Yunus DÜNDAR

Yunus DÜNDAR

Mail: yunus.dundar@serikhaber.com.tr

Madalyonun öbür yüzü

Hizmete sahip çıkılmazsa sorunlar ortaya çıkıyor maalesef. Örneğin Atatürk Caddesinde yapılan anlamsız büyüklükteki kaldırımlar? Bilmiyorum sadece benim izlenimim mi kaldırımlar vatandaşlar tarafından kullanılmıyor. 10 metre uzunluğunda kaldırımlarımız var bizim fakat 1 metrelik bisiklet yolu kaldırım gibi kullanılıyor. Bisiklet yolunun yol geçiş noktalarında park edilmiş araçlar, esnafların dükkânlarına sığmayan malzemesi sanayi sitesi görünümünden beter! Kaldırım işgaliyesinden dolayı yayalar bisiklet yolunda maalesef! Sadece yayalar değil esnafların motosikletleri, hatta arabaları, biberiye saksıları, tavla oynamak için attıkları masa ve taburelerde cabası. Bisikletliye asık suratla geç geç diye el işareti yaparak neredeyse dövecek yayalar.

 

Yıllardır kaldırımın yokluğuyla yakınan Serik halkı sanıyorum ki mesele kaldırımda değilmiş. Alın işte 10 metre genişliğinde kaldırım yapıldı ama “alışmadık .....don durmazmış” kaldırım kullanmayı beceremeyen bir toplumuz. Kaldırımlar 121 bin kişiye aitken esnaflar dükkânları önündeki kaldırımları parsellemiş bu haksızlık. Yapılan hizmete öncelikle bizler sahip çıkmalıyız amacına uygun kullanmalıyız ki hizmet yapılmadığı zaman haklı sebeple idarecileri eleştirebilelim.

 

Madalyonun öbür yüzü ise yapılan hizmetleri kontrolsüz bırakan yetkililerde Atatürk Caddesinin sorumluluğu Antalya Büyükşehir Belediyesinde sözde cadde modern halde yapıldı. Defalarca kez söylenmesine rağmen “İmam Bildiğini Okur” vecize sözünde olduğu gibi bildikleri gibi hizmet etmeye devam ediyorlar. Yapılan kaldırımların halinin ne olduğunu denetlemiyorlar fakat 5.321.123 TL paramızı harcayarak hizmet yapıyorlar ve cadde ki kaldırımlarının hali perişan. Kaldırım taşlarının üzerine araçları ile çıkan esnaflarımız var bizim. Kaldırım üzerine inşaat şantiye konteynırı koyan müteahhidimiz var bizim fakat bunları denetlemeyen idarecilerimiz olduğu sürece bu saydıklarımın hepsi müstahak bizlere.

 

Elimizde akıllı telefon ile yaşa başkanım “varol başkanım” “eyyht başkanım” “aslan başkanım” “koçum başkanım” diye sosyal medyalarda paylaşım yapan yancı siyasetçi arkadaşlar ilçeyi hizmet pisliği bürüdü çekip bunları öve öve bitiremediğin başkanlarınıza atsanıza. Facebook siyasetinden çıkıp gerçek hizmet siyasetine adım atılması için bir faydan dokunur belki. Ama maalesef ki gösteriş delisi olduk hepimiz. Siyasi parti başkanlarına küçük bir çağrı Atatürk Caddesi bisiklet yolunu gün içinde yürüyerek yada bisikletle baştan sona gitmenizi rica ediyorum. Böyle öfke dolu köşemi o zaman anlarsınız belki…

 

ÖNEMLİ BİR MESELE

Barınak meselesine kısaca değinmek istiyorum. Bir balıkçı abim Serik Belediyesi Fen İşleri’ni defalarca kez aradığını ancak sonuç alamadığını söyledi. Belek Balıkçı Barınağının tekne salınan rampa kısmı çok fena deforme olmuş oraya beton dökülmesi gerekiyor amatör balıkçılar tekneyi çıkarmakta zorlanıyor. Bir an önce el atılması lazım. Belediye Başkanı Ramazan Çalık'ın Boğazkent Balıkçı barınağına yaptığı hizmeti bilen birisi olarak Sayın Başkan burayada gerekeni yaptıracağını ümit ediyorum. Belek boğazından denize çıkarken Cesars otelin iskelesi amatör balıkçı ve balıkçılar için çok büyük tehlike arz ediyor. İskelenin önünde kum yığılmaları senelerdir yaşanıyor. Şuan ahşap tekneler çıkmakta zorlanıyor bazı tekneler denize çıkamıyor. Bu iskelelerin yapılmasına otellere izin veren yetkililer artık lütfen balıkçı ve ilçede yaşayan vatandaşları düşünsün! İlçe kaymakamımız çok mütevazı ve anlayışlı bir kişiliğe sahip balıkçıların bu derdine merhem olacağına ben kefilim. Sayın Kaymakamımız balıkçıların sesine lütfen kulak verin…

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar