ege bölgesine, Edirne’ye Trakya’ya taşıyacağım. Bu birlikteliğe sahip çıkın. Bu birlikteliğin adaylarına sahip çıkalım Büyükşehir Belediye başkan adayımız Muhittin Böcek Serik’te bize emanettir. Bizde burada diğer siyasi partilerle birlikte Cumhuriyet Halk Partisinin siyasi namusuna emanetiz. Mademki ittifak yaptık. Bu ittifakın namusunu da itibarını da ruhunu da korumak bizim boynumuzun borcudur. Ben bu duygu düşüncelerle sevgili belediye başkan adayımızı şimdiden tebrik ediyorum. Sandıklar açılırken yanınızda olamayacağım fakat mazbatayı aldığınız gün davulla zurnayla belediyenin önünde olacağıma söz veriyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mecek, Cumhuriyet Mahallesi’nde binlerce kişiyle Andımızı okuttuÖnceki Haber

Mecek, Cumhuriyet Mahallesi’nde binlerce...

Mecek, Sürpriz Projesini AçıkladıSonraki Haber

Mecek, Sürpriz Projesini Açıkladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar